Можливості використання рекуператора

9-14-2021

Для того щоб забезпечувати своєчасну заміну повітря в приміщенні все частіше використовується рекуператор. Такий пристрій відрізняється складністю конструкції, а тому дозволяє не тільки відводити відпрацьовані повітряні маси і нагнітати замість них свіжі, але й обробляти їх додатково за допомогою нагрівання і фільтрування. В цьому і криється головна перевага роботи подібної системи в будинку або квартирі.


На відміну від природної вентиляції в приміщенні, для якої властиво переохолодження, в будинку, оснащеному рекуператором тепла https://hasta.life/ventilyacia/pobutovi-sistemi-vent/pobutovi-rekuperatory, зберігається постійний повітрообмін, а теплова енергія, яка накопичується в повітрі, відновлюється.


Принцип дії

Спеціалізовані вентиляційні пристрої рекуперації тепла можна використовувати в будь-який період, в тому числі і взимку, коли вдома повноцінно функціонує система опалення. Заміна відпрацьованого повітря на свіже, природно, пов’язана з втратою певної частки тепла, проте досить встановити приточно-витяжну систему вентиляції, оснастивши її рекуператором, для того, щоб енергія тепла з відпрацьованого повітря передавалася поступаючим повітряним масам. Така особливість вважається дуже важливою, оскільки з її допомогою можна заощадити на опаленні, не приносячи шкоди навколишньому середовищу. Даний процес безпосередньо залежить від використовуваного теплообмінника рекуператора, саме в ньому потоки повітря зустрічаються і обмінюються енергією, не змішуючись. На особливу увагу заслуговує теплообмінник — пристрій, характеристики якого дозволяють вирівняти температуру до належного рівня.


Переваги рекуперації тепла

Використання механічної вентиляції повітря в приміщенні дозволяє отримати цілий перелік вагомих переваг:

  • ефективну вентиляцію, завдяки якій повітря, що подається в приміщення, очищається від вологи, неприємного запаху і вуглекислого газу;
  • можливість заощадити, відмовившись від частини вентиляційних димоходів;
  • економію на опаленні за допомогою зниження витрат безпосередньо на опалювальні системи;
  • постійний приплив свіжого повітря в будинок — завдяки рекуператору він не тільки очищається, але і іонізується, якщо буде потрібно.


Вважається, що будинок з рекуперацією тепла зменшує тепловтрати, внаслідок чого рахунки за опалення знижуються практично в два рази. Це залежить також від ізоляції будівлі.