Дерево закоханих з ароматом пряників — багрянник японська, або карамельне дерево

16

Багрянник, багряник, круглолистник, «пряничное дерево», cercidiphyllum — листопадні дерева з супротивними, округло-яйцевидними листям, схожими на сердечка.

В роду всього два види реліктових рослин, більше 80 млн. Років тому займали великі території в євразії і північній америці.

У декоративному садівництві в підмосков’ї і середній смузі найчастіше вирощують багрянник японський, або круглолистник, «пряникове дерево» (cercidiphyllum japonicum). як видно з назви, ця рослина з японії, в природі росте на декількох японських островах і в китаї.

Зовні багрянник японський — це листопадне дерево, часто багатостовільне. Листя округлі, 5-8 см завдовжки, навесні пурпурно-рожеві, влітку зверху темно-зелені, восени — з яскравим жовтим або багряним забарвленням. Незадовго до листопаду листя має специфічний запах медових пряників, який, на жаль, не можна зберегти: після висихання листя він пропадає.

Листя багрянника восени

Квітки з’являються одночасно з листям, в квітні.

Особливості вирощування багрянника в підмосков’ї і середній смузі

Зимостійкість висока, можна вирощувати аж до широти санкт-петербурга без укриття. Зона usda 4 (5).

В європі виведено не менше 12 декоративних форм багрянника японського, проте в росії в продажу можна зустріти тільки декоративну форму pendulum. Вона з’явилася в північній америці в 1987 році. Це дерево висотою 4,5-7,5 м з никнуть гілками. На зиму потрібно укриття з гілля.

Крім звичайного багрянника японського і його плакучої форми, в японських і європейських розплідниках можна знайти

  • багрянник чудовий або багрянник магніфікум
  • багрянник гіронсвуд глоуб-карликовий сорт з кулястою формою крони.

Догляд за багрянником

Місце для посадки багрянника

Для посадки багрянника найкраще підібрати сонячне місце розташування зі звичайними садовими грунтами.

Посадка багрянника

Саджанець багрянника можна висаджувати в сад, як навесні, так і восени. При посадці кореневу шийку не заглиблюють. Полив рясний. Багрянник не любить пересихання, після посадки необхідно стежити за вологістю грунту.

Догляд за багрянником багрянником або пряниковим деревом

Багрянник воліє трохи підвищену вологість, в сухе літо дереву потрібно полив. Навесні бажано підгодувати рослини повним мінеральним добривом.

Обрізка багрянника полягає у видаленні хворих і всохлих гілок.

Проблеми, які можуть виникнути при вирощуванні багрянника

Багрянник можуть підмерзати, але швидко відновлюються. Хвороби і шкідники пряникове дерево пошкоджують рідко, найбільші проблеми може створити попелиця.

Багрянник восени

Де взяти багрянник, якщо його немає в садовому центрі?

Найкраще, звичайно, багрянник або пряникове дерево купити саджанцем. Але, можна виростити з держака. Зелені живці найкраще нарізати в червні-на початку липня. Для кращого результат живці варто обробити корнестимулятором.

Використання в садовому дизайні

Багрянник поки рідкісний в наших садах, тому у посадили його є чималий шанс здивувати своїх сусідів і друзів. Найчастіше він використовується в садах з японською та китайською стилізацією.

Багрянник найбільш декоративний восени, це треба врахувати при посадці.