Бурова установка своїми руками

564

Створення власного джерела чистої води – один з головних етапів облаштування приватного ділянки. Зазвичай завдання водозабезпечення вирішуються шляхом створення свердловини. Найбільш вагомою статтею витрат такого заходу є оплата послуг спеціалістів, що займаються бурінням.

Бурова установка своїми руками

Однак при великому бажанні ви можете істотно заощадити на виконання такого заходу, зібравши саморобну бурову установку і виконавши земляні роботи власними силами. Виготовлення подібного агрегату потребує значних трудових і тимчасових витрат, але все з лишком окупиться.

Існує кілька різновидів саморобних бурових установок. Ознайомтеся з ключовими особливостями кожного існуючого варіанту, виберіть найбільш підходящий для вашого випадку тип установки і приступайте до складання.

Бурова установка своїми руками

Бурова установка своїми руками

Зміст статті

 • 1 Різновиди бурових установок
 • 2 Переваги саморобної установки
 • 3 Керівництво по збірці саморобної бурової установки
  • 3.1 Перший крок
  • 3.2 Другий крок
  • 3.3 Третій крок
  • 3.4 Четвертий крок
 • 4 Інші моделі бурових установок
  • 4.1 Бурильна установка з «патроном»
  • 4.2 Проста установка шнекова
  • 4.3 Відео – Бурова установка своїми руками

Різновиди бурових установок

Бурова установка своїми руками

Міні бурова

Розглянуті агрегати класифікуються у відповідності з особливостями методів буріння свердловин.

Так, при виконанні ударно-канатного буріння грунт руйнується важким вантажем, прив’язаним до опорній рамі, ребра якої в більшості випадків з’єднані в піраміду. Вантаж попросту піднімається вгору і кидається вниз стільки разів, скільки потрібно для створення поглиблення потрібного розміру.

Бурова установка своїми руками

Буріння свердловин ударно-канатним способом

Обертові ж бури одночасно більш прості і складні у зверненні. Подібне обладнання вимагає набагато менших фізичних зусиль зі сторони виконавця, але конструкція таких бурових установок більш складна – багато складові елементи системи просто неможливо зробити своїми руками без наявності спеціального обладнання і відповідних навичок.

Бурова установка своїми руками

Схема буріння свердловини

В результаті частина необхідних елементів доводиться купувати або замовляти. Однак витрати на це все одно істотно нижче, якщо порівнювати з вартістю установки фабричної складання.

У цілому ж існує 4 основні різновиди бурових установок, а саме:

 • агрегати, які працюють за ударно-канатному методом. Зовні така конструкція має вигляд рами з підставою трикутної форми. Безпосередньо до рами прикріплений міцний трос із желонкой;
 • установки шнекового типу. У разі застосування такого обладнання виїмка землі виконується з використанням спеціального шнека. Поглиблення в землі в процесі буріння не промивається;

  Види бурів для шнекового способу буріння свердловин

 • роторні агрегати. Функціонують з використанням принципів гідравлічного буріння;

  Бурова установка своїми руками

  Роторне буріння свердловин

 • роторні ручні механізми. Найбільш простий вигляд установки. Конструкція не включає в свій склад електродвигун – замість нього застосовується фізична сила. Вимагає нераціонально великих трудових витрат, тому застосовується вкрай рідко.

  Бурова установка своїми руками

  Роторне буріння свердловини

Переваги саморобної установки

 • Порівняно низька вартість. Готові бурові установки коштують у кілька разів дорожче порівняно зі своїми саморобними аналогами. При цьому саморобний механізм ні в чому не буде поступатися більш дорогої встановлення заводської збірки.
 • Технічні характеристики саморобного агрегату повністю відповідають обладнання заводського виготовлення.
 • Компактні розміри і порівняно малу вагу.
 • Зручність використання і максимальна мобільність. За допомогою невеликої саморобної установки можна буде виконувати буріння навіть на найбільш важкодоступних ділянках.
 • Висока швидкість збирання і розбирання.
 • Простота перевезення – розібрана саморобна бурова установка легко поміщається і транспортується в легковому причепі.

  Бурова установка своїми руками

  Процес буріння свердловини

 • Керівництво по збірці саморобної бурової установки

  Для власноручного складання бурової установки достатньо володіти мінімальним досвідом роботи зі зварювальним агрегатом, електродрилем і болгаркою.

