3д підлоги своїми руками

595

Прагнення певної частини власників квартир надати приміщення свого житла абсолютно неповторний вигляд змушує їх шукати зовсім несподівані рішення. Асортимент паркету, ламінату, лінолеуму або керамічної плитки, пропонований в салонах-магазинах підлогових покриттів їх не може задовольнити, і тоді на допомогу приходить технологія наливних полімерних підлог з оптичним тривимірним ефектом. Подібна технологія – відносний новачок в будівельної та ремонтної практиці, однак вона стрімко набирає популярність і користується зростаючим попитом.

3д підлоги своїми руками

Подібне покриття зазвичай виконується бригадою майстрів, що володіють відповідною кваліфікацією, так як процес поетапної заливки – досить складний і багатий нюансами. А можна це зробити самостійно? Ця стаття адресована тим домашнім умільцям, хто бажає спробувати залити полімерні підлоги з малюнком, або, як їх часто називають у просторіччі 3д підлоги своїми руками.

Варто відразу попередити, що зважаючи специфічних особливостей подібної заливки, необхідності граничної акуратності і скрупульозного, до дрібниць, слідування всім технологічним рекомендацій, гарантувати успіх при першому досвіді ніхто не візьметься. Будь-яка помилка може стати фатальною», так як використовуються швидко застигають склади, і усунути наслідки помилки – надзвичайно складно. Тому, перш ніж приймати остаточне рішення і бігти в магазин за матеріалами, уважно прочитайте дану публікацію, щоб реально оцінити свої сили та здібності. Можливо, хтось зрозуміє, що доцільніше все ж звернутися до професіоналів.

Зміст статті

 • 1 Що таке 3D-підлоги та їх основні переваги
 • 2 Важливе питання – вибір графіки для 3D-підлоги
  • 2.1 Відео: матеріали для нанесення зображень для 3D-підлоги
 • 3 Що потрібно для заливки 3D-підлоги своїми руками
  • 3.1 Основні матеріали для роботи
  • 3.2 Необхідні інструменти та приладдя
 • 4 Етапи виконання робіт
  • 4.1 Підготовка поверхні підлоги
  • 4.2 Проведення грунтування і ремонту поверхні
  • 4.3 Заливка базового шару
  • 4.4 Укладання декорує шару
  • 4.5 Заливка фінішного шару
  • 4.6 Відео: один з прикладів заливки 3D-підлоги
  • 4.7 Відео: 3D-пол — робота професіоналів

Що таке 3D-підлоги та їх основні переваги

3Dпідлога являє собою покриття з міцним прозорим полімерним верхнім шаром товщиною в кілька міліметрів, під яким розміщені графічні зображення різного ступеня складності або матеріальні об’єкти. У сукупності така конструкція має просторовим оптичним ефектом, повністю перетворює інтер’єр приміщення.

3д підлоги своїми руками

3D-підлоги повністю перетворюють інтер’єр приміщення

Сміливі експерименти з такого дизайнерського оздоблення підлогових покриттів почали проводитися на Заході кілька десятиліть тому, в основному, у великих публічних закладах – супермаркетах, концертних залах, на виставкових майданчиках і т. п. З часом ці технології «перекочували» і в житлові будинки – подібні підлоги стали прикрашати кухні, ванні, передпокої і потім і житлові кімнати.

Якими перевагами володіють такі підлоги:

 • В першу чергу, звичайно, варто відзначити декоративні якості. Завжди є можливість виконати абсолютно ексклюзивне оформлення приміщення.
 • Не менш важливі та експлуатаційні якості такого покриття. Воно, при правильному виконанні, володіє вираженою стійкістю до абразивного і ударного впливу, що зумовлює довговічність підлоги.
 • Якісне покриття є хімічно інертним і не боїться впливу агресивних хімікатів з числа всіх тих, які можуть застосовуватися в побуті.
 • Таке полімерне покриття абсолютно нешкідливо з точки зору екології, і не може завдати якоїсь шкоди здоров’ю людини чи свійських тварин.
 • Полімерний підлогу підлогуністю «запечатує» бетон, одночасно не даючи можливості пилоутворення і гидроизолируя основу.
 • Ще одна важлива якість – більшість складів, які використовуються для створення 3D підлог в житлових приміщеннях відносяться до групи Г1 – вони абсолютно не горючі.
 • Догляд за таким покриттям не представляє ніякої складності – досить періодичної легкого вологого прибирання, так як підлога не вбирає бруду і пилу.

