Чим обробити теплицю з полікарбонату восени. Санітарна обробка теплиці з полікарбонату восени

4

Чим обробити теплицю з полікарбонату восени. Санітарна обробка теплиці з полікарбонату восени

Осіння обробка теплиці – вельми важлива процедура. Але до того як приступити до неї, необхідно знати, що буде посаджено на цих грядах, щоб внести коригування у внесення тих чи інших препаратів.

Вологе прибирання

Восени, у вересні-жовтні саме час почати підготовку теплиці до майбутнього сезону. Вологим прибиранням домагаються чистоти, тобто позбавлення від бруду складових частин каркаса і панелей теплиці.

Для миття беруть теплу воду з порошком або милом, при цьому допускається мити з додаванням 9% оцту.

Важливо пам’ятати! при митті полікарбонату не можна застосовувати розчинник, бензин та інші сильнодіючі хімічні рідини, щоб уникнути роз’їдання покриття.

Мильний розчин наноситься на внутрішню площину панелей, особливу увагу потрібно приділити стиках каркаса з покриттям. Пінну масу залишити на деякий час, а потім змити зі шланга, лійки або руками.

Після ополіскування чистою водою внутрішньої поверхні, приступають до миття зовнішньої сторони. Така двостороння промивка робить покриття повністю прозорим, і до того ж, з гладкою чистої поверхні взимку сніг буде легше прибирати.

Як обробити теплицю восени

Після того, як в теплиці проведена вологе прибирання, її потрібно обробити одним з перерахованих способів.

Спосіб № 1. Прекрасним препаратом для знезараження споруди з полікарбонату восени є сірчана шашка для теплиці. Після її застосування дезінфікуються не тільки видимі елементи конструкції всередині теплиці, але, на думку досвідчених городників, і грунт на глибину до 6-10 см.

Спосіб № 2. Нарівні з обкурюванням рекомендується проводити дезінфекцію теплиці з полікарбонату восени бордоською рідиною. Цей розчин з вмістом міді наноситься пензлем на конструкцію, а після повного висихання через 3-4 години їм потрібно обробити повторно.

Для приготування препарату потрібно розмішати 300 грам мідного купоросу в 10 літрах вода (3%), а для профілактичної обробки пропорцію слід зменшити і довести її до 100 на 10 літрів (1%).

Спосіб № 3. У продажу є тютюнові димові шашки для теплиці, які можна використовувати у всяких теплицях, і в металевих, в тому числі. Але їх застосування обмежене, оскільки допомагають вони лише від шкідливих личинок, але не від фітофтори.

Увага! оскільки в результаті дії сірки, шашок і мідного купоросу разом з шкідливими бактеріями гине багато корисних мікрочастинок, рекомендується робити таку обробку теплиці восени, якщо рослини сильно заражені.

Після цього потрібно поліпшити родючість землі. Зробити це можна без особливих труднощів за допомогою такого засобу, як «байкал ем-1» або «фітоспорін».

Обробка теплиці після томатів

Досвідчені овочівники знають, що восени, після того, як прибрали помідори в теплиці, мають бути великі роботи по обробці грунту в теплиці до наступного сезону. Особливо важливо готувати землю після томатів, які були схильні до захворювань.

У таких випадках фахівці рекомендують міняти грунт. Щоб це зробити, потрібно зняти верхній шар грунту близько 15 см, і замінити його на знову приготовлену суміш землі. Якщо ж грунт неможливо замінити, то восени обов’язково треба зробити знезараження грунту в теплиці на базі фунгіцидів.

При обробці теплиці восени, її можна обкурити сірої, що дозволить позбутися одночасно від усіх заразних личинок, грибка і цвілі.

Обробка теплиці фітоспоріном. Фітоспорін-частина моєї органічно-землеробської програми

Фітофтора в наших місцях — просто бич. Томати можуть почорніти в липні, якщо буде волого, тимчасово знизиться температура і вночі з’явиться туман (а він з’явиться, поруч річка). Все, до побачення помідори. А я не люблю томати, які зібрані рано і дозрівають не на кущі.

До того ж, перші роки експлуатації теплиці через коліно призвели до того, що фітофтора звідти не виводилася, загинув як мінімум один урожай томатів повністю. Після чого я почала організовувати посадки інакше, а фітоспорін став обов’язковим засобом, яке є у мене в городній аптеці.

