місто Черкаси

7-18-2018

У географічному центрі України, на одних з найбільш родючих в Європі чорноземах, на берегах Дніпра розкинувся край із загадковою назвою – Черкащина. Черкеси … Черкаси. Так узагальнено називали русичі войовничі народи Південного Кавказу, що розгулювали в пошуках здобичі безкрайніми просторами причорноморських степів. Місто Черкаси – обласний центр Черкащини – і був утворений як крайній південний сторожовий пост Київської Русі, охороняє слов’янську державу від набігів «черкасів». Пропоную почитати про cherkasy-city.com

Черкащина багата унікальними природними ресурсами і великими культурними традиціями. Тут збереглися історичні святині України, пов’язані з життям духовного пророка нації Тараса Шевченка і засновника української державності Богдана Хмельницького.

Область має близьке сусідство з Києвом: шосейними дорогами 186 км. Межує з Київської, Вінницької, Кіровоградської та Полтавської областей. Площа Черкаської області – 20,9 тис. кв. км Її перетинає 1037 річок. Населення – 1 млн 387 тис. осіб. Через область проходять основні залізничні та автомобільні магістралі України.

Черкаські чорноземи визначають високий рівень розвитку сільського господарства, де працює третина працездатного населення регіону. У структурі сільськогосподарського виробництва традиційно переважають зернові культури та цукрові буряки, м’ясо-молочне тваринництво, свинарство та птахівництво, де впроваджуються сучасні досягнення селекції та біотехнології.

Провідним молокопереробним підприємством галузі є ЗАТ «Юрія», яке випускає понад 50 видів молочної продукції, що користується попитом у багатьох областях України. Також широко відома продукція молокозаводів Черкащини з торговельними марками «Молочний світ», «Білосвіт».

«Черкаська бісквітна фабрика» – нове підприємство володіє сучасними технологіями виробництва. Її потужності щорічно забезпечують виробництво до 18 тис. тонн різноманітних видів кондитерських виробів: печива, вафель, цукерок, шоколадно-вафельних тортів.

Протягом двох минулих років заводи спиртової та лікеро-горілчаної промисловості області освоїли виробництво 17 нових видів алкогольних напоїв. Один з найкращих в Україні – Золотоніський лікеро-горілчаний завод. Його торгову марку «Златогор» презентує понад 30 видів лікеро-горілчаних виробів. Про високу якість продукції заводу свідчать призи і нагороди міжнародних конкурсів у Парижі та Мадриді.

Черкащина славиться своїм оригінальним пивом, зокрема такими марками, як «Князь», «Черкаське янтарне» (закритого акціонерного товариства «Черкаське пиво»), «Казбет» і «999» (заводу «Богдан»).

ТОВ» Черкаська продовольча компанія» виготовляє ковбасні вироби, копченості, м’ясні і м’ясо-харчові консерви, напівфабрикати, шкіру, харчові і технічні жири, ендокринно-ферментне сировину та медпрепарати. Всього – 300 найменувань продукції, з них понад 200 – ковбас і копченостей, якість яких цінується в Україні та за кордоном.

Уманський консервний завод, золотоніське підприємство «Універсал», Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський плодоконсервний заводи відомі своїм широким асортиментом продукції, яка реалізується в регіонах України, країнах СНД, Німеччини, Данії, Австрії, країнах Прибалтики.

Широко відома продукція підприємств хімічної галузі області: мінеральні добрива, хімічні волокна, лакофарбові матеріали, хімічні реактиви, розчинники, препарати догляду за автомобілем, плівки полімерні, лікарські препарати.

Віскозна нитка виробництва ВАТ «Черкаське хімволокно» успішно конкурує з продукцією відомої в Західній Європі фірми «Akzo Nobel». Монополістом по виробництву капралактама в Україні є ВАТ «Азот», яке постачає свою продукцію в США, Італію, Фінляндію, Ліхтенштейн, Словаччину, Латвію, Росію та інші країни.

Підприємства медичної промисловості області освоїли і виробляють широкий асортимент ліків, медичних препаратів, медичної вати та виробів з неї.

Досить серйозне місце в економіці Черкаської області займає машинобудівний комплекс, що включає в себе підприємства приладо — і машинобудування для легкої, харчової промисловості, сільського господарства, які виготовляють верстати і складне технологічне обладнання. Апаратура супутникової навігації, вироблена ЗА «Оризон», впевнено утримує світове лідерство, що підтверджують щорічні авиасалоны в Ля Бурже (Франція).

В області діє 261 медичний заклад, в кожному з яких працюють високопрофесійні фахівці-медики. На сучасному рівні лікують гематологічних і онкологічних хворих в обласному онкологічному диспансері.

На Черкащині діють численні заклади культури і мистецтва. Щорічно тисячі туристів відвідують відомі історичні та культурні місця регіону.

Міжнародну популярність по підготовці фахівців і розвитку науки отримали Черкаський державний університет ім. Б. Хмельницького, Черкаський інженерно — технологічний інститут, Уманська сільськогосподарська академія. Високий рівень знань випускників вишів Черкащини забезпечують 62 професора, доктора наук і майже 500 доцентів, кандидатів наук.

Черкащина є найбільш молодою галуззю України. Вона утворена в 1954 році і має великі потенційні можливості економічного, соціального і культурного розвитку.