Лохина садова: мої секрети неймовірних врожаїв

45

Підготовка до посадки лохини займає багато часу. Адже ми садимо надоло, а не на 1-2 роки. Тому підготувати місце для посадки необхідно ретельно і за всіма правилами.

Урожай лохини залежить і від підгодівлі, так що уважно вивчіть мої поради по вирощуванню садової лохини.

 • 1. Використовуйте тільки кислий грунт
 • 2. Заздалегідь готуйте грядки під лохину
 • 3. Готуйте саджанець лохини перед посадкою
 • 4. Купуйте саджанці тільки в перевіреному місці
 • 5. Підберіть сусідів для лохини
 • 6. Правильно доглядайте за лохиною
 • 7. Підживлення і сірка
  • як позначається недолік мікроелементів
 • 8. Обрізка
 • 9. Підготовка до зими

1. Використовуйте тільки кислий грунт

Компост і гній категорично не можна! на родючому грунті лохина рости буде, але не буде плодоносити.

Лохині необхідна кислий грунт, ph від 4 до 5,5. Лохина любить сонячне місце, захищене від вітрів. Любить вологий грунт. Лохина не любить застою води. Якщо вирощувати лохину в темному місці, що не сонячному, то вона буде рости, але буде дрібна і кисла. Цукру така лохина не набере.

Найкраща грунт для лохини – торф’яна.

Як самостійно перевірити грунт на ділянці>>>>>>>>>>

2. Заздалегідь готуйте грядки під лохину

Грядки копаємо в серпні, садимо лохину в кінці вересня. Грядка повинна постояти 1-2 місяці, так як торф і ялиновий субстрат пухкі, їм треба осісти.

Як зробив я. Викопав яму 3 на 3 м глибиною 50-60 см. Використовую такий склад грунту: поруч з моєю дачею знаходиться болото і сосново-ялиновий ліс. З болота я брав верховий торф жовто-бурого кольору. З лісу-верхній шар кислого ялинового-соснового субстрату. Також на місцевій лісопилці я набрав грубих ялинових тирси і подрібненої кори сосни.

Викопавши яму, я уклав на дно і з боків ями поліетиленову плівку. Проткнув ножем кілька разів її знизу. Це потрібно для того, щоб зовнішній шар землі з часом не змішувався з кислим шаром всередині голубічной ями. Заповнивши яму болотно-лісовим грунтом з тирсою, в місце посадки самого саджанця я уклав спеціальний торф, куплений в магазині, на 9 саджанців лохини знадобилося 3 тюка торфу по 100 літрів кожен.

Що в принципі необхідно зробити з грунтом восени>>>>>

3. Готуйте саджанець лохини перед посадкою

На площі 9 м2 я посадив 9 кущів. Мої сорти: нортланд, блюкроп, хардиблю, дюк.перед посадкою лохини в зкс, пакет з саджанцем занурюю в воду на півгодини, щоб він наситився вологою. Коріння після цього необхідно розім’яти руками, адже там утворився кому.

Висаджувати непідготовлений саджанець лохини не можна. Так як в комі коріння будуть погано розвиватися і саджанець може взагалі загинути. Саджанець висаджую на 5 см нижче звичайного рівня, так як утворюються додаткові коріння. Кущі добре поливаю.

4. Купуйте саджанці тільки в перевіреному місці

Саджанці я купував в ботанічному саду міста мінська. Можна купувати лохину в великих розплідниках, в ботанічному саду мінська або в нді плодівництва. У неперевірених продавців можна купити, і так часто буває, пересортицю (так було з моїми сусідами по дачі).

5. Підберіть сусідів для лохини

Посадку лохини ущільнив між кущами лохини– шістьма саджанцями журавлини сортів пілігрим, мак фарлін і бен лір (вона добре уживається поруч з лохиною).

Як розмножити журавлину, можна дізнатися тут>>>>>

6. Правильно доглядайте за лохиною

З часом, на наступний рік, 3-4 рази на рік я використовую покупні спеціальні мінеральні підгодівлі, спеціалізовані для лохини.

Догляд за лохиною полягає в прополюванні, розпушуванні грунту, підгодівлі, обрізку. На зиму кущі лохини я не вкриваю.

Полив лохини-2 рази на тиждень по 1 відру (10 л) на кущ.

У період плодоношення-з липня по серпень – полив 4 рази по 10 літрів на тиждень, враховуючи дощі. В цей час відбувається закладка квіткових бруньок на наступний рік.

Якщо стоїть спекотна погода, більше + 30 °c, лохина любить ранкове або вечірнє обприскування простою водою по листу.

Лохина дає дуже високі врожаї при правильному догляді

7. Підживлення і сірка

Також використовую 2 рази на рік навесні і восени – спеціальне добриво – гранульовану сірку (жовтого кольору маленькі таблетки) — розкладаючись під кущем лохини, сірка знижує ph грунту. Сірка починає «працювати» через півроку після внесення в грунт. Сірка для закислення грунту під лохину використовується як елемент номер один.

Гранульована сірка, поступово розкладаючись в грунті, на довгий термін забезпечує грунт кислим середовищем, працює приблизно півроку. Сірка ця є чистим елементом, не містить домішок, хлору, натрію і тд. Не тільки дозволяє засвоїти лохині інші мікроелементи, але і покращує смак ягід, аромат, підвищує опірність лохини практично до всіх хвороб.

Вносимо сірку, в залежності від концентрації і ваги гранул — за інструкцією, зазвичай я вношу 2-3 столових ложки під одну рослину один раз на півроку — глибокої осені і навесні. Попутно з сіркою я купую мікроелементи спеціальні для лохини, наприклад, ліфдрип голубічний.

Як позначається нестача мікроелементів:

 • азот: слабке зростання, жовтий відтінок листя
 • калій: відмирання або чорніння листа, темні плями на листках
 • кальцій: деформація листя
 • магній: краї листя червоніють
 • фосфор: листя притискається до гілки, пурпурний колір листя
 • залізо: листя жовтіє, але прожилки зелені
 • сірка і низька кислотність грунту: листя білі або біло-жовті
 • бор: жовте листя

При гарному догляді лохина швидко вступає в плодоношення

8. Обрізка

Перший рік нічого не чіпаю. Все росте саме по собі.

Обрізку проводять восени і / або навесні. Я проводжу тільки восени. Так як навесні у мене купа справ з виноградом і часу на лохину просто немає. Правила обрізки прості: видаляємо нульові пагони, тобто ті, які без плодових бруньок, це помітно на око. Пагони старше 4-5 років видаляємо теж все. Ми залишаємо зимувати 5-8 пагонів всього. Видаляємо пагони в горизонтальному положенні. Видаляємо пошкоджені верхівки пагонів. Видаляємо пагони нижче 30 см від грунту.

Формуємо пагони з другого року. Перша обрізка ранньою весною-залишаємо найсильніші 5-6 гілок. Решта все вирізаємо. Щороку залишаємо 5-8 гілок, найсильніших. Старі гілки, ослаблені, висохлі, пошкоджені – видаляємо.

9. Підготовка до зими

Лохину на зиму не вкриваю. Так як більшість сортів лохини витримує без проблем-28…-30 °c.

Восени підготовка включає профілактичну обрізку, видалення зайвих гілок (доводимо кількість до 5-8 штук на кущ), підгодівлю у вигляді сірки. І все.

Вдалого врожаю!

Про те, що приготувати з осінніх ягід і чим вони корисні, ви можете подивитися в цьому матеріалі>>>>