Клінкерна цегла для фасаду: надійне і презентабельне оформлення будівлі

3-30-2019

Клінкерна цегла для фасаду є одним з найміцніших і надійних матеріалів. Завдяки унікальним фізико-хімічним властивостям він набагато перевершує традиційну керамічну цеглу. Високі технічні, механічні, експлуатаційні та естетичні показники роблять даний матеріалу ідеальним рішенням для створення презентабельного і довговічного фасаду будівлі. Всі характерні особливості клінкерної цегли детально викладені в даній статті. Хочемо порекомендувати купити клінкерну цеглу на сайті https://www.eos-klinkier.com.ua/ua/catalog/brick_klincers/

Клінкер може використовуватися для облицювання фасадів будівлі, укладання доріжок і відливів або для внутрішньої обробки стін

Клінкерна цегла

Клінкерна цегла – це різновид керамічної цегли, що відрізняється високою щільністю структури, яка виходить в результаті особливій технології виготовлення. Свою назву матеріал отримав завдяки унікальній властивості видавати дзвінкий звук при постукуванні по ньому будь-яким металевим предметом. Слово «klink» дослівно перекладається як чистий дзвін.

Завдяки відмінним декоративним якостям, клінкерна цегла може бути використаний для зовнішньої і внутрішньої обробки будівлі

Для виробництва клінкерної цегли застосовуються спеціальні глини з унікальними властивостями. Матеріал обпалюється при температурі 1000-1400°С до повного спікання глини, що перетворює її в склоподібну масу.

вперше клінкерну цеглу почали виготовляти в 1743 році в Голландії. Це було викликано дефіцитом інших матеріалів, що сталося в результаті будівельного буму в Європі на рубежі XVIII-XIX століття. Перший обпалений цегла стали використовувати для мощення доріг. За технічними й експлуатаційними показниками він був схожий з бруківкою, який широко застосовували для дорожнього покриття, але клінкер був більш простим в укладанні і мав меншу собівартість. Тому мощення клінкерною цеглою вулиць і доріг великих міст набувало все більшої популярності.

Перша половина XIX століття характеризується стрімким розвитком промисловості і зростанням великих європейських міст. Старі каменоломні не могли забезпечити належної кількості будівельного матеріалу, необхідного для зведення нових будівель і мощення доріг. Це стало передумовою для пошуку матеріалу, який був би схожий з природним каменем за технічними властивостями, а його виробництво було б можливо в будь-якій кількості.

Клінкерна плитка має високі характеристики міцності, завдяки чому вважається одним з кращих облицювальних матеріалів

Цей період дав поштовх для більш докладного вивчення питання, що таке цегла клінкерна. Поступово почали зароджуватися підприємства, що випускають даний матеріал, які з часом перетворились у великі корпорації з світовим ім’ям і успішно займають лідируючі позиції і сьогодні.