Натуральні молочні фарби: особливості і як зробити своїми руками

18

Ви навіть не чули про те, що є натуральні фарби, створені на основі звичайного молока? тим часом, вони досить популярні, безпечні і дуже цікаві. Крім того, молочні фарби можна зробити своїми руками. Сайт rmnt розповість вам про властивості та особливості таких складів.

Справжня молочна фарба завжди проводиться на основі молочного білка, казеїну. Крім того, в складі є вапно, по науковому — карбонат кальцію. Для отримання потрібного кольору додаються пігменти, кольори. Тобто склад абсолютно натуральний. З цієї причини молочна фарба найчастіше продається у вигляді сухого порошку, який потрібно розводити водою, ретельно перемішуючи, щоб грудок не було. У готовому вигляді такі склади довго не зберігаються, пропадають.

Молочні фарби часто плутають з крейдяними. Так, як писав портал rmnt.ru, в їх складі казеїн теж є. Однак в іншому склади різні. Зокрема, крейдяна фарба була запатентована командою британки енні слоун і продається під цим брендом в готовому вигляді. Різновидів молочної фарби більше, вона дешевше. При цьому основна сфера застосування практично така ж, як у крейдяний — надання меблів особливого потертого шику.

Важливо! в процесі нанесення казеїново-вапняної фарби ви будете відчувати запах молока. Деяким це здається неприємним, але після висихання фарба абсолютно нічим не пахне.

Молочні фарби, на відміну від крейдяних, мають слабкий блиск. Можуть бути схожі на побілку, але багатшими. Використовувати їх просто-поверхня особливо готувати не потрібно, грунтовка не потрібна. Відмінно лягає такий склад на пористі дерев’яні поверхні, тому і застосовується майже завжди тільки по ним. До скла і металу молочна фарба просто не прилипне, не ляже як треба. Після змішування порошку з водою йому потрібно дати постояти хоча б 15 хвилин. Наноситься фарба на меблі зазвичай пензлем, в два шари. Перший висохне буквально за годину. Після повного висихання можна відшліфувати поверхню, якщо хочеться надати їй більш вінтажний вигляд.

Молочну фарбу можна зробити самостійно, ось два простих рецепта:

  1. потрібні добре випалена негашене вапно і незбиране сквашене молоко. Вапно гаситься в квашеному молоці, фарба готова вже через кілька годин. Якщо склад виходить занадто густим, його легко розвести все тим же молоком. Як колера використовуються анілінові водні склади. Як показує практика, така фарба міцна, красива, не втрачає колір мінімум п’ять років. При цьому пофарбована поверхня як ніби цементується, стає більш вогнестійкою.
  2. потрібні створожений молочний обрат і негашене вапно, пушонка. Два компоненти знову змішуються, настоюються, додаються кольори. При цьому потрібно пам’ятати, що чим більше ви отримали сиру, тим рідині буде основа для фарби. Як показує практика, такі склади відмінно лягають навіть на вже пофарбовані поверхні (виключаючи масляні фарби), міцні і красиві.

Молочним фарбам дуже багато років! принаймні з колоніальних часів людство користується цими складами, які легко отримати кожному. Зараз молочні фарби популярні на хвилі боротьби за екологію. Найчастіше їх застосовують, щоб пофарбувати тільки що зроблену або оновити старі меблі. Згодом фарба з молока і вапна красиво тріскається, що надає меблів неповторний вінтажний вигляд.