До недоліків можна віднести складність технології монтажу такого покриття, досить високу ціну на нього. Ну і, безумовно, матеріал не є натуральним, і безумовно програє тієї ж деревині в питаннях «природного» тепла.

Важливе питання – вибір графіки для 3D-підлоги

Яким же чином створюється декоративний ефект, або, іншими словами, що може використовуватися в якості графічних об’єктів, що створюють об’ємне зображення.

 • Один з варіантів – на бетонній основі або підстильному шарі виконуються з використанням ріжучих інструментів або, навпаки, нанесення будівельних розчинів, рельєфні написи, фактури або примітивні малюнки. Після заливки прозорого покриття з’явиться ефект об’ємності. Такий підхід доречний, якщо приміщення оформляється з позицій мінімалізму, наприклад, в стилі лофт.
 • Цікавий ефект дають викладені на підлогу і залиті прозорим шаром дрібні предмети. Так, можна використовувати красиві морські камінчики, черепашки, монетки і навіть сухі листя дерев.
3д підлоги своїми руками

Об’ємний підлогу можна виконати з використанням дрібних предметів

 • Іноді, при наявності мистецьких талантів, на підстильний шар акриловими фарбами наноситься малюнок. Це може, наприклад, бути трафаретний набивання.
3д підлоги своїми руками

Підлога може бути виконаний всього в двох кольорах, за методом трафаретного вибійки

Більш складні варіанти, виконані у техніці об’ємної живопису, доступні, звичайно, виключно професійним художникам. Такі роботи коштують дуже великих грошей, тому вдаються до них украй рідко і лише дуже забезпечені власники житла.

Втім, малюнокзображення ворожнечу, і комусь припадуть до душі найпростіші візерунки або зображення, виконані самостійно або навіть разом з дитиною. Пам’ять про такому дитячому творчості залишиться на довгі роки.

3д підлоги своїми руками

Деяким по смаку припадуть самостійно намальовані орнаменти, до завдання яких навіть можна залучити дітей

 • Найчастіше вдаються до розміщення під прозорим шаром вибраного графічного зображення, виконаного за особливою технологією друкарським способом. Самостійно виготовити його без спеціальної дорогої техніки неможливо, тому доведеться звертатися до послуг друкарень або компаній, що спеціалізуються в області зовнішньої реклами.
3д підлоги своїми руками

Об’ємні зображення друкують в друкарнях на спеціальному обладнанні

Як правило, в таких компаніях завжди будуть раді запропонувати чималий асортимент готових рішень. Втім, цілком можна підібрати і власний варіант – кількість зображень в інтернеті не піддається обчисленню.

Малюнок може бути виконаний на вініловій плівці (самоклеючій чи ні) або ж на банерній тканині. Тут слід дотримуватися деяку обережність – наприклад, виробник наливних підлог «Элакор», компанія «ТеоХим» (технологія заливки саме цього підлоги і розглядатиметься нижче) відразу попереджає, що використання банерної тканини не допускається. Слід заздалегідь уточнити сумісність графічного об’єкта з компонентами підлоги.

Відео: матеріали для нанесення зображень для 3D-підлоги

Ніколи не варто поспішати приймати рішення щодо вибору конкретного малюнка. Краще переглянути десятки, а може, і сотні варіантів, щоб точно визначитися з одним з них:

 • По-перше, варто виготовлення такого панно вельми недешево, ціни обчислюються не менше, ніж від 1000 рублів за квадратний метр (а при високій якості друку, з роздільною здатністю понад 1400 p, можуть бути і значно вище).
 • По-друге, таке покриття зазвичай робиться на десятки років. Варто добре зважити, чи не стане малюнок вносити якийсь дискомфорт після того, як перше почуття новизни пройде. Бажання здивувати гостей зрозуміло, але друзі повосхищаются і підуть, а вам з цим жити довгі роки. Крім того, якийсь незвичайний, «вінтажний» сюжет малюнка, який сьогодні здається оригінальним і «крутим», через рік — два почне сприйматися, як безглуздий або відверто дурний, викликати роздратування і непотрібні переживання.
 • По-третє, напевно, має бути досягнутий консенсус в думках всіх членів сім’ї. Те зображення, яке одного приводить у захват, може негативно сприйматися іншими. Трапляється, що деякі малюнки або «кричущі» кольори призводять навіть до певних розладів здоров’я.
 • По-четверте, не забуваємо і про те, що малюнок має відповідати загальним дизайнерським стилем кімнати. Необхідно оцінити, чи легко підібрати до нього підходящу меблі, оформлення стін і стелі, інші елементи інтер’єру приміщення.
3д підлоги своїми руками

Здавалося б, красиво. Але не «приїсться» такий яскравий колір в кімнаті, і як до нього підібрати обстановку?

