Багато при виборі житла уникають перших поверхів, проте в таких квартирах є величезні переваги і приховані можливості

22

Квартира на першому поверсі володіє як своїми достоїнствами, так і недоліками. Ми вивчили питання і знайшли приховані переваги першого поверху, які набагато перевершують плюси тих, що знаходяться вище.

Вибираючи квартиру, багато покупців вважають за краще не розглядати перші поверхи, оскільки звідси не відкриваються панорамні види, сонячне світло проникає менше, та й низьке розташування вікон не створює відчуття приватності.

Але після наших аргументів ви напевно переглянете свою думку.

Можливості найсміливіших перепланувань

Житлове законодавство дозволяє в квартирах на перших поверхах переносити мокрі зони в будь-яку частину приміщення. Ця можливість дозволяє зробити сміливу перепланування і зробити квартиру максимально зручною.

Звичайно, демонтаж капітальних стін і пілонів не допускається, але зате можна перенести кухню в житлову кімнату.

Перенесення мокрих зон допускається в межах нежитлової частини квартири, оскільки заборонено влаштовувати санвузли і кухні над житловими кімнатами.

Але якщо квартира розташована на першому поверсі, ці правила не діють, тому що знизу немає сусідів. Так що організовуючи кухню в кімнаті, ви не погіршуєте умови проживання в квартирі нижче, а змінивши розташування підводок води, не створюєте небезпеку підтоплення майна сусідів.

Переносити кухню і санвузол в квартирі на першому поверсі допускається, це законна опція, на яку в жилінспекції видадуть дозвіл.

Можливість перевести квартиру в нежитловий фонд

В квартирах, розташованих на перших поверхах, можна відкрити власний бізнес, наприклад влаштувати там магазин або аптеку. Російське право дає можливість перевести таку квартиру на першому поверсі в нежитловий фонд і зробити власний вхід з вулиці.

Більш вигідна ціна

Квартири на перших поверхах коштують на 10-15 відсотків дешевше. Якщо вибрати вдало розташовану квартиру на першому поверсі в новому районі (де є хороша вулична прохідність), її можна потім вигідно продати. У нових районах гостро стоїть питання нестачі інфраструктури, тому на такому об’єкті можна непогано заробити.

Не потрібно користуватися ліфтом

Це економія часу, оскільки зникає необхідність чекати ліфт. Для людей, які бояться закритих просторів, відсутність необхідності користуватися підйомниками — велика удача.

Зручно для маломобільних груп громадян

Не в кожному будинку передбачені просторі ліфти, а в типовій кабіні може бути недостатньо місця для проводжатого і людини в колясці.

Зручно для молодих мам

Підняти дитячу коляску набагато зручніше в квартиру на першому поверсі, оскільки не всякий дитячий транспорт можна швидко і без зусиль впихнути в кабіну.

Можна наглядати за своїми дітьми з квартири

На перших поверхах добре проглядається прибудинкова територія, що дозволяє наглядати за своєю дитиною під час прогулянки.

На першому поверсі комфортніше

Фізіологи стверджують, що жити на першому поверсі більш комфортно. Це твердження пов’язане з магнітним полем землі-люди створені так, що повинні жити на землі, а не на відстані декількох десятків метрів від її поверхні.

З першого поверху приємно спостерігати за ростом рослин під вікном, що, на думку психологів, сприяє розслабленню зорового нерва і нервової системи людини.