  Заздалегідь підготуйте необхідні пристосування. Вам знадобиться:

  • інструмент для створення зовнішньої дюймової різьби;
  • болгарка;
  • розвідний ключ;
  • оцинкована труба на півдюйма, а також згін аналогічного розміру;
  • сантехнічний хрест.

  Підготуйте все необхідне і переходьте до виконання роботи у відповідності з покроковим керівництвом.

  Перший крок

  Бурова установка своїми руками

  Бурильна установка своїми руками

  Підготуйте відрізки труби для виготовлення основної частини бурильного пристосування. Труби потрібно буде кріпити до зганяння і хрест. Для цього підготуйте на кінцях відрізків двосантиметрову різьблення.

  До торців декількох відрізків приварите загострені пластини з металу. Вони будуть виконувати функції наконечників.

  Така установка передбачає виконання буріння з постійною подачею води, завдяки якій безпосередньо облаштування поглиблення і видалення грунту будуть відбуватися простіше.

  Бурова установка своїми руками

  Бурильна установка своїми руками

  Для подачі води приєднайте до будь-якого отвору хрестової заготовки водопровідний або насосний шланг. Підключення виконуйте із застосуванням відповідного перехідника.

  Другий крок

  Приступайте до приєднанню деталей конструкції до різьбовим з’єднанням. Підключіть до нижнього кінця вашої робочої відрізок труби заготовки з облаштованим наконечником. З’єднання виконуйте з використанням згону.

  Безпосередньо буріння буде здійснюватися шляхом поглиблення гострого наконечника з поворотом робочої установки. Заготовки з наконечниками повинні мати різну довжину. Спочатку ви використовуєте найкоротший пристосування. Після того як буде готове приблизно метрове поглиблення, замініть короткий наконечник кілька більш довгим.

  Бурова установка своїми руками

  Бурильна установка своїми руками

  Третій крок

  Зберіть основу бурової конструкції з профілю квадратного перерізу. В даному випадку основа буде представляти собою стійку з опорними складовими конструкції. Опори з’єднуються з основною стійкою допомогою перехідної площадки за допомогою зварювання.

  До квадратного профілю прикріпіть платформу і двигун. Сам профіль фіксуйте до стійки так, щоб він міг пересуватися по стійці. Габарити використовуваного профілю повинні трохи перевищувати розміри стійки.

  Бурова установка своїми руками

  Бурильна установка своїми руками

  При виборі електродвигуна обов’язково звертайте увагу на показник його потужності. Для забезпечення оптимальних умов буріння буде достатньо мотора потужністю в 0,5 кінської сили.

  Бурова установка своїми руками

  Бурильна установка своїми руками

  Бурова установка своїми руками

  Бурильна установка своїми руками

  Бурова установка своїми руками

  Бурильна установка своїми руками

  Бурова установка своїми руками

  Бурильна установка своїми руками

  Регулювання потужності виконується за допомогою редуктора. До валу редуктора потрібно прикріпити фланець. До фланця допомогою болтів прикріпіть ще один фланець. Між цими двома фланцями повинна знаходитися шайба з гуми. Завдяки гумовій прокладці будуть згладжуватися ударні навантаження, що з’являються при проходженні різних типів грунту.

  Четвертий крок

  Підключіть воду. Рідина повинна безупинно подаватися до головного робочого інструменту за допомогою бура. Без правильно організованої подачі води якість роботи обладнання буде знижуватися.

  Вирішити згадану вище завдання можна шляхом установки нижче фланців спеціального пристосування, виготовленого із сталевої труби. Підготуйте у відрізку труби 2 отвори з деяким зрушенням у відношенні один одного.

  Далі вам потрібно зробити з обох торцевих сторін труби проточку для облаштування кулькових підшипників. Також ви повинні підготувати дюймову різьбу. Одним кінцем труба підключається до фланця, а інший її кінець будуть встановлені робочі елементи.

  В цілях створення додаткової вологоізоляції створеного пристосування помістіть його в спеціальний трійник з поліпропілену. Підключіть до середини цього трійника перехідник для під’єднання шланга водопостачання.

  Інші моделі бурових установок

  В цілому процес складання більшості існуючих різновидів бурових установок залишається однаковим. Рама та інші елементи розглянутої конструкції готуються за аналогічною схемою. Може змінюватися лише головний робочий інструмент механізму.

  Ознайомтеся з інформацією про виготовлення різних різновидів установок, зробіть відповідний робочий інструмент, а потім прикріпіть його до опорної рами і з’єднайте з іншими необхідними елементами, використовуючи рекомендації з розглянутої вище інструкції.