В якості поля для сміливих експериментів припустимі лише невеликі, ізольовані приміщення, наприклад, ванна, передпокій, санвузол, в якійсь мірі – кухня. Тут допускаються яскраві фарби і великі, до дрібниць деталізовані графічні об’єкти.

3д підлоги своїми руками

Такі дельфіни будуть доречні, напевно, тільки у ванній кімнаті

Але в житлових кімнатах краще обмежитися м’якими природними кольорами, ненав’язливим малюнком. Особливо це стосується спалень та кабінетів. У дитячій кімнаті, якщо дитина бажає, будуть доречні герої популярних мультфільмів або казкові персонажі. Але теж все має бути в міру, без агресивних або страхітливих зображень.

3д підлоги своїми руками

Оригінальне рішення щодо оформлення входу в квартиру

При замовленні друкованого малюнка певних розмірів обов’язково враховується невеликий запас – так буде простіше підігнати полотно за розмірами кімнати, підрізавши його краю по мірі необхідності.

Отже, з видом декорування і конкретним малюнком визначилися. Можна переходити до будівельних матеріалів, які будуть використовуватися для заливки 3D-підлоги.

Що потрібно для заливки 3D-підлоги своїми руками

Основні матеріали для роботи

В даний час у продажу представлено чимало різновидів систем наливних полімерних підлог, які можуть використовуватися, в тому числі, і для створення 3D-композицій. Вони можуть бути на епоксидній, поліуретанової, метилметакрилатной основі. З точки зору зручності роботи, міцності одержуваного покриття, повної екологічності, в тому числі і в ході проведення технологічних операцій, перевагу слід віддати епоксидним складам. На відміну, приміром, від поліуретанових, вони взагалі не мають запаху у вихідному або розведеному стані.

В принципі, технології заливки 3D-підлог з різними системами в загальних рисах схожі. Так, схематично пристрій подібного покриття можна зобразити наступним чином:

3д підлоги своїми руками

Приблизна схема пристрою підлоги з 3D-ефектом

1 – бетонна основа підлоги. Наливна підлога, в принципі, можна влаштовувати і з дерев’яної основи, але тільки в тому випадку, якщо стан його деталей (лаг і настилу) не викликає ніяких побоювань, і є гарантія, що воно буде стабільно протягом довгих років.

2 – шар ґрунтовки, забезпечує зміцнення, гідроізоляцію основи і підвищує адгезію до заливається на неї складам.

3 – Запечатувальні і базовий шар. Забезпечуєт требуемую ідеальну рівність поверхні, повне закриття бетонної основи.

4 – Декоративна прошарок з використанням графічних об’єктів або матеріальних включень.

5 – Лицевої прозорий шар, який поряд з функціями фінішного покриття буде служити своєрідною «лінзою» для декоративної композиції.

На схемі не показаний, але завжди рекомендований ще один шар – це захисне лакове покриття, яке попередить абразивний знос поверхні, не допустить утворення подряпин або потертостей, здатних зіпсувати візуальний ефект від 3D-підлоги.

Системи наливних підлог від різних виробників, безумовно, мають власні технології заливки. Про всіх розповісти не вийде, і для того, щоб не обробляти загальними фразами, буде розглянута поетапно технологія облаштування 3D підлоги із застосуванням системи «Элакор-ЕД».

3д підлоги своїми руками

Продукції російської компанії «ТеоХим» цілком можна довіряти

Це розробка російської компанії «ТеоХим». За якістю і довговічності використання вона, в усякому разі, нітрохи не поступається продукції провідних європейських виробників, а за вартістю виглядає набагато привабливіше.

У таблиці нижче наведено розрахунки необхідної кількості матеріалів та його вартості. Для більшої зручності дані прораховані на 10 квадратних метрів площі з лицьового шару товщиною 3 мм При необхідності нескладно провести власні обчислення, виходячи з реальної площі приміщення, в якому буде заливатися підлогу.

