Ідеї для створення клумби уздовж стіни

14

Хвойні композиції

Високорослі хвойники навряд чи підійдуть для прибудинкової клумби, тому що розрослося дерево буде блокувати світло, а коріння не вистачить вільного простору. Зате компактні ялівці, карликові сорти ялиць, акуратні туї цілком можна використовувати для оформлення квітника. Такі клумби невибагливі і однаково привабливі в будь-який час року.

Найбільш підходящий для клумби уздовж будинку варіант-горизонтальна композиція. Основу складають рослини однієї висоти. Для низьких клумб підійде гірська сосна, козацький ялівець, ялина альберта глоб, для більш високих – кипарисовик лоусона, сосна компакта глаука і ін.

Якщо є завдання заблокувати зайве світло або максимально прикрити фасад від сторонніх очей, з хвойників можна спорудити живопліт. Із завданням легко впорається туя, яку можна посадити сольно або в компанії з барбарисом.

Шанувальники плетистих троянд часто прагнуть прикрасити ними одну зі стін будинку. Щоб не заливати фундамент, заздалегідь роблять вимощення шириною 50-70 см. Для молодих троянд встановлюють опори з невеликих шпалер, а з часом кріплення переносять на фасад.

Почвопокривні сорти троянд теж сміливо можна використовувати для квітника біля стіни. Вони швидко розростаються, рясно цвітуть, а аромат буде чути не тільки в саду, але і в будинку. Вибираючи троянди для ділянки, важливо звернути увагу на кілька характеристик:

Останній критерій дозволяє кущах швидше відновлюватися після складної зимівлі.

Топиарий

Яскрава і оригінальна прикраса прибудинкової території-чагарникові скульптури. Експерименти з формою тут може обмежити тільки фантазія власника ділянки. Кулі і піраміди сусідять з казковими героями, фігури тварин з лабіринтами. Прості форми краще виглядають поруч з будинком, фантазійним варто відвести парадне місце в центрі ділянки.

Основу топіаріям часто складають хвойні культури, проте багато відповідних рослин є і серед листяних чагарників. Підійде в’яз, липа, глід, барбарис, жимолость і ін.для простих клумб досить буде вчасно обрізати кущі, для більш складних – доведеться спорудити металевий каркас.

Клумби з хости

Красивими, пишними кущами хост часто прикрашають дачні водойми, але і уздовж парканів і стін вони виглядають не гірше. Рослина не переносить сильне сонячне світло, тому краще приживається з північного боку будинку. Листя великі і широкі, тому садити хосту впритул до фундаменту немає необхідності. При цьому вона абсолютно не вимогливі до грунту і догляду і вже на другий рік після посадки здатне в повній мірі продемонструвати свої декоративні якості.

Хоста гармонійно вписується в компанію до первоцвітів, невеликих чагарників, пишно квітучих гортензій і гейхерів, проте солітерна посадка виглядає не менш привабливо. Для створення прибудинкової клумби можна використовувати відразу кілька сортів. Вдало поєднуються в одній композиції карликові і високорослі, однотонні і облямовані хости.

Півонії

Півонії відрізняються пишними, ніжними суцвіттями і яскравим листям, тому самодостатньо відчувають себе в сольних композиціях. Різноманіття відтінків дозволяє максимально лаконічно вписати квіти в простір поруч з будинком. Для яскравого фасаду підійдуть білі, ніжно-рожеві або кремові сорти. Оживити непривабливий екстер’єр допоможуть соковиті малинові, бордові і червоні півонії.

Квітники з цибулинних

Тюльпани, крокуси, нарциси, гусяча цибуля часто використовують для обрамлення садових доріжок, парканів і прикраси території біля стін. Більшість з них зацвітають зі сходом снігу і першим весняним теплом, відрізняються яскравим забарвленням і приємним ароматом.

Терміни цвітіння у цибулинних кардинально різняться, тому, комбінуючи в квітнику кілька рослин, можна отримати клумбу безперервного цвітіння. Ближче до фасаду розміщують високорослі сорти, у міру віддалення – низькі.

Міксбордери

Якщо хочеться всього і відразу, варто віддати перевагу миксбордера. Тут компактні чагарники сусідять з багаторічними квітами і декоративними травами. Клумби відрізняються багаторядністю і багатоярусністю. Квіти підбираються так, щоб декоративність композиції зберігалася від ранньої весни до перших заморозків.

При виборі насіння і саджанців для оформлення клумби уздовж стіни варто звертати увагу на рослини з красивою, пишною зеленню. Вони навіть в перервах між цвітінням будуть прикрашати ділянку.