Будівництво власного будинку: покрокове керівництво

17

Будинки бувають самих різних видів, щоб задовольнити всі потреби. Через багатий вибір існуючого житлового фонду, а також високу вартість будівництва будинку нової споруди, більшість потенційних домовласників купують вже існуючі будинки . І це зовсім не поганий вибір. Більшість будинків досить міцні, щоб тривати десятиліття, їх можна легко реконструювати, і вони можуть зростати в ціні.

І все ж будинки новобудови мають незаперечну перевагу. Новий будинок можна спроектувати саме під ваші потреби. До речі, непогані проекти одноповерхових будинків можна замовити у професіоналів або просто знайти в інтернеті. У ньому є кілька прихованих проблем, якщо вони взагалі є. Небезпечні матеріали , такі як фарба на основі свинцю та азбест, відсутні. У будинку закладені нові переваги, а старі проблеми не враховуються. Тому не дивно, що більшість людей воліли б побудувати свій власний будинок, а не купувати старий, якби всі інші фактори були однаковими.

Підготуйте ділянку

 • очистіть будівельний майданчик від чагарнику та іншого сміття до рівня землі і не менше 10 метрів по периметру запланованого будинку.
 • позначте межі кілочками.
 • внесіть зміни в топографію ділянки, якщо необхідно, щоб змінити потік води через ділянку: для цього часто потрібен підрядник з землерийним обладнанням.
 • замовте сміттєвий контейнер для сміття під час будівництва.
 • замовте для робітників один або кілька переносних туалетів і побутівку.
 • забезпечте електрику і воду на ділянці.

Залити бетонні опори і фундамент

Будівельний майданчик набуває форми завдяки земляним роботам і установці фундаменту і плит. Цю роботу виконують підрядники з земляних робіт і фахівці з фундаментів – зовсім інша група підрядників, ніж столярні бригади, які скоро прибудуть на місце, щоб зайнятися будівництвом самого будинку.

Опори і фундамент складають більшу частину вартості будівництва вашого будинку. Це означає, що великі виплати відбуваються незабаром після початку проекту.

 1. викопуються траншеї достатньої глибини для промерзання підошов. Фундамент повинен розташовуватися нижче очікуваної лінії замерзання у вашому районі, щоб запобігти морозному пученню, яке може пошкодити ваш будинок.
 2. заливається бетон для фундаментів.
 3. створюються дренажні канави, щоб відводити воду від нижніх колонтитулів і захищати їх.
 4. зводяться вертикальні фундаментні стіни на опорах, використовуючи заливний бетон або бетонні шлакоблоки. Іноді використовуються інші типи фундаментів, але вони зустрічаються рідко.
 5. фундамент повністю гідроізолюється до рівня готової укладання. У фундаментній стіні створюються отвори для прокладки ліній водопостачання та каналізації.

Встановити сантехніку та електрообладнання

Перед заливкою бетонної плити запросіть сантехніків і електриків для виконання їх спеціалізованих робіт.

 • сантехніки прокладають труби, а пізніше ці труби закривають.
 • якщо електричні лінії будуть проходити через бетонну плиту по металевих каналах, зараз саме час прокладати ці трубопроводи.

Залити бетонну плиту

 1. для плити будинку спочатку встановіть ізоляцію з пінопласту.
 2. підстава з гравію товщиною не менше 10 см проходить поверх пінопласту, утворюючи основу для бетону.
 3. далі йде пластикова пароізоляція.
 4. потім укладається і зв’язується арматура з дротяної сітки, так що вона трохи піднята над рівнем землі. Це дозволить арматурі сидіти в середині бетонного шару, де вона забезпечить найбільш міцне армування.
 5. тепер заливається бетонна плита, ймовірно, з автобетонозмішувачів, які доставляють велику кількість бетону.
 6. якщо ви будуєте гараж або підвал, саме час залити ці місця бетоном. Повертати підрядника по бетону для наступної заливки – дороге задоволення, тому вигідно виконати всю бетонну роботу відразу.

Каркас, стіни і дах будинку

Після розкопок, фундаменту і бетонних робіт ви скоро почнете впізнавати свій проект як будинок. Теслярі по каркасу прибудуть, щоб встановити дерев’яний каркас для підлог, стін і стелі, а потім перейдуть до установки обшивки, сайдинга і покрівлі. Ця робота може статися з вражаючою швидкістю. Через тиждень-два ви можете раптово розпізнати цю структуру як будинок зі стінами і дахом.

