Камін в квартирі своїми руками

554

За століття свого існування камін перетворився з обов’язкового атрибуту будинку (використовувався для обігрівання, приготування їжі) в красивий декоративний елемент. У приватних будинках з установкою каміна ніяких проблем немає, але якщо ви житель багатоповерхівки, то вас чекають певні труднощі і розчарування.

Камін в квартирі своїми руками

Зміст статті

 • 1 чи Можна встановити камін в квартирі
 • 2 Переваги електрокамінів
 • 3 Етап 1. Вибір місця для установки
 • 4 Етап 2. Купівля електричного каміна
  • 4.1 Відео – Електрокаміни для квартири
 • 5 Етап 3. Зведення п’єдесталу
 • 6 Етап 4. Виготовлення каркасу для оздоблення каміна
 • 7 Етап 5. Виготовлення каркасу для димоходу
 • 8 Етап 6. Проведення комунікацій
 • 9 Етап 7. Обшивка гіпсокартоном
 • 10 Етап 8. Декорування електрокаміна
  • 10.1 Відео – Монтаж електричного каміна своїми руками

Можна встановити камін в квартирі

Справжній дров’яної камін можна встановити, але лише у квартирах, які знаходяться на останньому поверсі будинку. Для цього буде потрібно дозвіл, виданий Мосжилищинспекцией, оскільки:

 • будівництво каміна вважається перебудовою житлового приміщення;
 • спорудження димоходу, який буде проходити через перекриття, горище і дах, відноситься до реконструктивних робіт.

  Камін в квартирі своїми руками

  Можна встановити камін в квартирі

Отже, потрібно відразу два дозволу – по одному на кожен тип робіт.

Зверніть увагу! Паперовій дротиком проблеми не закінчуються. Справа в тому, що по Сніпу навантаження на перекриття в міських квартирах не повинна перевищувати 150 кг/м2. До відома: вага каміна з топкою і димоходом може досягати 500 кг.

Тому краще обладнати в квартирі електричний камін (а у жителів не останніх поверхів іншого варіанту немає). Не варто лякатися слова «електричний», т. к. в процесі роботи належить зробити лише обрамлення і постамент.

Камін в квартирі своїми руками

Електрокамін

Переваги електрокамінів

Далеко не кожен може собі дозволити кам’яний або цегляний камін, це ми вже з’ясували. І справа отут не тільки в складності монтажу або оформлення, але і в ціні – повноцінний камін обійдеться приблизно в 180 тисяч рублів. Більше того, буде потрібно додаткове вентиляційна система.

Камін в квартирі своїми руками

Електрокамін

У електричних моделей подібних недоліків немає. Головне – дотримання правил експлуатації (регулярна перевірка електропроводки, установка стабілізатора та ін.). До інших переваг можна віднести:

 • низьку вартість (якщо порівнювати з традиційними варіантами);
 • простоту експлуатації;
 • естетичність, привабливий зовнішній вигляд;
 • можливість монтажу в будь-якому приміщенні, без додаткових комунікацій та перепланування;
 • безпека.

Стосовно самої топки, то її необхідно купити в магазині. Але про все по порядку.

Етап 1. Вибір місця для установки

Електрокамін — найкращий варіант для міської квартири

Тут все досить просто: підійде будь-яка вподобана стіна, бажано у вітальні.

Зверніть увагу! Не варто планувати будівництво великої конструкції в малогабаритній квартирі. Камін повинен відповідати площі.

Етап 2. Купівля електричного каміна

Камін в квартирі своїми руками

Електрокамін ELECTROLUX EFP/P-3020

Камін в квартирі своїми руками

Електрокамін Dimplex Opti-myst Burbank

Визначившись з місцем, можна відправлятися в магазин за топкою. Подібні пристрої коштують в середньому від 25-30 тисяч рублів, але слід орієнтуватися не тільки на ціну, але і на розміри тієї або іншої моделі.

