3 способи як з круглої пвх труби зробити квадратну

13

За профільними квадратними трубами пвх необов’язково йти в магазин. Їх без праці можна зробити з круглих труб пвх, тим більше що вони дешевше порівнянних за розміром профільних. Розглянемо три простих способи такої трансформації, для реалізації яких не потрібні дорогі матеріали, спецінструменти, особливі навички і знання, головне – працювати в теплозахисних рукавичках, тому що доведеться мати справу з полум’ям і гарячим повітрям.

Знадобиться

  • труба пвх діаметром 100 мм;
  • маятникова пила;
  • звичайний папір;
  • квадратна труба з дерева 90х90 мм;
  • фен для укладання;
  • джерело тепла (наприклад, газова плита);
  • рукавички для захисту від підвищених температур.

Процес перетворення круглої труби в профільну

Ділимо трубу пвх діаметром 100 мм на три частини за кількістю способів нагріву круглої труби для її трансформації в квадратну.

Врахуємо, що температура розм’якшення пвх залежить від стабілізуючого матеріалу і лежить в межах 79-83 градусів цельсія. В якості шаблону у всіх випадках використовуємо міцну і жорстку квадратну трубу з дерева з зовнішніми розмірами 90×90 мм.

Перший спосіб нагріву папером

Спочатку в якості джерела тепла використовуємо звичайну білий папір. Досить трьох-чотирьох аркушів формату а4, згорнутих нещільним джгутом, які послідовно спалюємо, і їх полум’ям розм’якшуємо пластик рівномірно по колу.

Як тільки пластик розігрівся на вході і став податливим, надягаємо круглу пластикову трубу на дерев’яну квадратну трубу, звертаючи особливу увагу на зону кутів, і відтягуючи матеріал злегка в сторону.

У міру наближення торця квадратної дерев’яної труби до непрогрітому ділянці круглої труби, приступаємо до її подальшого розігріву і при цьому безперервно переміщаємо остиглий пластик за шаблоном, поки нижній кінець пластикової труби не виявиться на поверхні квадратної.

Використовуємо побутовий фен

У другому випадку розігріваємо матеріал круглої труби звичайним феном, обдуваючи вхідну частину гарячим повітрям. Момент достатності розігріву видно візуально: труба починає втрачати округлість і краю вигинатися назовні.

Як і в першому випадку, натягуємо розм’якшену частина круглої труби на квадратну, послідовно розігріваючи ділянки пластика, поки його нижній кінець не виявиться на квадратній трубі.

Нагріваємо на газу

Тепер в якості джерела тепла для розігріву круглої пластикової труби вибираємо конфорку газової плити. Розігрів ведемо обережно, адже теплова енергія згорає газу помітно вище, ніж при згорянні паперу і обдування феном.

У всіх трьох випадках у міру охолодження пластика на квадратній трубі відбувається його усадка і зняти його з шаблону досить важко. Щоб полегшити цю фінішну операцію, злегка нагріваємо пластик на квадратній трубі, особливо по кутах. Тут головне-зрушити пластик з місця, після чого він зісковзне з оправлення без проблем.