Нертера, кораловий мох-мила кімнатна рослина з отруйними ягодами

5

нертера — миле трав’яниста рослина з повзучими стеблами, маленькими листочками і помаранчевими ягідками, в природі росте в південній америці, новій зеландії та австралії. У кімнатній культурі найчастіше вирощують як літник, хоча рослина є багаторічним і при належному догляді зберігає свої декоративні якості.

Інші назви нертери: кораловий мох і коралова ягода. Родова назва — від грецького слова nerteros-низький, невеликий.

Ягідки нертери бувають білими, помаранчевими і червоними

Увага! ягоди нертери отруйні , хоч і схожі на ягоди журавлини або брусниці. Не ставте рослину в кімнату, де є маленькі діти, це може бути небезпечно.

У магазинах і садових центрах продають в основному сорти нертерта (nertera depressa) і гренадської (nertera granadensis). Для нас різниці немає ніякої, їх навіть постійно плутають, але головне вирощують абсолютно однаково.

Нертера дуже популярна як грунтопокривна рослина в оранжереях, де її висаджують «в ноги» до великих діжкових культур. Без ягід і квітів її складно відрізнити від солейролії — тіньолюбного почвопокровника з дрібними зеленими листочками.

Вирощування нертери в квартирі

Освітленість в квартирі

Нертера, або кораловий мох — світлолюбна рослина. В ідеалі їй підійде яскраве розсіяне світло, можна південне вікно з притіненням в полуденні години.

Кораловий мох може втратити декоративність, якщо буде недолік світла, а так рослина продають в основному в зимовий період, то йому корисно буде досвечивание.

Температура в квартирі

взимку 8>—>- прохолодне приміщення з температурою не нижче + 13°c.

навесні і влітку — температура в районі +22 градусів.

Якщо ви хочете вирощувати нертеру, як багаторічна рослина, то ви не викинете його навесні після закінчення плодоношення, а залишите на літо. Щоб воно не виглядало чахло в наступному сезоні, забезпечте йому світле і прохолодне місце. Буде чудово, якщо у вас є можливість на літній період винести нертеру на балкон або в сад.

Кораловий мох, або нертера

Режим зволоження для нертери

Помірний.

Давайте земляному кому підсохнути між поливами, але, не допускайте повного висихання.

Найкраще поливати через піддон. Обприскуйте, але не в період цвітіння.

Підживлення нертери

Підживлення не потрібно, якщо ви збираєтеся вирощувати кораловий мох в якості літника, але вони будуть необхідні, якщо ви хочете отримати цвітіння і красиве плодоношення на наступний сезон. У цьому випадок щомісяця (з березня по вересень)) підгодовуйте нертеру комплексними мінеральними добривами.

Нертеру краще не дарувати господиням, у яких є маленькі діти або тварини, які люблять погризти квіти.

Що робити після опадання ягід з нертери?

Після опадання ягід рослина втрачає декоративність і його, як правило, викидають.

Але, якщо ви хочете зберегти нертеру до наступного сезону, то початок весни-саме час, щоб пересадити і поділити кущик. В кінці весни (квітень-травень) кущик зацвіте і пересаджувати буде вже пізно. Не затягуйте.

Для посадки підійде стандартний універсальний грунт для кімнатних квітів. Горщик краще підібрати низький і широкий, обов’язково з дренажними отворами.

Пам’ятайте! нертера малолітник, щоб вона у вас прижилася необхідно виконати 5 її вимог

  1. яскравий, але рессіяне світло круглий рік,
  2. прохолодні умови содеожанія влітку і взимку,
  3. помірний полив,
  4. підгодівлі з березня по вересень,
  5. щорічні пересадки і поділ в лютому-березні.