Використання при вирощуванні розсади

Бачу по фотках в соцмережах, що багато хто вже посіяли розсаду, і навіть починають її пікірувати. З козячими окотами я упустила час в лютому і початку березня. Але про це не горюю, оскільки сонячних днів було небагато, а це означає, що сіянці, проклюнувшись, почнуть витягуватися. Ой, як це не люблю. Оскільки розсаду не досвічують, то чекаю, коли сонця буде більше. Загадувати не буду, хотілося б на наступному тижні стартануть з розсадою томатів, перців, баклажан, селери. І ось тут мені на допомогу фітоспорін (фсп, далі скорочу, щоб не повторюватися).

1. Замочую насіння перед посадкою приблизно на 5-10 хвилин в розчині фсп, який готую відповідно до інструкції виробника.

2. Насіння пророщую в самих звичайних пластикових 200 грамових харчових контейнерах: зволожую землю перед посівом звичайною водою і додаю обов’язково розчину фсп, приблизно 1 ч.л. На 1 контейнер.

Що це дає?

 1. посіви швидше сходять.
 2. сходи міцніші, швидко ростуть, не сидять по тижню в задумі, чи то випускати далі листочки після сім’ядоль, чи то ще подумати посидіти.
 3. розсада не хворіє, ну якщо, звичайно, спеціально її не морозити на вікні, не переливати до одурі і появи чорної ніжки або не засушити, оскільки забули полити.

І ось тут увага! це мій досвід, мій варіант, це не реклама, не керівництво до дії. Всі, хто має подібний досвід, напишіть в коментах про ваші результати, цікаво порівняти.

Для мене це зручний спосіб, оскільки саджу багато різних сортів. Важливо вчасно відкривати контейнери для провітрювання і прибирати конденсат з кришок, якщо він з’являється.

Для мене це зручний спосіб, оскільки саджу багато різних сортів. Важливо вчасно відкривати контейнери для провітрювання і прибирати конденсат з кришок, якщо він з’являється.

Після пікіровки проводжу обробку розсади по листю з пульверизатора розчином фсп.

Інструкція є на звороті кожної пачки, зручно. Не потрібно тримати інформацію в голові.

Інструкція є на звороті кожної пачки, зручно. Не потрібно тримати інформацію в голові.

Обробка теплиці

Після того, як фітофтора знищила мої посадки в теплиці, перш ніж взагалі починати там щось вирощувати, потрібно було розібратися з цією напастю. Тому далі було зроблено наступне.

Невеликий шар грунту зверху зняла і прибрала з теплиці зовсім. Трохи! не возами вивозили. Прибрала самий верх.

Помила всю теплицю: полікарбонат, металево каркас водою з господарським милом. Потім з пульверизатора опрацювала всю внутрішню частину теплиці розчином фсп: стіни, каркас.

Важливо! основа фсп-сінна паличка. Це живий мікроорганізм, який однаково погано переносить спеку і холод. Тому в жарку погоду така обробка не спрацює. Паличка загине, а тому проводжу таку обробку тільки в похмуру погоду або ближче до вечора.

Полила землю розчином фітоспороїну з водою (земля повинна прогрітися, вода для поливу повинна бути теплою). Якщо ці фактори не врахувати, засіб не спрацює.

Коли поливала, спеціально облила дерев’яні бортики грядок, пролила доріжки між грядками теж.

Застелила грядки і міжряддя чорним агроволокном. І залишила все спокої на кілька днів.

Після цієї процедури нічого не диміла ніякими сірчаними шашками. Якщо є бажання це зробити, то краще зробити до обробки, а не після.

Після висадки розсади в теплицю грядки з посадками мульчують.

Результат: фітофтору ми перемогли. Але:

 • все одно обробляю рослини приблизно 1 раз в 3 тижні розчином фсп (хтось обробляє сироваткою, іншими складами);
 • стежу в теплиці за рівнем вологості;
 • ємності з водою для поливу завжди закриті кришками, щоб не було зайвого випаровування;
 • на дверях стоять автоматичні провітрювачі;
 • на ніч теплицю закриваємо навіть в липні.

У сухому залишку: томати остаточно прибираємо мало не на початку листопада (дивлячись яка осінь), відправляємо на дозрівання в темне місце. Цього року свіжі помідори доїдали в грудні.

Обробка теплиці восени бордоською рідиною. Догляд за теплицею після збору врожаю

Обробка теплиці восени в першу чергу має на увазі елементарну прибирання. Всі рослинні залишки необхідно винести на вулицю і спалити. Потім потрібно грунтовно закрити всі утворилися щілини і провести обкурювання приміщення. Для цього оптимально використовувати сірчані шашки. Зверніть увагу! можнаЗастосовувати і комовую сірку, яка перед проведенням процедури обов’язково змішується з гасом.