Технологічна операція Використовуваний матеріал ціна за 1 кг витрати на 1 кв. м необхідна кількість вартість за 10 кв. м вартість за 1 кв. м
Грунтування бетонної поверхні Грунтовка «Элакор-ЕД 2К/100 360 0.4 4 1440 144
Заливка підстильного шару Епоксидна наливна підлога «Элакор ЕД» 325 1.1 11 3575 357.5
Очищений кварцовий пісок 8 3 30 240 24
Фінішний шар наливної Епоксидна наливна підлога «Элакор ЕД» прозорий 515 1.8 18 9270 927
Захисне поліуретанове покриття Лак «Элакор-ПУ Люкс» прозорий глянцевий 505 0.2 2 1010 101
РАЗОМ: 15535 1553.5

Слід врахувати, що розрахунок вівся їх максимально допустимої товщини фінішного шару – 3 мм. Тут цілком можна заощадити, зменшивши її навіть до 2 мм. А ось перевищувати товщину – абсолютно непотрібне заняття. По-перше, це дасть серйозний перевитрата матеріалу. По-друге, занадто товстий прозорий шар веде до преломлениям світла, спотворенню чи погіршення якості зображення. І по-третє, з точки зору експлуатаційних якостей це не несет абсолютно ніякої вигоди – міцність підлоги від цього не підвищиться, вона при дотриманні технології вже з надлишком достатня при 2 ÷ 3 мм

Ціни в таблиці вказані роздрібні (до 40 кг) станом на кінець лютого 2015 року. Вартість матеріалів – від виробника, тобто в торгових мережах вона може бути трохи вище.

Зверніть увагу, що вартість наливної підлоги «Элакор-ЕД» для підстильного шару і фінішного покриття значно різниться. При схожості назви і, в принципі, однакових експлуатаційних якостях, вони мають суттєві відмінності.

 • Для підстильного шару використовується епоксидних двокомпонентний склад (основний компонент А + затверджувач «Б»), що розводиться в пропорції 5:1. Це зумовлює і його товарну розфасовку: відро металеве на 20 кг + каністра на 4 кг (в сумі – 24 кг), або ж поліпропіленове відро 25 кг і каністра з затверджувачем на 5 кг (разом 30 кг).

Цей склад – непрозорий, і має певну тонування – від чисто білого до інших відтінків по каталогу. З’являється можливість зробити кольорову «підкладку» під малюнок, що особливо важливо в тому випадку, якщо художня композиція планується не на всю площу підлоги.

 • Лицьовий шар виконується з абсолютно прозорого складу «Элакор-ЕД», і він значно дорожче. Ніхто не заважає застосовувати його і для базового шару – якість від цього не постраждає, але це не буде виглядати рентабельним. Втім, для деяких художніх композицій це буде єдино можливий варіант.

Пропорції компонентів «А» і «Б» тут інші – 2:1. У продаж він надходить у тарі з розрахунку 10:6. Стандартні заводські упаковки: відро металеве на 8 кг + каністра 4,8 кг (сума – 12,8 кг), або ж відро на 16 кг з каністрою затверджувача на 9,6 кг (25,6 кг).

 • Щоб закінчити з матеріалами, слід ще згадати епоксидну шпаклівку «Элакор ЕД, Шпаклівка 2До». Вона може знадобитися, якщо бетонну основу підлоги потрібно ремонтних робіт – закладення щілин, раковин, вибоїн і т. п. вона також являє собою двокомпонентний склад, який готується в пропорції 5:1.

Роздрібна вартість цього матеріалу – близько 275 руб/кг, але от з кількістю заздалегідь визначитися важко, оскільки її витрата безпосередньо залежатиме від якості бетонної основи.

В цілому ж, цей ремонтний матеріал показує відмінні якості, легко наноситься, володіє високою адгезією з прогрунтованої поверхнею і абсолютно не дає усадки при полімеризації.

3д підлоги своїми руками

Очищений мелкофракционный кварцовий пісок

 • В якості наповнювача шпаклівки рекомендується використовувати очищений кварцовий пісок. Так, для первинного шпатлювання його додають з розрахунку за обсягом від 1:1 до 1:1,5, а для чистової – від 1:0,5 до 1:0,8.

