Найшкідливіші міфи про холодну погоду: як правильно зігріватися і інші поради

21

Ми теплокровні і потребуємо підтримки внутрішньої температури на рівні близько 37 ° c. В першу чергу, людина зігрівається за рахунок активності і правильної їжі, але в холодну погоду завдання полягає в тому, щоб зберегти тепло якомога довше або якомога менше його втратити. Давайте дізнаємося, які 9 міфів про холодну погоду досі живучі.

1. Міф: без шапки ми швидко охолоджуємо

Виявляється, ми не втрачаємо значну частину тепла через голову. Теплофізіологи кажуть, що втрати тепла тісно пов’язані з площею поверхні тулуба, а на голову припадає тільки близько 9% площі поверхні тіла. При зниженні температури кровоносні судини в кінцівках звужуються, але тільки 10% тепла вашого тіла втрачається через голову.

Тим не менш: якщо ви перебуваєте в теплому одязі, але з непокритою головою, ви втрачаєте більше тепла через її верхню частину, тому мама завжди права:)

2. Міф: холодні пальці потрібно розтерти

Виявляється, ні! замість цього поворушіть ними. Якщо відкрита шкіра (в тому числі шкіра обличчя і вух) стає холодною, прикривайте її теплою рукою, поки вона не відчує себе краще. Якщо є ймовірність обмороження, не протирайте обморожене місце, особливо снігом. Тертя викличе пошкодження тканин. Не намагайтеся зігріти обморожену шкіру, поки не переконаєтеся, що вона знову не замерзне. Повторне заморожування збільшує пошкодження тканин і може заподіяти вам більше болю і страждань.

3. Міф: чашка гарячої кави або глінтвейну допоможе зігрітися

Кофеїн і алкоголь дійсно можуть прискорити втрату тепла. Згідно з дослідженнями, кофеїн може викликати звуження кровоносних судин і перешкодити належному зігрівання рук і ніг, алкоголь може зменшити тремтіння, що допомагає вашому тілу зігрітися, але дуже ненадовго.

Замість кофеїну та алкоголю пийте теплу воду або теплий солодкий безалкогольний напій без кофеїну (гарячий шоколад, чай, узвар, морс). Для профілактики застуди включіть в раціон корисні трав’яні чаї>>>>>

Включайте в раціон жири: рослинні і тваринні (нутряні).

4. Міф: холодна погода викликає сплеск застуди

Ви хворієте від вірусів, а не від низьких температур. Однак холодна погода може послабити вашу імунну систему, що зробить вас більш легкою мішенню. Для загартовування практикуйте обливання після кожного прийняття душу.

5. Міф: після випадкового падіння під лід шанси вижити невеликі.

У вас може бути близько години, щоб пережити холодовий шок. Розуміння того, що відбувається, і відсутність паніки мають вирішальне значення для вашого виживання.

У вас є одна хвилина, щоб контролювати своє дихання (звичайна реакція на сильну застуду — паніка і початок гіпервентиляції).

У вас є десять хвилин, щоб виконати будь-який значущий рух, протягом якого ви можете зробити все можливе, щоб вибратися з води.

Якщо ви не можете вибратися самостійно, у вас є годину до того, як переохолодження приведе вас в несвідомий стан. Отже, коли ви більше не можете ефективно використовувати руки і ноги, прийміть положення в воді, що зберігає тепло тіла (згорніться калачиком, тримайте кінцівки близько), поки не прибуде допомога. Про те, як правильно купатися в ополонці, ви можете дізнатися в цій статті>>>

6. Міф: у холодну погоду краще менше пити

Ви активно потієте, коли займаєтеся спортом в будь-який час року, а в холодну погоду ви також втрачаєте більше води через дихання, ніж при більш високих температурах. Отже, майте на увазі, що зневоднення в холоді дуже небезпечно; це перешкоджає здатності тіла виробляти тепло.

7. Міф: сніг можна їсти, якщо немає води

Погана ідея. Поїдання снігу або смоктання льоду знизять температуру вашого тіла. Це також може привести до травм внутрішніх органів і отруєнь. Але якщо у вас немає води, спробуйте розтопити лід в поліетиленовому пакеті між шарами одягу (не потрібно класти лід на шкіру). Лід тане швидше, ніж такий же обсяг снігу, і дає більше води.

8. Міф: всім холодно однаково

Хто працював в загальному приміщенні, напевно стикався з ситуацією, коли частина співробітників благає вимкнути кондиціонер, а інша мучиться від спеки. Вік, стать, фізична підготовка, акліматизація — ці та інші фактори визначають, як ви «відчуваєте» холод. Наприклад, було доведено, що жінки зазвичай відчувають холод раніше чоловіків, можливо, тому, що у них менше тепловиділення, але відносно така ж кількість втрачає тепло шкіри. Крім того, в результаті холоду жіночі кровоносні судини звужуються швидше, ніж чоловічі, тому жіноча шкіра швидше стає холодніше.

9. Міф: тремтіння-погано

Можливо, це не добре, але тремтіння означає, що ваше тіло намагається зігрітися, і це добре. Тремтіння виникає мимоволі-це один із способів (поряд з підвищеним метаболізмом і частотою дихання), яким ваше тіло автоматично реагує на втрату тепла, яка загрожує знизити внутрішню температуру. Фактично, скорочення скелетних м’язів-тремтіння — може потроїти виробництво тепла вашим тілом.