Будь використовувати профнастил для даху

488

Якщо раніше найпопулярнішим матеріалом для крові традиційно вважався шифер, то сьогодні його впевнено витісняє профнастил, який володіє відмінними технічними та естетичними характеристиками. Щоб знати, який використовувати профнастил для даху найкраще, потрібно розглянути різні його варіанти.

Будь використовувати профнастил для даху

Цей покрівельний матеріал можна вибрати за кольором і товщині, а також за розміром листів, що дає йому перевагу перед традиційним шиферним покриттям. Крім цього, він володіє щодо невеликою масою, а завдяки покриттю матеріалу спеціальними складами або кольорової полімерної захисною плівкою – відрізняється досить тривалим терміном служби.

Зміст статті

 • 1 Основні переваги профнастилу
 • 2 Які види профнастилу використовуються у будівництві
  • 2.1 Відео: декілька порад з вибору якісного профнастилу
  • 2.2 Відео: важливий нюанс при виборі профнастилу
 • 3 Сендвіч-панелі з профнастилу
 • 4 Вплив ухилу даху на розрахунок необхідної кількості профнастилу
 • 5 Монтаж покрівельного профнастилу
  • 5.1 Відео: як проводиться монтаж покрівельного профнастилу
  • 5.2 Відео: від чого залежить ціна на профнастил

Основні переваги профнастилу

Профнастил все частіше вибирається власниками будинків і котеджів в якості покрівельного матеріалу, так як має великі переваги перед іншими видами покриттів. До його позитивних якостей належать:

 • Екологічна чистота всіх складових покрівлі, це є одним з найважливіших достоїнств цього матеріалу.
 • Різноманітність колірної гамми дозволяє досягти гармонії в оформленні екстер’єру будинку цей критерій для багатьох власників будинків також стоїть не на останньому місці.
 • Можливість вибору різних захисних покриттів сталевого листа і фінішної обробки матеріалу. при необхідності можна придбати профнастил та без полімерної захисту.
 • Доступна ціна покрівельного матеріалу, яка є для багатьох визначальним фактором при виборі.
 • Дванадцятиметрова довжина листа профнастилу дозволяє накрити всю довжину практично будь-якого ската даху без горизонтальних стикувань.
 • Легкість в монтажі, який можна провести самостійно з запрошенням тільки одного помічника.

Які види профнастилу використовуються у будівництві

Перед тим, як купувати профнастил, необхідно ознайомитися з існуючими його різновидами, так як його застосовують не тільки для покриття даху, але й для заборів, воріт і навіть легких стінових конструкцій.

Будь використовувати профнастил для даху

Профнстил може істотно відрізнятися по товщині металевого листа, формою і висоті хвиль, виду покриття, забарвленням

1. Цей матеріал може маркуватися наступним чином:

 • Літерою «Н» позначають несе покрівельний матеріал, який застосовують для покрівлі або настилу в міжповерхових перекриттях.
 • «НС», т. е. універсальний варіант, який використовують не тільки для дахів, але і для обшивки стін, а також встановлення огорож.
 • Третю марку профнастилу позначають літерою «З», тобто виключно стіновий матеріал.

2. Крім цього матеріал розрізняють за технічними характеристиками, які стосуються товщини металу, висоти хвилі, а також параметрів гнутого трапецієподібного профілю.

Будь використовувати профнастил для даху

Параметри різних серій профнастилу

Важливо врахувати, що висота гофри і товщина металу в основному визначає жорсткість і міцність профлиста, чим вони вище, тим жорсткіше матеріал. Виготовляється профнастил, має висоту хвиль від 10 до 114 мм

Товщина матеріалу може варіюватися між 0,1 і 0,8 мм. Вона також прямо впливає на міцність матеріалу.

3. Ще одним важливим параметром при виборі профнастилу є тип захисного покриття.

 • Для покриття даху цілком може бути рекомендований для застосування профільний лист оцинкований, так як він не тільки доступний за ціною і підходить для цього призначення за якістю, але і має здатність відбивати сонячні промені, тому менше нагрівається в спекотні літні дні. Однак, з міркувань декоративності для житлових будинків він застосовується нечасто, а в основному його використовують для облаштування покрівлі гаражів чи господарських будівель.

Оцинковка наноситься на сталевий чист з двух сторін, електролітний процесс проводится гарячим способом.

 • Крім оцинковки, на тонкі сталеві листи завдають і алюмокремниевое покриття. Це додає їм особливу стійкість до негативного зовнішнього впливу. Крім того, подібні листи відрізняються міцністю і довготривалим експлуатації.
 • Для покриття сталевих холоднокатаних листів використовують комбіноване алюмінієво-цинкове покриття. Термін його експлуатації менше, ніж у попереднього, так як воно має більш низьку міцність і стійкість до агресивного зовнішнього атмосферного і вологісного впливу.