Сірчані шашки або саморобні заготовки рекомендується розкласти на бляшані листи і розкласти по всій довжині конструкції. Запалювати їх слід вкрай обережно. Діяти необхідно від найдальшого кута споруди і у напрямку до виходу. Потім двері максимально щільно закривається. У закупореному стані, після того, як проведена така обробка теплиці, приміщення тримається в закритому вигляді від 3 до 5 днів.

Щоб знезаразити 1 м3 простору, рекомендується використовувати 50-60 грам сірки. Якщо використовуються димові шашки, то на теплицю в 20 м3 треба запалити 1 виріб вагою 300 грам. Даний етап підготовки споруди до зими необхідний для знищення:

 • шкідників;
 • цвілі;
 • грибків;
 • бактеріальних інфекцій;
 • комах і їх личинок.

Обробка теплиці восени: догляд після збору врожаю

На замітку! сірка-токсична речовина. Саме тому роботи з нею проводяться при температурі повітря в межах 10-15 градусів, в респіраторі, спеціальних рукавичках і захисних окулярах.

Якщо вирішено провести обкурювання сірчистим газом, то робити це не рекомендується в приміщеннях з каркасом з металу, так як продукт провокує деформацію і корозію матеріалу.

Обробка теплиці навесні без заміни грунту. З чого починати підготовку теплиці до нового зезону?

Промочування грунту. В інші роки в кінці квітня на полях ще лежить сніг. І садівники в цю пору починають з того, що набивають теплицю снігом шаром 1,5 – 2 м, щоб добре промочити землю всередині корисною талою водою.

Адже з осені до весни відкриті городні грядки постійно отримують підживлення вологою (її їм дають дощі, сніг, талі води), а в теплиці – сухо. Так, земля там, звичайно, промерзає, але при відтаванні дуже швидко висихає.

Якщо грунтові води знаходяться глибоко від поверхні землі, то на грядках до глибини 1,5 м грунт не просто сухий. Він висушений і розсипається «в пил».

І якщо землю в теплиці не промочити до нижніх горизонтів, то овочі там будуть рости погано через те, що поливна вода буде швидко йти вниз, не встигнувши напоїти рослини.

Якщо ви починаєте готувати теплицю зараз, то в першу чергу вам потрібно дуже добре промочити землю на тепличних грядках за допомогою шланга. Воду не шкодуйте.

Дочекайтеся, коли вона буде стояти на грядках великими калюжами. Дайте їй піти вниз, і через годину після поливу викопайте лопатою в двох кінцях кожної грядки глибокі (на 2 багнета лопати), але вузькі ями.

На дні повинна стояти вода. Але цього не достатньо. Через день операцію повторіть. Тоді ви можете бути повністю впевнені, що водою свою теплицю ви напоїли добре.

Обробка теплиці від збудників хвороб. Це наступний важливий захід, з яким ви ніяк не можете запізнюватися, тому що хвороботворна мікрофлора дуже швидко розмножується в сприятливих умовах (тепло, вологість, сонячне освітлення).

І справа не тільки в квітневій аномальній погоді. Вся минула зима була неприродно теплою. В кінці лютого і березні в сонячні дні температура в полікарбонатній теплиці досягала +25 градусів (а в деяких районах навіть вище).

Врахуйте, що спори грибів і шкідливі мікроби можуть бути зосереджені не тільки в землі, але і на каркасі теплиці, дерев’яних кілочках або обрізках шнурів і мотузок, до яких були підв’язані рослини.

Тому потрібно проводити обробку всього внутрішнього приміщення, включаючи сам полікарбонат і навіть ручки дверей і кватирок.

В першу чергу приберіть з теплиці все зайве, включаючи рослинні залишки, які могли залишатися на грядках і доріжках між ними.

Після цього можна приступати до обробки листів полікарбонату (або скла), металевого каркаса, бортиків грядок і землі. Для цього садівники-любителі використовують різні препарати. Ми розповімо про найпоширеніші.

Найвідоміші препарати, якими садівники обробляють теплиці від хвороб-бордоська рідина, настій марганцевокислого калію з часником (на 10 л. Малинового розчину марганцівки-2 склянки протертого до кашкоподібного стану часнику), засіб для прання і відбілювання «білизна», сірчані шашки «фас» (та інші).