Необхідні інструменти та приладдя

Щоб приступити до роботи, потрібно приготувати певні інструменти і приналежності:

 • Для замішування двухкомпозитных складів необхідний будівельний міксер або дриль потужністю не нижче 800 Вт. Обов’язкова умова – регулювання обертів дрилі і наявність функції реверсу (обертання в зворотному напрямку). Якщо використовується дриль, то до неї потрібна микширующая насадка. Оптимальний варіант – двухзаходная гвинтові частина, виконана з металевих смуг. Насадки, у яких лопаті зроблені з тонкого дроту або дроту круглого перерізу, неприпустимі.
3д підлоги своїми руками

Відповідна насадка-міксер для дрилі

 • Для розподілу і розрівнювання наливного складу поповерхні підлоги найзручніше користуватися раклею, на якій можна встановити величину необхідного зазору.
3д підлоги своїми руками

Ракля — зручний інструмент для розподілу складу по поверхні підлоги

 • За технологією залитий підлогу обов’язково повинен проходити прокатку голчастим валиком.
3д підлоги своїми руками

Обов’язковий інструмент для заливки підлоги — голчастий валик

 • Для грунтування поверхні або нанесення тонких шарів матеріалу необхідні синтепонові валики з висотою ворсу близько 12 ÷ 15 мм. Для важкодоступних місць потрібні м’які волосяні пензлики. Враховуємо, що при роботі з епоксидними сполуками цей інструмент стає, як правило, одноразовим.
 • Для проведення ремонтних робіт, шпаклювання, а також для розподілу залитого складу поповерхні необхідно приготувати шпателі, шириною від 120 до 600 мм.
 • Для пересування по свежезалитой поверхні підлоги на взуття необхідно надягати краскоступи.
3д підлоги своїми руками

Краскоступи дозволять пересуватися по поверхні свежезалитой

 • Потрібно чиста тара для замішування складів і для відмочування інструментів після закінчення робіт.
 • Необхідний потужний пилосос для ретельного прибирання поверхні на підготовчому етапі.
 • Для виконання кварцового наповнення запечатывающего шару потрібно жорстка пластикова щітка.
 • Слід передбачити робочий одяг та засоби захисту шкіри та органів дихання – рукавички або рукавиці, респіратор або маска. Незайвим буде сховати волосся під кепку або бандану.
 • У місці, де буде проводитися замешиванием складів, необхідно застелити підлогу і стіни поліетиленовою плівкою.

Етапи виконання робіт

Робота по облаштуванню наливної 3D-підлоги проходить у кілька послідовних етапів.

Підготовка поверхні підлоги

Одна з ключових умов – поверхня заливається підлоги повинна бути практично ідеально горизонтальною. Допускаються максимальні перепади не більше 1 мм на 1 погонний метр. Безумовно, полімерні склади володіють властивістю самонівелірованія, але якщо уявити, скільки дорогого матеріалу піде на таке вирівнювання, то стає зрозуміло, що дешевше вирівняти підлогу бетонною стяжкою. Всі подальші роботи будуть проводитися тільки за її повного дозрівання.

Існують певні вимоги з міцності і вологості бетонного покриття.

 • Так, марка бетону повинна бути не нижче М200.
 • Поверхня має набрати необхідну міцність – це легко перевірити цвяхом – він повинен залишити лише легку подряпину, але не викликати кришення.
 • Допустима вологість підлоги – не більш 4%. Зрозуміло, що спеціального приладу для вимірювання цього показника в домашньому побуті немає. Можна поступити наступним чином: накрити поверхню листом поліетиленової плівки розміром 1 × 1 м, забезпечити щільне притиснення країв і залишить на добу. Якщо через цей час на плівці будуть краплі конденсату або навіть просто піт, роботи проводити не можна.

У приміщенні для роботи необхідно створити і підтримувати певні умови:

 • Температура бетонної основи – не нижче +5 і не вище +25 градусів.
 • Різниця температур повітря і бетонної основи на висоті півметра від підлоги в межах — 4 градусів.
 • Відносна вологість в приміщенні не більше 80%.
 • Всі застосовувані склади повинні бути витримані в температурному діапазоні від + 15 до +20 градусів.
 • У приміщенні повинен бути приплив свіжого повітря, але категорично забороняється протяг.

Роботу починають з ретельного прибирання підлоги від сміття і пилу. Необхідно виявити слабкі місця бетону – так, де є ознаки кришення, розшарування, рихлості. Особливу увагу плям, які просочили покриття – бітумним, масляним, залишків фарби. Їх слід вичистити або видовбати до «здорового» бетону.