4. Якщо ж покрівля вибирається не тільки по надійності матеріалу, але і в якості декоративного елемента екстер’єру будівлі, тобто можливість придбати профнастил, має кольорове полімерне покриття. Його якість залежить від вихідного полімеру:

 • Поліестер додає профнастилу хорошу декоративність, але, на жаль, покриття недовговічне і схильне відшаровування від металевої основи.
 • Покриття на вихідному полімері – поливинилдифториде вважається найбільш якісним матеріалом для покрівлі. Воно має більш високі характеристики по міцності і стійкості до ультрафіолету і хімічних впливів. Тому профнастил, покритий цим матеріалом, досить дорогий, але зате має найбільш тривалий термін експлуатації, тим самим виправдовуючи свою високу ціну.
 • Пурал можна назвати аналогом полівінілдифторида, так як він має досить наближеними до нього властивостями. Перевагою покриття профнастилу, виготовленого на його основі, є досить високі експлуатаційні показники, і в той же час більш «демократична ціна.

5. Схема будови якісного профнастилу виглядає наступним чином:

Будь використовувати профнастил для даху

Профнастил має багатошарову структуру захисного покриття

На гофрований сталевий лист наноситься одне зі згаданих вище антикорозійних покриттів. Потім наносять ще один захисний хроматный шар, який забезпечує високу адгезію для наступних шарів.

Далі, листи покриваються грунтовкою, а потім наноситься одне з декоративних полімерних покриттів. Забарвлення можуть бути різні, тому, вибираючи покрівлю, завжди можна підібрати її за кольором до відтінкам стін будинку.

Будь використовувати профнастил для даху

Випускається профнастил в різних колірних тонах за стандартним каталогами

6. З’єднання та закріплення листів профнастилу направляющих решетування проводиться наступним чином.

Будь використовувати профнастил для даху

Схема кріплення профнастилу до решетування саморізами

 • Для кріплення застосовуються спеціальні саморізи, які підбирають під колір настилу.
Будь використовувати профнастил для даху

Саморізи можна підібрати під колір листа

 • Для їх вкручування в профнастилі в потрібному місці попередньо просвердлюється отвір. Потім в нього за допомогою спеціальної шестигранною насадки на шуруповерт вкручивается саморіз.

Відео: декілька порад з вибору якісного профнастилу

Відео: важливий нюанс при виборі профнастилу

Сендвіч-панелі з профнастилу

Застосовують профнастил і для виготовлення сендвіч-панелей, які відмінно підходять для створення утеплення схилів дахів, а також для облицювання каркасних стін.

Будь використовувати профнастил для даху

Особливо зручні в роботі утеплені сендвіч-панелі з профнастилу

Сендвіч-панелі складаються з двох листів профнастилу та прокладеного між ними утеплювального матеріалу. Як термоізолятору може бути використана базальтова мінеральна вата, пінополіуретан або пінополістирол. Для даху використовують панелі, що мають з зовнішньої сторони несуть профільні листи з високими хвилями, що досягають 140160 мм, а з внутрішньої сторони рівна чист профнастила, можна стінового типу.

Крім двошарових сендвіч-панелей, виробляються і тришарові варіанти, розраховані саме на оформлення внутрішньої частини горища. Конструкція тришарових панелей виглядає наступним чином.

Будь використовувати профнастил для даху

Тришарові сендвіч-панелі

Перевага цього комбінованого матеріалу полягає в тому, що він здатний вирішити одразу три проблеми, які виникають при влаштуванні даху це утеплення, звукоізоляція і надійна покрівля.

Якщо для покрівлі використовується звичайний тонкий профнастил, то все одно доведеться робити утеплення даху, особливо в будинках, які розташовані в холодних регіонах країни. А сендвіч-панелі позбавлять від додаткових заходів, так як чудово впораються з усіма завданнями, які потрібно вирішити при пристрої покрівлі.

На панелях, призначених для покриття покрівлі, обов’язково є спеціальні замки, які допомагають поєднувати дві панелі. Найчастіше вони являють собою одну хвилю профнастилу без утеплювального матеріалу.

До позитивних якостей такого покрівельного матеріалу відносяться:

 • економічність – у тому плані, що однією дією «вбивают трьох зайців»;
 • легкість монтажу;
 • жаростійкість, особливо якщо використовуються панелі з мінеральною ватою;
 • відразу вирішується питання не тільки зовнішнього покриття даху, але й внутрішньої обробки горища;
 • невелика маса, що зменшує навантаження на несучі стіни.

Крім використання сендвіч-панелей для покриття даху, їх застосовують для утеплення стін виробничих, житлових і господарських будівель, збудованих з різних матеріалів.

