Міцний замок з штока амортизатора

18

Всім привіт, пропоную до розгляду, як можна зробити міцний замок для села, заміського будинку або навіть гаража. Вибити таку засувку буде вкрай важко, вона зроблена з штока амортизатора, а корпус міцно зварений з куточка і сталевих пластин, до стіни її можна закріпити міцними болтами.

Звичайно, від професійного злодія такий замок захистити не може, але з огляду на його не типовості і, не знаючи принципу роботи, відкрити замок все ж буде досить проблематично. Зібрано все просто з доступних матеріалів, якщо саморобка вас зацікавила, пропоную вивчити її більш детально!

Матеріали та інструменти:

список матеріалів: — шток амортизатора (у мене від уаз / газель); — шматок куточка;- міцна шпилька (для кріплення до дерев’яної стіни); — сталева пластина; — сталевий пруток (для ключа).

список інструментів: — зварювальний апарат;- болгарка;- дриль; — фарба.

Процес виготовлення:

крок перший. Підготовка штока насамперед відрізаємо від амортизатора шток, розбирати при цьому амортизатор не обов’язково. Обрізаємо амортизатор до потрібної довжини і скругляем гострі краї.

Шток можна використовувати і більш тонкий, наприклад, від жигулівського амортизатора, його міцності цілком вистачить, у мене просто валявся зайвий шток від газель/уаз, він товщі і виглядає цікавіше.

крок другий. Корпус замка в якості корпусу використовуємо шматок куточка, шток в ньому прекрасно ковзає. В якості упорів приварюємо товсті сталеві пластини, не забувши залишити невеликий зазор для плавної роботи штока. Найважливіший упор передній, який ближче до дверей, на нього буде припадати навантаження, якщо двері будуть вибивати. Обрізаємо зайве і зачищаємо зварні шви.

крок третій. Шпилька приварив до замку міцну шпильку, вона у мене проходить через всю дерев’яну стіну, а з іншого боку замок притягується гайкою. Різьблення на гайці після затягування можна підварити, а гайку потім замаскувати в дереві.

крок четвертий. Нарізаємо канавки нарізаємо в задній частині штока канавки, за який буде чіплятися ключ. Я все робив від руки, стрижень фіксувався в корпусі замку. Зубчики потрібно наточити, щоб ключ не підклинював при користуванні замком.

Також канавки можна зробити глибше, що також позитивно позначиться на простоті роботи з замком, так як зазори між ключем і штоком збільшаться.

крок п’ятий. Упори приварив в задній частині гайку, це упор штока, коли замок відкритий. А упор, що відповідає за момент закриття, кріпиться до дверей. Упори важливі, якщо передній упор відмовить, шток може вийти за межі роботи ключа і замок можна буде не відкрити.

крок шостий. Отвір під ключ свердлимо отвір під пруток, а потім болгаркою робимо пропив, куди буде заходити язичок ключа. На завершення я заварив верхню частину пропилу, але робити це зовсім не обов’язково.

Ось і все, замок готовий, його залишиться тільки пофарбувати.

крок сьомий. Ключ ключ робимо з сталевого прутка, в якості упору приварюється гайка, яка потім обточується до потрібного діаметру. Приварюємо язичок, підганяємо його дослідним шляхом і заточуємо кінець, щоб не виникало підклинювання. На завершення залишиться пофарбувати і ключ, у нас вийшов відмінний золотий ключик.

крок восьмий. Випробування працює замок відмінно, звикаєш до роботи ключа досить швидко. При закриванні чути удар штока об упор, розташований на двері. Також чути удар і при відкриванні замка, спрацьовує задній упор.ось і все, саморобка готова, виглядає відмінно, досить на довго поставить в подив будь-якого злодія.