 1. коли настає гарна погода, прибувають бригади теслярів, щоб обрамити стіни будинку, включаючи підлогу, стелю і каркас даху: каркас – це основна оболонка будинку, за вирахуванням сайдинга і поверхні даху. В цей час будуть обрамлені грубі отвори для вікон, дверей і мансардних вікон. Завершує цей етап основна обшивка стін і поверхонь даху.
 2. встановіть вікна, двері та світлові люки: зазвичай це буде робити та ж бригада теслярських робіт, яка виконувала обрамлення, хоча іноді бригада виробника приходить, щоб зробити цю роботу. Це також робота, з якою можуть впоратися деякі домовласники. На цьому етапі, коли будівля обшита і встановлені двері і вікна, можуть прибути субпідрядники, які виконують електромонтажні та сантехнічні роботи, щоб почати чорнову частину своєї роботи.
 3. готова поверхня сайдинга тепер встановлюється поверх обшивки після того, як обшивка будинку спочатку обертається будь-якої вітро-волого-захисною мембраною: знову ж таки, ця робота часто виконується тим же підрядником, який виконував каркас і обшивку.
 4. нарешті, приходять покрівельники, щоб завершити установку покрівельних плит і черепиці або інших готових поверхонь даху: основна оболонка будинку завершена.

Встановити електричні, сантехнічні та ізоляційні матеріали

Тепер внутрішні роботи у вашому домі починаються з приїзду мулярів, електриків, сантехніків.

 1. муляри будують димохід, якщо у вашому будинку він передбачений. Як правило, це включає застосування цегляної або кам’яної облицювання поверх бетонної основи, закладеного підрядником з будівництва фундаменту.
 2. електрики і сантехніки виконують чорнову роботу з електричними ланцюгами, водопровідними трубами і повітроводами системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря. Ця робота простіше, якщо стіни, підлога і стеля не укладені. Після завершення, ці підрядники повернуться після того, як стіни і стелі будуть на місці, щоб завершити остаточні з’єднання різних пристосувань.
 3. встановіть утеплювач в стіни і горище. Іноді це роблять теслі, але зазвичай спеціалізований підрядник з ізоляції.

Після укладання стін і стелі інтер’єр буде виглядати закінченим.

 1. гіпсокартон розвішують по всьому будинку: всі поверхні стін і стелі зазвичай вішаються до того, як будуть продовжені будь-які подальші роботи.
 2. шви гіпсокартону проклеюються, загладжуються герметиком і шліфуються.
 3. загрунтовуються всі внутрішні стіни і стелі: це часто робиться за допомогою розпилювального обладнання і відбувається дуже швидко, так як немає необхідності турбуватися про обробку молдингів і поверхонь підлоги.
 4. встановлюються всі декоративні молдинги, в тому числі дверні та віконні лиштви і молдинги.
 5. всі меблі вішаються у ванних кімнатах, кухнях та інших приміщеннях.

Пофарбуйте стіни і виконайте оздоблювальні роботи

Після того, як брудна робота по установці гіпсокартону і грунтовці стін завершена, пора залучати маляра.

 1. стіни фарбуються, а стелі фарбуються або покриваються текстурою. Це робочі місця, які домовласники можуть виконувати самостійно, щоб заощадити гроші. Але для домовласників, які звикли фарбувати тільки одну або дві кімнати, майте на увазі, що фарбування всього будинку – величезне завдання.
 2. встановлені стільниці на кухні та у ванній. Цю роботу виконують фахівці по стільницях, які виробляють і встановлюють стільниці.
 3. встановлюються шафи для кухні та ванної. Спеціалізовані компанії постачають і встановлюють шафи для кухні та ванної.
 4. виконується установка і підключення готових електричних і сантехнічних приладів.

Встановити підлогу

Викладіть чистові підлоги (або підлогові покриття) по всьому будинку. Варіанти підлогових покриттів включають килимове покриття, паркет, ламінат, керамічну плитку, розкішні вінілові дошки і паркетні підлоги. Зазвичай це робота ще одного субпідрядника, хоча домовласники можуть зайнятися укладанням деяких частин підлогового покриття.

Заключні питання житлового будівництва

 1. завершеноЗовнішнє озеленення. З метою економії можна зробити проект своїми руками. Або ви можете найняти ландшафтну компанію, яка спроектує і встановить ландшафт для вас .
 2. вийміть сміттєвий контейнер: зателефонуйте до компанії з утилізації, щоб забрати сміттєвий контейнер, і повідомте, що вам не потрібна заміна.