Невеликий верстат для згинання дроту

8

Вітаю всіх любителів саморобок і тих, хто просто заглянув на сайт в пошуках корисних і цікавих ідей, які можна взяти на замітку. Сьогодні представлю вашій увазі варіант верстата, який автор змайстрував для згинання дроту діаметром 5 мм.з отриманих деталей автор зварює ось такі фігурні елементи (на фото нижче). Такими елементами можна прикрасити ганок, невеликий парканчик на ділянці або будь-яке інше огорожу. Думаю конструкція і те, що можна з її допомогою зробити вас зацікавить, особливо власників приватних будинків і дачників. Відразу скажу, конструкція проста у виготовленні, вимагає мінімальний набір матеріалів, та й на виготовлення у вас піде зовсім небагато часу. Якщо ви прочитаєте статтю або просто подивіться відео, в цьому переконаєтеся. Загалом, якщо ідея вас зацікавила, ласкаво прошу, читайте, дивіться, беріть на замітку.

P. S. В кінці статті буде фото звіт з розмірами деталей пристосування, тому в описі розміри будуть не всі.

Матеріали:

* дві шестерні, * відрізок металевої труби діаметром 24 мм,* відрізок профільної труби перетином 40х40 мм,* відрізок профільної труби перетином 20х20 мм,* фарба по металу (за бажанням).

Інструменти та обладнання:

* зварювальний апарат, * болгарка,* свердлильний верстат або дриль,* трубогиб, * лещата.

Крок 1.

Виготовлення автор починає з підготовки шестернею. На них автор наносить розмітку і в кожній свердлить по чотири глухих отвори так, як показано на фото. Отвори в шестернях повинні бути на одному рівні.

Крок 2.

Далі автор нанизує шестерні на відрізок труби так, щоб отвори були всередині. До речі, автор використовував трубу діаметром 24 мм, так як отвір в шестернях таке ж, тобто автор підібрав трубу під них, враховуйте це при виборі матеріалів.

Одну з шестернею, крайню, автор приварює до труби, відступивши від торця приблизно 1,5-2 см.потім до труби з цього боку до торця приварює відрізок профільної труби перетином 40х40 мм. Перша частина пристосування (основа) готова.

Крок 3.

Далі автор приступає до виготовлення другої частини верстата. Він бере відрізок профільної труби перетином 20х20 мм і на трубогиби вигинає з неї кільце необхідного діаметру. Після болгаркою обрізає зайве і зварює торці деталі.

В центр отриманого обруча автор поміщає залишилася шестерню, додатково укладає три перемички (можна назвати спиці) так само вирізані з труби 20х20 мм і всі деталі зварює разом. Всі шви, як слід зачищає болгаркою. Друга деталь готова.

Обруч з шестерінкою автор нанизує на основу, тепер верстат готовий.

Крок 4.

На фінішному етапі автор пофарбував своє творіння в бажані кольори і випробував. Підготував шість відрізків дроту діаметром 5 мм необхідної довжини. Пристосування затиснув в лещатах (профільну трубу підстави). Далі встановив три відрізка в отвори в шестернях і виконав кілька оборотів обручем. Потім теж саме виконав з ще трьома відрізками. Вийшло шість кручених деталей. Їх автор з’єднав гумкою (колечка від велосипедної камери), розправив (як показано на фото) і зварив по торцях. Вийшла ось така фігурна деталь. До її краях автор приварив відрізки профільної труби. Зварні шви зачистив болгаркою і задекорував дротиком, після все пофарбував.

Ну і наостанок, як і обіцяв, фото звіт з розмірами. Хочете, беріть їх за основу, хочете, підбирайте свої, виходячи з наявних матеріалів.

На цьому у мене все, всім хто дочитав і додивився до кінця, спасибі за увагу, я з вами прощаюся, всім удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!!!джерело (source)

Ставайте автором сайту, публікуйте власні статті, описи саморобок з оплатою за текст.детальніше тут.