Перед початком знезараження полікарбонатної (або заскленої) теплиці добре вимийте посиленим мильним розчином (2 ст.ложки рідкого мила і 1 ст. Ложка нашатирного спирту) стіни, стеля, двері, кватирки і металевий каркас.

Цим розчином ви вже знищите до 70% мікробів. До того ж відмиєте від пилу і бруду полікарбонат або скло, щоб вони стали прозорими і добре пропускали сонячні промені.

Після цього можна приступати до обробки фунгіцидами. Але попередньо накрийте грядки плівкою, щоб сильні хімічні засоби не потрапили на грунт (особливо «білизна»).

Найпростіша обробка – бордоською рідиною. Причому радимо вам купити в будь-якому великому садовому магазині готовий концентрат, з якого можна легко зробити суміш потрібної вам концентрації (як її приготувати написано на упаковці).

Хороший ефект дає настій часнику на марганцівці. При його виготовленні часник відразу засипають в ще теплий розчин марганцівки, проціджують через марлю і тут же починають обробку через пульверизатор.

«білизну», до складу якої входить хлор, що вбиває всіх шкідливих мікробів і спори гриба, використовують тільки в тому випадку, якщо в минулому році спостерігалася спалах якогось захворювання (наприклад, фітофторозу).

Після будь-якої з цих обробок, грунт в теплиці обробляють препаратом «фітоспорін м», який містить живі спорові бактерії, які пригнічують шкідливу мікрофлору і відновлюють корисну.

Важливий момент-обробку препаратами потрібно проводити при температурі в теплиці вище +20 градусів. Інакше вони будуть неефективними!

Чим обробити землю в теплиці від грибкових захворювань. Додавання статті в нову добірку

Неправильне використання грунту з часом призводить до накопичення в шарі патогенних мікроорганізмів, які призводять до захворювання рослин і втрати врожаю.

Найбільшої шкоди городнім культурам завдають грибкові інфекції (, ризоктоніоз,, альтернаріоз,), які скорочують урожай на 50-100%. Городники нерідко відзначають, що поширені заходи захисту рослин від хвороб не приносять очікуваних результатів. Часом грибкова інфекція здатна за 1-3 доби повністю знищити живі рослини. Однією з причин таких епіфітотійних спалахів є високий інфекційний фон грунту. Тому земля потребує грамотної обробки і знезараження.

Способи знезараження грунту

В захищеному грунті (в теплиці або контейнері) виконати знезаражувальні заходи простіше. А у відкритому грунті повністю знищити джерела зараження практично неможливо, але оздоровити грунт цілком під силу навіть починаючому городнику.

Прийоми знезараження грунту від грибкових інфекцій діляться на:

 • агротехнічні;
 • біологічні;
 • хімічні.

Агротехнічна обробка грунту

Город слід розбити на вузькі грядки (1,5-2 м). Це дозволить обробляти їх більш ретельно і аерувати, оскільки в загущених посадках, де волого і тепло, грибний міцелій розвивається дуже швидко.

Крім того, потрібно дотримуватися(культурооборот). Одну і ту ж культуру можна повертати на колишнє місце не раніше ніж через 3-5 років. За цей період міцелій гине.

Культури, схильні до грибкових уражень, краще висаджувати після цибулі, часнику, капусти, бобових. Пасльонові (томати, картопля, баклажани, перець) не можна висаджувати після собі подібних – пасльонових. Для посадок потрібно використовувати здоровий матеріал, стійкий до грибкових уражень, а посів проводити знезараженими насінням.

Також слід ретельно прибирати з ділянок уражену бадилля і відразу ж її спалювати.

Залишки заражених рослин ні в якому разі не можна закопувати в грунт або укладати в компостні купи

Не варто перегодовувати рослини азотом. Вносяться добрива повинні бути збалансованими-n: p:k=1:1,5: 1,5.

Біологічна обробка грунту

На маленькій ділянці небажано застосовувати хімічні препарати. Краще віддати перевагу речовинам, в складі яких є корисні мікроорганізми, безпечні для людини, тварин, комах та інших представників фауни.

Найбільш ефективні робочі розчини препаратів, байкал ем5, внесені в грунт за 2-3 тижні до настання осінніх заморозків. Мікроорганізми пригнічують розвиток фітопатогенів, оздоровлюють грунт.

