МІНІ-ЕКСКАВАТОР: ЯКИЙ КУПИТИ І ЧИ ПОТРІБЕН ВІН?

10-7-2020

Розміри міні-екскаватора та маневреність — їх основна перевага. Вони незамінні при роботах на обмеженій території, наприклад, для демонтажу будівель: відомі випадки використання такої техніки на міжповерхових перекриттях. Міні-екскаватори оснащені гусеничним шасі, тому у них хороша прохідність і стійкість, завдяки меншому тиску на ґрунт вони не пошкоджують газон, що важливо в умовах саду. Якщо у вас кілька ділянок, таку техніку простіше перевозити і часто для цього не потрібне спеціальне обладнання або дозвіл. До того ж вартість міні-екскаватора значно нижча вартості повнорозмірної моделі. Хочемо порекомендувати почитати про послуги міні екскаватора Стрий на сайті у найкращих спеціалістів.

У міні-екскаваторів є і недоліки. Наприклад, через гусеничне шасі у них низька швидкість пересування (в середньому 2-5 км/год). Це звужує список можливого навісного обладнання: через низьку швидкість недоцільно використовувати обладнання для копання траншей або навантажувальний ківш. У них також менша глибина копання і маленьке зусилля на кромці ковша.

КОМУ ЗНАДОБЛЯТЬСЯ МІНІ-ЕКСКАВАТОРИ?
  • Міні-екскаватори універсальні: їх використовують при посадці дерев, зведенні фундаменту, розкопці ставків, виконанні дренажних канав на заміських ділянках, виконанні екскаваторних робіт в умовах обмеженого простору. Роботи можуть також включати планування території, навантаження-вивантаження сипучих матеріалів, копання невеликих котлованів. Деякі виробники техніки випускають для міні-екскаваторів навіть навісне обладнання для прибирання снігу та культиватори, що розширює звичний функціонал спецтехніки.
НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ВИБОРІ МІНІ-ЕКСКАВАТОРА?

Стріла кріпиться до корпусу машини або до кабіни та утримує ківш і навісне обладнання, від її конфігурації залежить маневреність при викопуванні. Фіксована стріла кріпиться до корпусу і рухається тільки при повороті міні-екскаватора, рухлива в горизонтальній поверхні стріла забезпечує більшу маневреність і рухливість.

В умовах обмеженого простору необхідний мінімальний, а краще — нульовий виліт хвоста кабіни. Менший виліт дозволить працювати, не чіпляючись за перешкоди, а також перебуваючи впритул до стіни.Тип гусениць і ходова частина

Більшість міні-екскаваторів пересувається на гусеничному шасі, яке може бути гумовим або сталевим. Завдяки сталевим гусеницях збільшується прохідність, крім того, вони міцніші. Гума м’якша і завдає меншої шкоди газонам, тротуарам і бруківці при проведенні ландшафтних робіт.

Ходова частина може бути як фіксована, так і рухома. Фіксована ходова частина робить машину більш стійкою, однак обмежує маневреність і рухливість. У замкнутих просторах, де останні дві характеристики особливо важливі, варто звернути увагу на міні-екскаватори з рухомою ходовою частиною: завдяки ній з’являється можливість звузити колісну базу за допомогою гідравліки до ширини корпусу міні-екскаватора.

Потужність двигуна

Потужність встановлених двигунів визначає ходові якості і силу гідравліки. Двигун приводить в дію гідравлічний блок, а він — стрілу і навісне обладнання, отже потужність двигуна безпосередньо впливає на комфорт використання навісного обладнання. Потужний двигун дозволить виконувати складнішу роботу, наприклад, копати глибше.

Тип виконуваних робіт

При виборі міні-екскаватора потрібно врахувати тип робіт, які планується виконувати. Деякі машини можуть копати переважно у відвал, і якщо вам необхідно виконувати вантажні роботи, то варто розуміти, що мініатюрні рішення згодяться для навантаження ґрунту в будівельну тачку або Газель. Якщо необхідно буде завантажувати самоскид, слід обирати екскаватори вагою від 4 тонн і вище.

Копка траншей міні-екскаватором або прокладка кабелю можуть бути здійснені за допомогою компактної моделі — глибина таких траншей 70 см. Для більш глибоких траншей, наприклад, під газифікацію (140 см) і водопостачання (близько 2 м), буде потрібно більш продуктивне рішення. Обов’язково додайте до передбачуваної робочої глибини запас (мінімум третину), оскільки на максимальних для моделі глибинах її продуктивність серйозно знижується.