Дрібні щілини і тріщини краще всього кілька обробити (до 5 мм в ширину) для подальшого шпаклювання.

3д підлоги своїми руками

Запорука якості — ретельне очищення основи від пилу і сміття

Остаточне прибирання повинно проводитися обов’язково з використанням потужного пилососа. Особлива увага – видалення дрібних часток і пилу із заглиблень і щілин.

Проведення грунтування і ремонту поверхні

В ході заливки підлоги доведеться неодноразово замішувати різноманітні епоксидні склади. Для цієї операції необхідно передбачити окреме місце поза кімнати, де будуть проводитися роботи. Необхідно абсолютно виключити вірогідність попадання компонентів на поверхню підлоги. Найкраще, якщо цим питанням займеться окремий працівник, який буде готувати склади по мірі необхідності.

При роботі з будь-якими епоксидними сумішами слід постійно пам’ятати, що вони в приготованому рідкому вигляді мають дуже обмежений термін застосування. Він обов’язково вказується в інструкції, і, крім того, багато в чому залежить від температури в приміщенні. Ще один нюанс – приготовані компонентний склад набагато швидше втрачає властивості, перебуваючи в тарі для замішування необхідно максимально швидко забезпечити його розподіл поповерхні. У будь-якому випадку, готується тільки таку кількість суміші, яке буде гарантовано вироблено протягом найближчих 30, у крайньому випадку — 40 хвилин.

 • За вимогами технології ґрунтування поверхні повинно проводитися не пізніше ніж через 2 години після останнього знепилювання.
 • Грунт розводиться у співвідношенні 2 частини «А» до 1 «Б» у наступній послідовності. У тару з базовим компонентом «А» додають потрібну кількість затверджувача «Б» і перемішують на середній швидкості обертання 500 об/хв. Обов’язково слід чергувати пряме і зворотне обертання.
3д підлоги своїми руками

При перемішуванні компонентів обов’язково слід дотримуватися рекомендацій виробника

 • Після того як вийде абсолютно однорідна суміш, її залишають на 3 хвилини для самовільного виходу бульбашок повітря.
 • Потім склад розливають полу в необхідній кількості (див. таблицю) і синтепоновим валиком рівномірно розподіляють по всій бетонної поверхні. Особливу увагу приділяють обязательною грунтування всіх нерівностей і разделанных щілин. Для обробки таких важкодоступних місць, а також кутів краще скористатися пензлем.
 • В ідеалі повинна вийти рівномірна поверхня з глянцевим блиском. На практиці буває, що трапляються ділянки з особливо сильним вбиранням – в цих місцях слід дещо збільшити витрата ґрунтовки.
 • Для нормальної полімеризації грунту потрібно близько доби.

Після того як перший шар грунтовки застиг, саме час переходити до ремонтних робіт, якщо в них є необхідність.

 • Епоксидна шпаклівка розводиться в пропорції 5:1, і коли досягнуто однорідність маси, порційно, не припиняючи обертання міксера, додається необхідна кількість кварцового піску.
 • Отриманим складом заповнюють всі ділянки, що вимагають ремонту або вирівнювання.
 • Якщо дефекти не настільки значні, купувати окремо упаковку епоксидної шпаклівки сенсу не має. Можна скористатися складом наливної підлоги «Элакор-ЕД», розвівши невелика кількість у звичайній пропорції і додавши також 1 1,5 частини кварцового піску.
 • Ремонтному складу також необхідно час для полімеризації – близько доби. Потім можна усунути невеликі недоліки, застосувавши абразивні матеріали, наприклад, наждачний папір.

За застигання шпаклівки і видаленню пилу (при її наявності), проводять вторинне ґрунтування поверхні. Робота ведеться точно так само, але з обов’язковою легкої присипкою кварцовим піском по свежепромазанной поверхні. У підсумку, після затвердіння, повинна вийти рівна шорстка поверхня.

Через добу можна переходити до наступного етапу.

Заливка базового шару

Саме призначення підстильного шару – повне закриття все бетонної поверхні з одночасним її вирівнюванням до ідеалу, і створення монолітної жорсткої основи для розміщення графічних об’єктів 3D-підлоги.

