Меблеві світильники: як підібрати і грамотно використовувати в інтер’єрі

6-19-2018

Меблеві світильники за типом установки поділяються на вбудовані (їх ще називають точкові або врізні) і накладні. Світильники кожного з цих видів можуть бути привабливими і оригінальними, володіють своїми особливостями, перевагами і недоліками. Найбільш поширеними є врізні світильники. Їх так називають тому що вони вбудовуються в деталі меблів — двері, верхні кришки, внутрішню поверхню. Такі світильники особливо зручно використовувати для вбудовування всередину шаф або комодів, це дозволить полегшити пошуки потрібних вам речей. Потрібно врахувати, що розташування врізних світильників необхідно планувати вже на етапі складання кухонного гарнітура. Пропоную вибрати мебельные точечные светильники

Накладні світильники для меблів також дуже практичні. Їх особливість в тому, що вони можуть вільно повертатися в потрібну вам сторону; крім того, їх перевагою є простота установки. Особливо доречні вони будуть на кухні; поворотні накладні світильники є функціональним і витонченим рішенням, оскільки вони можуть вирішити проблему підсвічування і меблів, і робочої зони. Найкраще місце для їх установки — навісні шафи та полиці, барні стійки, передні панелі кухонних гарнітурів.

Також меблеві світильники поділяють за видами лампочок, які використовуються; виділяють галогенні, люмінесцентні, світлодіодні світильники.

Галогенні світильники відрізняються довгим терміном служби, яскравим освітленням, малим енергоспоживанням. Недолік у тому, що вони сильно нагріваються. Люмінесцентні світильники виділяють як тепла, так і холодне світло. В їх використанні є нюанс: вони вимагають особливої утилізації, їх не викидають у звичайне відро для сміття. Світлодіодні світильники споживають мало енергії, не мерехтять, не випромінюють ультрафіолетові промені. Вони досить недешеві, але їх вартість стовідсотково окупиться в процесі експлуатації.

Вибір лампочок залежить від бажання досягти певної мети за допомогою світлового дизайну або якщо ви просто хочете, щоб вони освітлювали приміщення. Можливе використання кольорових ламп; вони дозволять по-іншому розставити акценти в інтер’єрі і при цьому витратити зовсім небагато часу. Промінь іншого кольору може повністю змінити обстановку.

Підсвітити меблі можна різними способами. Вбудовувані світильники бувають не тільки круглої, але і квадратної, трикутної форми; бувають і асиметричними. Накладні світильники передбачають більшу різноманітність форм і варіантів. Вони можуть бути виконані з різних металів: дерева, металу, скла, ліплення, декоративного пластику. Накладні світильники можна підібрати для будь-якого інтер’єру.

У випадку якщо ви оформляєте кімнату в певному стилі, має принципове значення і декоративна функція підсвічування. Найчастіше меблеві світильники використовуються для того, щоб висвітлювати кухню. У ванній кімнаті вони теж будуть доречні: для того, щоб підсвітити меблі і шафки. У спальні створять романтичну атмосферу. У дитячій вони освітять зону ліжка або письмового столу, в передпокої — можуть бути вбудовані в шафу-купе, в кабінеті стануть додатковим джерелом освітлення робочої зони.

Правильно підібрані меблеві світильники можуть стати вдалим доповненням до стильової концепцією інтер’єру, додати вишуканості та оригінальності, затишку, функціональності. Додаткове декоративне освітлення може зробити ваше житло сучасним і модним.