Будинки на дві сім’ї з двома входами — дуплекси

11

Стандартний приватний будинок призначається для проживання однієї сім’ї і зазвичай має єдиний вихід на вулицю. Або другий просто веде на задній двір — так зручно. Сайт rmnt розповість про особливості таких цікавих проектів, як будинки для двох сімей з двома окремими входами — дуплексах.

Традиція будувати будинки на дві сім’ї не нова. Так часто зводили житло ще в радянські часи, в основному в сільській місцевості. Найчастіше мова йшла про те, що в одному розділеному на частини будинку будуть жити батьки і їх дорослі діти. Або брати / сестри з сім’ями, тобто близькі родичі.

Завдяки порталу rmnt.ru ви знаєте, що зараз такий різновид заміської нерухомості на дві сім’ї з окремими входами називається дуплекс. У цьому головна відмінність таких будівель від таунхаусів, які представляють собою цілий ряд з’єднаних бічними стінами будинків. Таунхауси будують забудовники в селищах і пропонують всім бажаючим. Тому під одним дахом опиняються абсолютно незнайомі люди.

З дуплексами трохи інша історія. Такий будинок сім’ї можуть побудувати самі, на своїй ділянці, який може бути не таким вже великим. Головне-підібрати відповідний проект, який влаштує всіх і забезпечить комфортне існування сусідів.

Найчастіше дуплекси будують з дзеркальним плануванням. Тобто дві половини будинку однакові, з такими ж кімнатами, але у вигляді дзеркальної проекції. Такі проекти можна назвати типовими. Можна взагалі взяти проект звичайного будинку на одну сім’ю, віддзеркалити і отримати дуплекс.

У дуплексів зазвичай є такі відмінності:

 • фасад загальний, тому оформляється в єдиному стилі, щоб будівля виглядала гармонійно. Вхідні двері теж однакові, хоча і можуть виходити на протилежні сторони — є і такі варіанти планування.
 • у сша дуплекси завжди двоповерхові і з дзеркальним плануванням. Але є будинки на два господаря і з мансардами, а ось одноповерхові зустрічаються рідко — занадто велику площу займуть на ділянці.
 • системи опалення, газо — та водопостачання, електрика є загальними комунікаціями, але у власників окремі прилади обліку, щоб не було скандалів з приводу оплати квитанцій.
 • площа ділянок, на яких будуються дуплекси, стартує з 15 соток, на меншому наділі досить великий будинок звести складно.
 • загальна площа дуплексу найчастіше починається з 150 квадратних метрів, щоб у кожної сім’ї було достатньо кімнат. В америці, до речі, будинок часто ділять на три частини — дві окремих, для приватного життя кожної з двох сімей, і загальну — для спільних розваг. Зазвичай це простора вітальня-їдальня, де можна зібратися всім разом.
 • ділянка навколо будинку може залишатися спільною, якщо в дуплексі живуть близькі родичі. Але іноді землю ділять навпіл парканом, виходять два двори з окремими воротами і хвіртками.

Головною перевагою дуплексу виходить більш низька вартість будівництва або покупки. Це альтернативний варіант для великої родини з декількох поколінь, яка вирішила переїхати за місто всім разом.

Є й інші плюси:

 • на відміну від таунхауса сусідів мінімум. Тільки за однією стіною. А якщо це родичі і друзі, то проблем немає взагалі.
 • є досить велика прибудинкова територія, на якій можна зробити загальну зону для відпочинку, поставити мангал, побудувати басейн. Якщо в одній з сімей прийнято вирощувати овочі та зелень — можна розбити грядки тільки з одного боку ділянки.
 • всі витрати, наприклад, на ремонт фасаду та покрівлі, діляться навпіл.
 • зазвичай дуплекси будують у вже заселених районах, інфраструктура яких досить розвинена.
 • можна другу половину будинку здавати і контролювати орендарів, не витрачаючи час на поїздки.

Мінуси у дуплексів теж є. По-перше, доцільно обидві половини будинку оформити окремо, щоб потім не було проблем з юридичної точки зору. Якщо одна з сімей вирішить продати свою частину дуплексу, то у другої є переважне право її викупити. Якщо такої фінансової можливості немає, то у другого сімейства з’являться нові сусіди, з якими вони незнайомі. А це може стати проблемою, адже сусідство тісне. З цієї причини з дуплексами, які спочатку були побудовані або куплені родичами, в майбутньому можуть виникати проблеми з оформленням спадщини, спорами, скандалами.

Важливо! якщо одна з сімей вирішить внести якісь зміни на ділянці або в будинку, наприклад, прилаштувати терасу, змінити конфігурацію простору або провести перепланування, потрібна згода других власників.

За словами ріелторів, купувати або будувати дуплекс можна тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в добросусідських відносинах. Саме з сусідами доведеться вирішувати всі комунальні питання, тому взаємодія повинна бути тісною і дружньою. Якщо вирішили придбати половину готового дуплексу, обов’язково познайомтеся з тими, хто буде жити у вас за стіною.

Відео по темі