В описах технологій заливки базового шару можна зустріти рекомендації застелити під нього стлеклохолст – це додасть поверхні необхідну монолітність і жорсткість. У розглянутому нами випадку виробник матеріалів радить обійтися без такої міри, а застосувати метод кварцового наповнення.

 • Для цього спочатку знову розлучається ґрунтувальний епоксидний склад. Вбирається в поверхню він вже не буде, і його рівномірно розподіляють у невеликій кількості, так, щоб не створювалося калюж.
 • Через 1520 хвилин роблять засипання поверхні кварцовим піском. При цьому його не шкодують і засипають в надмірній кількості, не менше півтора — двох кілограм на квадратний метр. З допомогою шпателя він розподіляється поповерхні.
 • Грунтовці в даному випадку для полімеризації необхідно близько 15 ÷ 20 годин.
 • Потім, застосовуючи жорстку пластикову щітку, залишки піску, які не вбралися в грунтовку, видаляються, а поверхня очищається від піщинок пилососом.
 • Тепер необхідно розвести наливна склад, який був придбаний саме для базового шару.

Технологія його замішування має деякі відмінності.

— Для початку ретельно, протягом 3 5 хвилин перемішується тільки основний компонент «А», з використанням прямого та реверсивного обертання.

— Не перериваючи перемішування тонким струменем вливають необхідну кількість затверджувача.

— При виконанні мікшування особливу увагу варто приділяти місцям, де воно ускладнено – по кутках у днища. В той же час не можна допускати жорсткого контакту лопатей насадки-мікшера зі стінками і дном ємності.

— Після досягнення повної однорідності готовий склад залишають на 3 хвилини для виходу повітря, а потім одразу використовують. Неприпустимо його тримати у відрі понад 10 хвилин.

 • Перед початком заливки необхідно одягти на взуття краскоступи – це дасть можливість переміщатися по свіжонанесеному складу. При цьому нога повинна ставитися на підлогу і підніматися вертикально, без шаркающих рухів. У цьому випадку ямки від шипів швидко і безслідно затягнуться під дією сили поверхневого натягу напіврідкого розчину.
 • Готовий епоксидний склад розливається полу у відповідності з нормами витрати і рівномірно розподіляється за допомогою шпателя. Особлива акуратність нужна складних ділянках, у місцях прилягання до підлоги стін, колон, у нішах і т. п.
3д підлоги своїми руками

Працювати краще вдвох: один розподіляє склад по поверхні, а другий потім прокатує його голчастим валиком

 • Слідом за розподілом, але не пізніше, ніж через 10 ÷ 15 хвилин, необхідно прокатати всю поверхню голчастим валиком. Ця процедура додатково рівномірно розподілить складу поповерхні і дасть можливість виходу залишилися повітряних бульбашок.
3д підлоги своїми руками

Голчастий валик дозволить вийти повітряних бульбашок

Залитий базовий шар залишають на добу. При цьому потрібно переконатися в гарантованій відсутності протягів і виключення ймовірності попадання на залиту площа пилу, будівельного сміття, води і т. п.

Укладання декорує шару

Це – один з найбільш складних і відповідальних етапів, який вимагає великої акуратності, особливої чистоти при виконанні. Роботу слід проводити тільки в чистій м’якій взуття, а ще краще буде, якщо надіти на неї бахіли, щоб не залишити випадкових слідів від підошви.

 • Плівка з нанесеним малюнком може мати самоклеючий шар з оберігає паперовою підкладкою. Головна складність – акуратно викласти плівку на рівну поверхню підлоги і вигнати з-під неї повітряні «кишені». Таку роботу краще проводити вдвох, щоб не допустити зморшок або, що ще гірше, злипання плівки на складках вона так може бути безнадійно зіпсована.
 • Можуть виникнути труднощі, якщо малюнок виконаний з декількох фрагментів, які потрібно дуже ретельно узгодити між собою, щоб лінія стику залишилася непомітною.
 • Надрукований друкарський малюнок може і не мати шару, що клеїть. У цьому випадку рекомендують розвести невелику кількість прозорого фінішного епоксидного складу і скористатися ним, кадолеем. Для цього він в дуже невеликій кількості наносять на поверхню, а потім до неї приклеюється плівка.
 • Подібний метод застосовується і в тому разі, якщо в якості орнаменту використовуються дрібні предмети – монетки, черепашки, листочки і т. п. Тонкий шар епоксидного складу надійно зафіксує їх в потрібному місці на поверхні.
 • Якщо віддано перевагу власним малюнком, то його наносять акриловими фарбами, яким потім потрібно дати час для повного просихання.
 • Після того як декоративний шар встановлено, його необхідно прогрунтувати прозорим епоксидним складом, який призначений для остаточної заливки. Ця міра – обов’язкова. Справа в тому, що для роботи по заливці фінішного шару доведеться знову одягати краскоступи, а їх гострі шипи здатні пошкодити малюнок або викладену композицію. Таким чином, необхідно грунтовим шаром усунути подібну загрозу.