Вплив ухилу даху на розрат требуемого кількості профнастилу

При виборі профнастилу дуже важливо враховувати ухил скатів даху, так як потрібно забезпечити хороший відвід води під час літніх опадів і рясному таненні снігу. Від кута ухилу залежить, який розмір напуску сусідніх листів один на одного потрібно зробити, якщо дах криється від коника до звису не одним цілісним листом, а складаються з кількох.

Будь використовувати профнастил для даху

Залежність величини нахлеста листів профнастилу та кроку решетування від крутизни схилу даху

 • Наприклад, якщо ухил становить до 10 градусів, то листи укладають внахлест на 300 мм і, плюс до цього, щоб уникнути протікання, додатково для гідроізоляції нахлести листів промащують герметиком.
 • При ухилах від 10 до 15 градусів напуск повинен бути не менше 200 мм
 • При ухилі від 15 до 30 градусів величина напуску може бути знижена до 170 мм. Якщо передбачаються більш круті схили, то буде досить навіть 100150 мм.

Рекомендований ухил даху для настилу цього покрівельного матеріалу повинен становити не менше 20 градусів. У крайніх випадках, коли перекривається вже готова дах, і переробляти її недоцільно, ухил повинен бути не менше 10 градусів. У цьому випадку, як говорилося вище, стик обов’язково промащується герметиком.

Крім цього, потрібно врахувати і те, що якщо похил даху невеликий, до 10 градусів, то матеріал і в ширину повинен укладатися внапуск не на одну, а на дві хвилі.

Монтаж покрівельного профнастилу

Будь використовувати профнастил для даху

Для монтажу покрівлі з профнастилу найкраще заручитися помічником

 • Під настил покрівельного матеріалу обов’язково влаштовується обрешітка. Її крок також залежить від ухилу ската. Дошки обрешітки набивають суцільною площиною, якщо дах має невеликий ухил ската – до 10 градусів. Чим кут більше, тим крок між дошками обрешітки ширше. Зазвичай на схилах середньої крутизни це – 450 мм, при кутах вище 30 градусів – 600 мм.
 • Обрешітка набивається настеленную гідроізоляційну плівку, яку закріплюють на крокви тонкими рейками контробрешетки. Вся деревина, що застосовується для пристрою даху, повинна бути попередньо оброблена антисептичними складами.
 • Перпендикулярно рейках контррейки набиваються з обраним кроком напрямні решетування, які стануть основою для покрівлі з профнастилу.
 • Перед початком монтажу, потрібно провести перевірочні вимірювання діагоналей ската. Якщо їх довжина різниться, то їх потрібно вирівняти, додавши до решетування додаткові елементи.
 • Монтаж листів починається від торцевої нижньої частини даху, якщо для кожного вертикального ряду використовується кілька листів. Продовжують укладання справа наліво або навпаки. Дійшовши до протилежного кінця даху, необхідно знову повернутися на той край, від якого укладався попередній ряд. Інший варіант — укладати листи східчасто, у послідовності, зазначеній на рисунку:
Будь використовувати профнастил для даху

Порядок укладання листів профнастилу

 • Перший лист не закріплюється відразу капітально його спочатку прикручують на один саморіз, щоб можна було точно зрівняти з другим листом за хвилі і з обрізом карниза.
 • Після настилу другого аркуша внахлест на перший, їх скріплюють між собою по поглибленню хвилі з кроком 350400 мм.
 • Гвинти вкручуються не дуже туго, інакше метал під ним може деформуватися.
 • Наступати на який закріплюється профнастил не рекомендується, щоб уникнути його прогинання. Краще всього передбачити для роботи спеціальну драбину, яка закріплюється за конідо дорыши, і переставляється по мірі потреби.

Відео: як проводиться монтаж покрівельного профнастилу

Орієнтовна вартість профнастилу

Цена на цей матеріал може різнитися в залежності від регіонів країни. Звичайно ж, впливають на цей фактор і технічні характеристики профнастилу:

 • товщина металевої основи аркуша;
 • матеріал і якість декоративного покриття;
 • маркування профнастилу по його призначенню ( стіновий або покрівельний);
 • наявність утеплення на аркушах;
 • корисна площа аркуша;

Цена на матеріал варіюється від 150 до 500 рублів за квадратний метр.

Відео: від чого залежить ціна на профнастил

Після того, як господар дому визначиться з необхідним йому видом профнастилу – його товщиною, висотою хвилі, якістю покриття, кольором і т. п., необхідно обов’язково провести попередній розрахунок, спираючись на розміри даху, кути її скатів і лінійні параметри наявних у продажу аркушів. Тільки після цього можна вирушати в магазин для оформлення замовлення на потрібну кількість матеріалу.