У квартирі, де доріг буквально кожен сантиметр вільного простору, краще встановлювати негабаритні і неглибокі каміни. Найбільш компактні моделі мають глибину до 7 див. Серед виробників варто виділити німецьку компанію Hark, британську Burley і ірландську Berry.

Відео – Електрокаміни для квартири

Етап 3. Зведення п’єдесталу

Будівництво каміна починається з виготовлення п’єдесталу під портал. Бажано використовувати для цього шматок стільниці, обрізаний у відповідності з розмірами пристрою.

Зверніть увагу! Портал – це фронтальна частина каміна з декоративною облицюванням. Іншими словами, це те, на що в першу чергу звертають увагу.

Рекомендується використовувати стільницю з МДФ з ламінованим захисним покриттям. Цей матеріал несприйнятливий до впливу вологи і високих температур. Сучасний колірний асортимент досить широкий, що дозволяє вибрати стільницю на будь-який смак. Словом, ніяких труднощів на даному етапі виникнути не повинно.

Камін в квартирі своїми руками

П’єдестал для каміна

Камін в квартирі своїми руками

П’єдестал для каміна

Якщо планується установка пристінного каміна, то випилюється стільниця прямокутної форми (для цього використовується електролобзик), а якщо кутового, п’ятикутні.

Зверніть увагу! Площа п’єдесталу обов’язково повинна перевищувати площу самого каміна.

Постамент потрібно підняти, встановивши його на невелике піднесення. Таким піднесенням може стати каркас, виконаний з металопрофілю 5х5 см або 5х4 див. В кінці п’єдестал закривається плінтусом з пластику, колір аналогічний кольором стільниці.

Етап 4. Виготовлення каркасу для оздоблення каміна

Камін в квартирі своїми руками

Виготовлення каркасу для оздоблення каміна

Камін в квартирі своїми руками

Виготовлення каркасу для оздоблення каміна

Електрокамін найпростіше зробити з листів гіпсокартону. Цей матеріал легкий в монтажі, стійкий до температурних перепадів. Крім того, він найбільше підходить з точки зору екологічності.

Спочатку споруджується каркас порталу. Для роботи знадобляться наступні матеріали:

 • металопрофіль 5х5 см для стійок;
 • металопрофіль 5х4 см для направляючих;
 • самонарізи-«клопи» невеликої довжини (близько 1-1,3 см).

  Камін в квартирі своїми руками

  Самонарізи-«клопи»

Зверніть увагу! Під терміном «клопи» маються на увазі короткі саморізи білого кольору, мають велику капелюшок і використовувані для кріплення профнастилу.

Камін в квартирі своїми руками

Інструменти

Також потрібно таке обладнання, як:

 • ножиці по металу;
 • монтажний рівень;
 • маркер;
 • канцелярський ніж;
 • викрутка;
 • молоток;
 • шуруповерт.

Тепер можна приступати до установки. Частіше зустрічається пристінний камін, тому розглядається технологія саме його виготовлення.

Крок 1. Спочатку вся площа стіни, яка буде стикатися з конструкцією, вкривається вогнетривким матеріалом. В якості такого матеріалу можна використовувати азбестовий лист.

Крок 2. Далі на стіні проводиться розмітка для каркаса. Використовується монтажний рівень і маркер.

Зверніть увагу! Перевірка рівнем обов’язкова, оскільки навряд чи кривий електрокамін можна вважати хорошим результатом.

Крок 3. Кріпляться направляючі профілю 5х4 см згідно зі складеною на попередньому етапі розмітці. В результаті повинен вийти симетричний паралелепіпед. Для кріплення використовуються саморізи і дюбелі.

Камін в квартирі своїми руками

Кріплення профілів

Крок 4. Всі елементи майбутнього каркаса з’єднуються за допомогою «клопів», після чого конструкція посилюється, оскільки їй належить витримувати чималу навантаження. Зокрема, це стосується нижньої частини, де буде встановлена електрична топка. Для посилення використовується профіль 5х5 см – він вставляється поперек конструкції з кроком в 30 див.