Заливка фінішного шару

Цей шар «запечатает» малюнок підлоги і ствост своеобразную «лінзу», яка підсилилит трехмерный ефект зображення. Зрозуміло, що його до якості пред’являються підвищені вимоги. Потрапляння пилу або води на незастывшую поверхню неприпустимо. Мало того, навіть впала з чола крапля поту може викликати локальне помутніння поверхні, що буде помітно візуально.

3д підлоги своїми руками

Нанесення прозорого фінішного шару вимагає особливої акуратності

Технологія заливки багато в чому схожа з нанесенням базового шару.

 • Використовується прозорий склад «Элакор-ЕД», який розводиться в пропорції 2:1. Технологія розмішування особливостей не має.
 • Первинне розподіл епоксидного складу може проводитися широким шпателем, але все ж краще скористатися спеціальним інструментом – раклею, на якій виставляється необхідний зазор.
 • Слід пам’ятати про норми витрат матеріалу в залежності від вибраної товщини фінішного шару. Разом з тим, «скупитися» не можна – властивість епоксидного складу до самовирівнювання буде забезпечено, якщо на квадратний метр буде нанесено не менше кілограма. А в разі коли температура в приміщенні близька до критичної (близько +5 градусів) наливної складу потрібно навіть більше – близько 1,8 кг. Якщо знову заглянути в таблицю, то побачимо, що саме така кількість потрібна для трьохміліметрової шару.
 • Не забуваємо про голчастий валик – вся поверхня повинна бути прокатана їм через 15 20 хвилин після заливки.
 • Полімеризація фінішного шару займе не менше доби. Однак, поспішати ні в якому разі не можна, і навіть в м’якому взутті ходити по цій поверхні дозволяється тільки через 4 5 днів. А про повну готовність до механічних експлуатаційних навантажень можна говорити через тиждень.

Відео: один з прикладів заливки 3D-підлоги

Завершити роботу доцільно нанесенням поліуретанового лакового покриття. Воно – абсолютно прозоро і не зіпсує оптичного ефекту.

 • Лак «Элакор-ПУ Люкс» розводиться у співвідношенні 2:1 протягом 1 ÷ 2 хвилин на досить високих обертах дрилі (близько 1000 об/хв). Термін для виходу бульбашок повітря потрібно побільше – до 10 хвилин, але і використовувати лак можна протягом цілої години.
 • Робота з складами на базі поліуретану може супроводжуватися різким неприємним запахом, що посилює значення захисту органів дихання та забезпечення доступу свіжого повітря, але без створення протягу.
 • Для нанесення використовують валик з велюровою «шубкою» і недовгим, до 4 ÷ 5 мм ворсом. Орієнтовний расход для одного шару – 80 ÷ 100 мл на квадратний метр поверхні. Лак зазвичай дуже добре розтікається поповерхні, не залишаючи крапель або потьоків.
 • Час висихання першого шару – близько 8 ÷ 12 годин. Потім можна переходити до нанесення другого шару. Дуже важливо – між нанесенням шарів не повинно пройти більше доби, інакше не буде забезпечено надійний їх контакт між собою.
 • Переміщення людей в м’якому взутті припустимо через три дні після остаточного лакування. Повне навантаження готовому 3D-підлоги можна давати через тиждень.

Отже, весь цикл робіт по створенню 3D-підлоги своїми руками займе не менше двох тижнів. Робота – надзвичайно відповідальна, що вимагає підвищеної акуратності і постійної концентрації уваги. Дотримуючись порад стародавньої прислів’я, слід сім разів подумати, перш ніж прийняти єдино правильне рішення про можливість і доцільності самостійного виконання подібної задачі.

На завершення статті — ще один відео-приклад професійного виконання 3D-підлоги:

Відео: 3D-пол — робота професіоналів