  Бурильна установка з «патроном»

  Бурова установка своїми руками

  Бурильна установка з «патроном»

  Головним робочим елементом такого агрегату є патрон (склянку). Самостійно зробити такий патрон можна з товстостінної труби діаметром 100-120 мм Оптимальна довжина робочого інструменту – 100-200 див. В іншому ж орієнтуйтеся по ситуації. При виборі габаритів опорної рами вам доведеться враховувати розміри патрона. Продумайте все так, щоб вам було зручно користуватися готової буровою установкою.

  Робочий інструмент повинен мати якомога більшу вагу. З нижньої частини відрізка труби зробіть трикутні загострення. Завдяки ним ґрунт буде більш інтенсивно і швидко розпушуватися.

  Бурова установка своїми руками

  Бурова установка своїми руками

  При бажанні можете залишити низ заготовки рівним, але його потрібно буде обов’язково заточити.

  Зробіть кілька отворів у верхній частині склянки для прикріплення каната.

  За допомогою міцного троса прикріпіть патрон до опорній рамі. Довжину троса підбирайте так, щоб надалі патрон міг вільно підніматись і падати вниз. При цьому обов’язково враховуйте заплановану глибину джерела.

  Для підвищення ефективності земляних робіт ви можете підключити зібрану установку до електродвигуна. Трос з патроном в такій ситуації буде намотаний на барабан редуктора.

  Забезпечити очищення вибою від грунту можна шляхом включення до складу конструкції желонку.

  Користуватися такою установкою дуже просто: ви попередньо вручну створюєте поглиблення в місці буріння діаметром, що перевищує діаметр робочого патрона, а потім починаєте почергово піднімати і опускати патрон в яму, поки не буде досягнута необхідна глибина.

  Проста установка шнекова

  Бурова установка своїми руками

  Саморобний шнек

  Основним робочим елементом такого механізму є бур.

  Бурова установка своїми руками

  Креслення бурового шнека

  Бурова установка своїми руками

  Схема межвіткового шнекового кільця

  Виготовити бур з металевої труби, що має діаметр 100 мм На верхній частині заготовки зробіть гвинтову різьбу, а на протилежній стороні труби облаштуйте шнековий бур. Оптимальний діаметр бура для саморобного агрегату — близько 200 мм. Пари витків цілком вистачить.

  Бурова установка своїми руками

  Схема поділу диска бура

  Прикріпіть зварюванням до кінців заготовки пару металевих ножів. Ви повинні закріпити їх за таким принципом, щоб у момент вертикального розміщення установки ножі розташовувалися під деяким кутом до ґрунті.

  Бурова установка своїми руками

  Шнековий бур

  Щоб працювати з подібною установкою було найбільш зручно, приєднайте до трійника шматок металевої труби завдовжки 1,5 м. Фіксацію виконуйте зварюванням.

  Всередині трійник повинен бути оснащений гвинтовим різьбленням. Сам же трійник нагвинтити на шматок розбірної півтораметрової штанги.

  Користуватися такою установкою найзручніше удвох – кожен працівник зможе взятися за півтораметрову трубу.

  Буріння виконується в наступному порядку:

  • робочий інструмент заглиблюється в грунт;
  • робиться 3 повороту буром;
  • розпушений грунт витягується і забирається.

   Бурова установка своїми руками

   Спосіб буріння свердловини на воду за допомогою шнека

  Повторіть цикл до досягнення приблизно метрового поглиблення. Після штангу доведеться подовжити за допомогою додаткового шматки металевої труби. Для скріплення труб застосовується муфта.

  Якщо заплановано облаштування свердловини глибше 800 см, зафіксуйте конструкцію на тренозі. Вгорі такої вишки має бути отвір розмірами, достатніми для безперешкодного руху штанги.

  В процесі буріння штангу треба буде періодично нарощувати. Із збільшенням довжини інструменту буде відчутно підвищуватися і маса конструкції, керувати нею вручну стане дуже важко. Для зручного підйому механізму використовувати лебідку, зроблену з металу або міцної деревини.

  Тепер ви знаєте, в якому порядку збираються прості бурові установки і як користуватися такими агрегатами. Отримані знання допоможуть вам істотно заощадити на послугах сторонніх бурильників.

  Вдалої роботи!

  Відео – Бурова установка своїми руками