Дерево на стіні своїми руками

582

Існує думка, що постійно розширюється діапазон оздоблювальних матеріалів повинен поступово витісняти і усувати застарілі варіанти, проте в дійсності все відбувається не так. Традиційні рішення модифікуються під впливом сучасних вимог і постають перед покупцями в зовсім іншому світлі. Як найбільш показового прикладу слід привести деревину. Вже на що, здавалося б, звичний матеріал, проте з плином часу не тільки не втратив, але й зміцнив свої позиції.

Дерево на стіні своїми руками

На сьогоднішній день оздоблення інтер’єру з використанням деревини вважається вкрай стильним варіантом оформлення, оскільки дерево – це не тільки естетичний, але і екологічний матеріал. Деякі люди помилково вважають, що єдиний доступний варіант – оздоблення стін вагонкою. Насправді існує велика кількість альтернативних шляхів, про які буде сказано нижче.

Зміст статті

 • 1 Обробка за допомогою дощок
  • 1.1 Переваги матеріалу
 • 2 Оздоблення дошкою з масиву
 • 3 Блок-хаус для обшивки стін
 • 4 Оздоблення стін ламінатом своїми руками
  • 4.1 Ламінат на клей
  • 4.2 Ламінат на обрешітку
 • 5 Дерев’яні шпалери
 • 6 Оздоблення стін спилом
 • 7 Оздоблення стін панелями
  • 7.1 Відео – Дерево на стіні своїми руками
  • 7.2 Відео – Оздоблення стін деревом: різноманітність варіантів

Обробка за допомогою дощок

Дерево на стіні своїми руками

Обробка за допомогою дощок

На сьогоднішній день на будівельному ринку пропонується велика кількість дощок різних видів: фасадні, палубні, паркетні. Останній варіант користується найбільшою популярністю. Затребуваність обумовлена кількома причинами.

Переваги матеріалу

 • Досить простий у виготовленні, оскільки для виробництва використовується різноманіття різних порід дерева: від ясеня, клена, бука, модрини до черешні, вишні і груші.
 • Широкий діапазон відтінків дозволяє підібрати підходящий варіант для кожного інтер’єру. Можна придбати деревину світлого відтінку, а можна знайти матеріал глибокого темного кольору.
 • Кожний зі згаданих видів деревини належить до якісних порід і відрізняється прекрасними експлуатаційними характеристиками.
 • Паркетні дошки як обробний матеріал для стін добре виглядають в інтер’єрі.
 • Цінова доступність паркетних дощок дозволяє оформити велике приміщення без істотних фінансових витрат.
 • Додатково «прикрасити» деревину можна з допомогою спеціальних морилок і воскових просочень. Вони не лише продовжать експлуатаційний термін матеріалу, але і змінять на краще зовнішній вигляд.
 • Обробка дошкою з масиву

  Дерево на стіні своїми руками

  Обробка дошкою з масиву

  Грамотна обшивка поверхні дошками з масиву дозволяє отримати ефектний інтер’єр, який стане приводом для заздрості всіх друзів. Використання спеціальних просочень, зроблених на основі воску і масел, надають дощок вигляд, що нагадує оксамит. Крім того, ці засоби дозволяють створити на поверхні дощок плівку, відразливу воду, що запобігає розвитку грибка і цвілі.

  Блок-хаус для обшивки стін

  Дерево на стіні своїми руками

  Блок-хаус для обшивки стін

  Деякі власники квартир прагнуть зробити своє житло оригінальним і в чомусь навіть екстравагантним. Так що якщо ви втомилися від нудних рішень, то зверніть увагу на блок-хаус, тобто дошку, перетин якої імітує всім відоме по сільських пейзажів оциліндрована колода. За допомогою цього матеріалу можна досягти у себе вдома цього «сільського» інтер’єру.

  Для того щоб оформлення виглядало ще більш ефектно, рекомендується вдаватися до такого методу, як штучне «зістарювання» дерева. Для цього найчастіше використовується спосіб «брашірованіе», тобто обробки матеріалу за допомогою дротяної щітки. В процесі обробки деревини з неї видаляються волокна, що створює цікавий рельєф. Після цього матеріал фарбують і, не давши фарбі висохнути, видаляють її.

  Оздоблення стін ламінатом своїми руками

  Дерево на стіні своїми руками

  Укладання ламінату на стіни

  Дерево на стіні своїми руками

  Приклад кріплення ламінату на стіну в спальні

  Інструменти:

  • простий олівець;
  • лінійка;
  • силікон;
  • шуруповерт;
  • шурупи;
  • клей;
  • брусок для підбиття ламінату;
  • електролобзик;
  • молоток;
  • молдинги;
  • поріжки.

  Ламінат на клей

  Дерево на стіні своїми руками

  Укладання ламінату на стіни

  Цей спосіб є самим простим і не вимагає додаткових навичок. Щоб полегшити собі завдання, рекомендується завчасно зібрати щити з куплених панелей. Слід густо намазати «бока» панелей клеєм і склеїти елементи таким чином, щоб вийшли повноцінні щити. Саме їх нам належить закріпити на поверхні стіни. Важливо, щоб вона була заздалегідь підготовлена. Не зайвим буде провести розмітку.

  Дерево на стіні своїми руками

  Оздоблення стіни ламінатом

  Дерево на стіні своїми руками

  Як кріпити до стіни ламінат

  Єдине, що слід запам’ятати для успішного результату: роботи повинні починатися з нижнього лівого кута. При цьому рекомендується зняти наличники, які потім встановлюються на старе місце.

