Міські вулиці, шляхи, аеропорти, парки: як підібрати каналізаційний люк

8-20-2018

Міські вулиці, шляхи, аеропорти, парки, території заміських маєтків – всі ці місця оснащуються каналізаційними люками, які виконують одночасно кілька функцій. Як вибрати такий товар правильно, щоб досягти поставлених цілей, уникнувши необхідності переплачувати? Хочу порекомендувати ТОВ «Компанія Амарант»

Навіщо потрібні кришки каналізаційні
Люки створюються для того, щоб життя сучасної людини була простіше і комфортніше. Необхідність їх використання визначається можливістю:

зниження ризику травмування людей та пошкодження транспортних засобів;
ефективного захисту каналізаційної системи, що відповідає за водовідведення, від проникнення сміття, листя, гілок та інших органічних і неорганічних відходів;
забезпечення зручного доступу до інженерної системи, розташованої під землею;
надання територіям більш привабливого і естетичного зовнішнього вигляду.
Випускаються каналізаційні кришки в різних варіантах виконання з різних матеріалів. Це впливає на їх вартість. Щоб уникнути зайвої витрати коштів, вибирати люк потрібно правильно, враховуючи місце його встановлення.

Люки
Види і особливості каналізаційних люків
Кришки для каналізацій бувають різних форм – округлих, квадратних, овальних, прямокутних і навіть трикутних. Але тільки перший варіант набув широке поширення. Це обумовлюється високим рівнем зручності експлуатації.

Круглий люк, незалежно від положення, нездатний провалитися всередину каналу. Його зовнішня поверхня може бути плоскою і опуклою. Перший варіант добре підходить для проїжджих частин. Він не перешкоджає вільному пересуванню автомобілів. Опуклі кришки можна використовувати в парках і на заміських ділянках для додання місцевості більш високої естетичності.

Матеріали виготовлення: де і які кришки вигідніше використовувати
Традиційним матеріалом виготовлення каналізаційних люків є чавун. Він має високу міцність і термін експлуатації, досягає не менше 50-ти років. Така кришка легко витримує великі вагові навантаження. Їй не страшні температурні коливання і інші зовнішні негативні фактори. За вартістю чавунні люки займають передову позицію. Їх застосування фінансово виправдано у зонах, де спостерігається інтенсивний автомобільний трафік, велика прохідність. Сюди відносяться магістралі, міські вулиці, території складських і промислових об’єктів. Сверхтяжелы їх моделі встановлюються навіть в аеропортах.

Пластикові та полімерпіщані кришки мають ідентичну область застосування. Вони володіють привабливим зовнішнім виглядом, здатністю протистояти ультрафіолету, вологи та інших кліматичних факторів. Але ці вироби не розраховані на великі навантаження. Їх вигідно встановлювати на пішохідних зонах та на ділянках заміських будинків. Допускається варіант використання в парку, якщо каналізація проходить далеко від велосипедних доріжок та автомобільних стоянок.

Гарними властивостями наділені композитні люки. Їх характеристики схожі з пластиковими і полимерпесчаными. Але вони здатні витримувати більш високі навантаження – до 40 тонн. Це дозволяє використовувати їх при благоустрої жвавих вулиць.