Також можна використовувати готові біологічні фунгіциди, триходерма веріде, і ін. Після осінньої перекопування біофунгіцид потрібно внести у верхній шарГрунту (товщиною 5-10 см). Навесні (після сходу снігу і настання стійкої теплої погоди) обробку грунту слід повторити.

Систематичне знезараження грунту і обробка рослин протигрибковими біопрепаратами допоможуть очистити землю від інфекції, захистити рослини від захворювань, а ваш організм – від отруєнь

Хімічна обробка грунту

Якщо біопрепарати виявляються недостатньо ефективними, без хімікатів не обійтися. Вибирайте ті, на упаковці яких вказано 3-4-й клас небезпеки.

Восени грунт можна обробити 3%-ним розчином. Навесні (в квітні в суху погоду) в верхній шар грунту (на глибину 5-10 см) слід внести 4%-ний розчини, або 2%-ний розчин. Безпосередньо при посадці в лунки можна внести,або інші препарати (за інструкцією). Препарат створений спеціально для знищення грибкових інфекцій в прикореневій зоні рослин.

Таким чином, тільки комплексні заходи допоможуть ретельно знезаразити грунт на ділянці і не допустити розвиток грибкових інфекцій. Щорічно виконуйте ці рекомендації-і ваші городні культури дадуть багатий урожай здорових плодів.

Чим обробити землю в теплиці восени. Як обробити і знезаразити землю в теплиці: способи обробки

Обробити землю можна трьома способами: термічно, хімічно, біологічно. Перший варіант найбільш нешкідливий, інші — більш ефективні.

Термічні

Термічний спосіб передбачає пропарювання або заморозку грунту. У першому випадку необхідно підготувати достатню кількість окропу, щоб можна було їм добре промочити грунт в теплиці. Після поливу гарячою водою грунт вкривають плівкою на 24-48 годин. Така процедура проводиться тричі за осінь. Холодом обробити землю простіше, але тільки в тому випадку, якщо зима в регіоні морозна. Для цього потрібно просто відкрити теплицю на 5-6 днів.

Важливо! холод не ефективний при боротьбі з яйцями шкідників і бактеріями. Для боротьби з ними застосуємо метод пропарювання.

Хімічні

Для хімічної обробки використовують розчини таких препаратів:

 • «формалін» (1 л/100 л води);
 • марганцівка (1 ч. Л./1 л води);
 • хлорне вапно (400 г/10 л);
 • мідний купорос (1 ст. Л./10 л).

Цими розчинами добре зволожують грунт в теплиці.

Чи знаєте ви? у xvi столітті в європі існувало таке словосполучення, як»будинки апельсинів». Так називалися пристосування, схожі на теплиці, що призначаються для вирощування апельсинів. Коштували вони цілий статок, тому дозволити їх собі могла тільки кликати вищого рангу.

Є й інші способи хімічної обробки:

 1. сірчана шашка (2 шт. На 10 м2). Необхідну кількість шашок рівномірно розподіляють по грядці і запалюють гніт. При цьому кватирки і двері повинні бути щільно закриті. Заходити в теплицю можна тільки через 3 дні після процедури. Після обробки слід вимити з внутрішньої сторони стіни з милом.
 2. «фітоспорін «( їм добре обробляти конструкції з полікарбонату). Розчин препарату готується згідно з інструкцією, наведеною на упаковці. Готовим засобом поливають грунт і протирають стіни. Якщо залишився розведений препарат, то його потрібно зберігати в темряві.
 3. фунгіцид «тмтд», яким потрібно обробити грунт при поливі перед висадкою розсади (60 г на 1 м2).

Біологічна обробка

Біопрепарати характеризуються нешкідливим впливом на людський організм і рослини, але ефективною дією на патогенні мікроорганізми і комах.

Чи знаєте ви?

Застосовуються такі засоби:

 • «триходермін » (100 мл / 10 л води);
 • «байкал-ем 1 «(0,5 ст. На відро води);
 • «алірін-б» (1 таблетка на відро води).

Ці препарати застосовуються для поливу грунту. Найбільш частим недугою, атакуючим тепличні рослини, є фітофтороз, або фітофтора. Спори нижчих грибів, що викликають хворобу, можуть перебувати як в грунті, так і на її поверхні.

Оздоровити грунт допоможуть такі засоби:

 • бордоська рідина (250 мл на відро води);
 • «фітоспорін-м» (15 мл / 10 л);
 • марганцівка (2-5 г на відро води);
 • мідний купорос (1 ст.л./10 л).