  Ламінат на обрешітку

  Дерево на стіні своїми руками

  Укладання ламінату на стіну

  Етап 1. Здійснюємо необхідні виміри, розраховуємо кількість ламінату, а також число молдингів і інших деталей, які знадобляться для кріплення.

  Етап 2. Використовуючи лінійку і олівець, наносимо на поверхню стіни розмітку.

  Етап 3. Знімаємо з дверей і вікон наличники.

  Етап 4. Монтуємо решетування, тобто каркас. Це робиться досить просто – беруться дерев’яні бруски кріпляться перпендикулярно підлозі, але паралельно один одному на відстані 40 см.

  Етап 5. Починаємо проводити монтаж матеріалу, як вже було зазначено вище, з нижнього кута лівої частини кімната.

  Етап 6. У кутах підрізаємо деревину з допомогою ножівки або електричного лобзика
  Етап 7. Маємо планки в шаховому порядку.

  Етап 8. Обробляємо місця стиків за допомогою силікону.

  Етап 9. Защипуємо замки.

  Технологія укладання ламінату на стіну дійсно дуже просте і не викличе ніяких труднощів.

  Дерево на стіні своїми руками

  Оздоблення стін ламінатом своїми руками

  Дерев’яні шпалери

  Стіни, покриті шпалерами натуральними дерев’яними

  Дерев’яні шпалери являють собою альтернативу обробці з цієї деревини. В якості основи використовується паперова основа, а на неї нанесений спеціальний деревний шпон. Матеріал продається в рулонах.

  Вартість залежить від багатьох факторів, але основним критерієм є ціна на сировину.

  Дерево на стіні своїми руками

  Дерев’яні шпалери

  Процес поклейки дерев’яних шпалер на поверхню стіни трохи відрізняється від технології нанесення звичайних шпалер. Відрізняється тільки результат, так як в кінцевому результаті ми отримуємо стіну, яка виглядають так, ніби її обробили деревом.

  Оздоблення стін спилом

  Дерево на стіні своїми руками

  Сосновий спіл

  Одним з самих незвичайних і популярних варіантів оформлення інтер’єрів на сьогоднішній день вважається обробка спилом. Поперечний зріз стовбура невеликої товщини використовується в якості основного декоративного елемента. Даний спосіб обробки настільки популярний, що до справжнього моменту виробники вже почали випускати шпалери і плитку, що імітують такий малюнок. Прикрасити стіни зрубом в кімнаті дуже просто.

  Дерево на стіні своїми руками

  Оздоблення стін спилом

  Перш за все слід визначитися, яку площу ви хочете зайняти поперечними зрізами. Фахівці не рекомендують зловживати, оскільки незвичайний вид оздоблення у великих масштабах може тільки зіпсувати інтер’єр. Оптимальний варіант – одна стіна, краще за все та, яка знаходиться в головах ліжка.

  Необхідно підготувати стіну, пофарбувати її в спокійний колір, а потім за допомогою спеціального якісного клею нанести зруби. Їх можна кріпити впритул один до одного або ж придумати цікавий фрагментарний малюнок. Все залежить від фантазії виконавця.

  Оздоблення стін панелями

  Дерево на стіні своїми руками

  Оздоблення стін панелями

  Самим популярним видом обробки поверхні стін за допомогою панелей вважається ялинковий малюнок. Для його здійснення потрібні такі інструменти, як транспортир, ножівка, клейка стрічка (двостороння), обшивка і олівець.

  Процес обробки складається з декількох ключових етапів:

  • розрахунок;
  • розмітка;
  • підрізання планок;
  • кріплення.

  Розглянемо кожен з них детальніше.

  Крок 1. Складаємо на листку папері схему того, як повинна виглядати готова стіна. Дуже важливо звернути увагу на точність вимірів. Це дуже відповідальний етап, так що не варто підходити до нього недбало.

  Крок 2. Чітко посередині стіни проводимо з допомогою простого олівця рівну вертикальну лінію. Вона буде служити кордоном для правильного укладання панелей.

  Дерево на стіні своїми руками

  Укладання штучного паркету «ялинкою»

  Дерево на стіні своїми руками

  Укладання паркету

  Крок 3. Готуємо панелі. Це означає, що ми беремо їх і обрізаємо під кутом 90 градусів таким чином, щоб один край вийшов косим. Одна половина дощок повинна бути обрізана з боку правого кута, інша – з лівого боку.

  Дерево на стіні своїми руками

  Укладання

  Крок 4. Беремо двосторонню липку стрічку і закріплюємо її на панелях. Важливо, щоб на кожній планці було по три поздовжньої смуги стрічки.

  Крок 5. Насамперед кріпимо середні елементи. Для цього знадобиться помічник. Прикладаємо планки косими кутами, орієнтуючись на прочерченную лінію. Важливо прослідкувати, щоб між ними не залишалося щілин.

  Крок 6. Фіксуємо панелі на стіни. Для цього знімаємо з елементів захисну плівку і щільно притискаємо планки до поверхні.

  Крок 7. Орієнтуючись на панелі, які були приклеєні першими, продовжуємо обклеювати стіну за аналогією.

  Дерево на стіні своїми руками

  Орієнтуючись на панелі, які були приклеєні першими, продовжуємо обклеювати стіну за аналогією

  Цей варіант найчастіше використовується для спалень, проте в якості експерименту можна випробувати його на кухні. Не варто боятися довіряти своєму смаку і реалізовувати фантазії. До того ж, дерево – це той матеріал, який дозволить легко втілити творчі ідеї.

  Відео – Дерево на стіні своїми руками

  Відео – Оздоблення стін деревом: різноманітність варіантів