Крок 5. Формується внутрішня частина, предназначающаяся для топки. Для визначення розмірів цієї частини вимірюються габарити самого приладу, до отриманої цифри додається ширина вогнетривкої кахлю (або будь-якого іншого вогнетривкого матеріалу).

Етап 5. Виготовлення каркасу для димоходу

Камін в квартирі своїми руками

Каркас для димоходу

Камін в квартирі своїми руками

Виготовлення каркасу для димоходу

Для інсталяції цього елемента використовується металопрофіль 10х4 см і 10х5 див. Ніякої складної конструкції, як для порталу, тут не потрібно – цілком вистачить кріплення одного боку до стіни.

Крок 1. В профілі 10х5 см проробляються отвори для шурупів. Профілі прикладаються до розмітки на стіні, робляться позначки для дюбелів.

Крок 2. Проробляються отвори для пробок. Для забивання пробки в стіну використовується молоток. Після цього за допомогою шурупів кріпиться сам профіль.

Зверніть увагу! Утворена конструкція буде крихкою, тому її також потрібно посилити з допомогою профілю 10х5 см, встановленого з кроком в 50 див.

Крок 3. Каркас доводиться до самої стелі – так буде естетичніше, а фальшивий димар буде дуже схожим на справжній.

Етап 6. Проведення комунікацій

Наступним етапом створення електрокаміна є проводка кабелів до місця розташування конструкції. Рекомендується використовувати для цього кабелі з «самозатухаючої» ізоляцією перерізом 2,5х2. У самому порталі кабель укладається в металевому «рукаві».

Зверніть увагу! При наявності заземлення в квартирі слід використовувати трижильний кабель. Тоді для каміна потрібно керамічна розетка з заземленням.

При установці розетки бажано підключити ще і перемикач – у такому випадку не треба буде виймати її кожен раз, як потрібно вимикання приладу. Іншими словами, вмикати/вимикати можна буде за допомогою перемикача.

Етап 7. Обшивка гіпсокартоном

Після проводки кабелю необхідно обшити каркас гіпсокартоном.

Крок 1. За допомогою канцелярського ножа вирізаються листи матеріалу відповідних розмірів.

Крок 2. Листи кріпляться до профілю за допомогою шуруповерта. Для цього використовуються саморізи-«насіння» (чорного кольору, призначаються для металу) розміром в 2,5х0,3 см

Камін в квартирі своїми руками

Кріплення листів гіпсокартону

Крок 3. Стики між листами гіпсокартону шпаклюються герметиком.

Крок 4. Сам по собі цей матеріал досить крихкий, тому всі кути електрокаміна зміцнюються куточками з оцинкованої сталі (обов’язково перфорованими).

Крок 5. Всі поверхні грунтуються і шпаклюються.

Крок 6. Проводиться попередня примірка электротопки в готовому обрамленні. Навпаки вентиляційних вушок, розташованих в корпусі приладу, проробляються отвори в гіпсокартоні. Якщо цього не зробити, піч буде перегріватися під час роботи.

Камін в квартирі своїми руками

Шпаклівка гіпсокартону

Етап 8. Декорування електрокаміна

Камін в квартирі своїми руками

Декорування електрокаміна

Варіантів є декілька, тому кожен може вибрати собі те, що подобається найбільше. Нижче наведені можливі оздоблювальні матеріали.

 • ВД-фарба. Для її нанесення можна використовувати як валик, так і кисть.
 • Для нанесення фактурної штукатурки потрібно шпатель.
 • Штучний камінь кладеться на «рідкі цвяхи» або спеціальний клей.
 • Як бачимо, встановити камін в квартирі своїми руками можна, нехай він і буде лише імітацією. Для цього потрібно мінімальний набір інструментів і матеріалів, бажання і півдня вільного часу.

  Камін в квартирі своїми руками

  Електрокамін

  Відео – Монтаж електричного каміна своїми руками