Обробка теплиці мідним купоросом восени. Навіщо обробка землі мідним купоросом восени

14

Обробка теплиці мідним купоросом восени. Навіщо обробка землі мідним купоросом восени

з метою профілактики поширення збудників інфекційних хвороб в городі, саду і теплицях застосовують мідь сірчанокислу в малих обсягах. Вона має наступну дію:

 1. у рослинності виникає деяка захист від хвороб.
 2. грибкові спори ліквідуються, а при супутньому застосуванні сполучних компонентів-розчину господарського мила, сірчанокисла мідь залишається на листі і пагонах, перешкоджаючи закріпленню на них грибків.
 3. при обробці грунту мідним купоросом характеристики грунту підвищуються, а рослини за умови мікродобавки міді краще засвоюють поживні елементи.
 4. рослини, які перенесли обробку мідним купоросом восени, переносять зимовий сезон легше.

Але застосовувати постійно сірчанокислу мідь при осінній обробці забороняється. Це з’єднання має схильність до накопичення і здатне надати протилежний вплив:

 1. значні концентрації міді в грунті призводить до розладу взаємодії деякого ряду макро — і мікроелементів.
 2. відбувається порушення проникності грунту для повітря і знижується обсяг поглинається азоту з навколишнього середовища.
 3. мідний купорос в надлишкових концентраціях в грунті призводить до уповільнення поширення фосфорних препаратів, якими удобрювався ділянку.
 4. у верхньому грунтовому шарі відбувається пригнічення життєдіяльності мікрофлори-аеробні мікроорганізми починають гірше переробляти органічну складову. Гниття сповільнюється.
 5. окис заліза фактично не надходить до рослинності через заміщення міддю.

Увага!

Періодичність застосування купоросу мідного залежить від грунтових особливостей. Суперпіщаники і суглинки вимагають більш частих обробок. Піщані ґрунти вимагають меншої періодичності.

Весняна обробка грунту мідним купоросом. Як обробити землю мідним купоросом

Мідь має властивість накопичуватися в грунті, воді і рослинах. При її надлишку рослини недоотримують залізо, у них сповільнюється зростання, опадає листя і зав’язі. При неправильному застосуванні цього фунгіциду вашій ділянці можна завдати великої шкоди . Тому використовувати препарат слід строго по інструкції і нечасто.

Важливо! обробку грунту проводять не частіше одного разу на 5 років однопроцентним розчином.

Готують розчин наступним чином:

 1. 100 грам мідного купоросу розчиняють в 3-5 літрах теплої води (до 50 0 с);
 2. у розчин додається вода до обсягу 10 л.

При цьому можна використовувати тільки скляний або пластмасовий посуд, так як препарат вступає в реакцію з металом і руйнує емаль. Розчин готується перед застосуванням.

Розчин мідного купоросу найкраще готувати в пластмасовому відрі

Далі необхідно підготувати і обробити ділянку:

 1. видалити залишки рослин.
 2. перекопати, видаляючи коріння бур’янів і максимально розбиваючи грудки землі.
 3. пролити з лійки землю розчином з розрахунку 2 л на метр квадратний .

Тільки у виняткових випадках використовується 3-5-процентний розчин препарату, тоді необхідно взяти 300-500 грамів мідного купоросу. Землі, оброблені таким чином, рік не використовуються для посадок.

Для збагачення грунту міддю використовують 0,1% розчин сульфату міді (100 г купоросу на 100 л води).

Мідний купорос — старе перевірений засіб для підтримки здоров’я саду та городу. У розумних кількостях він буде хорошим помічником у боротьбі за урожай і красивий сад.

Як розвести мідний купорос. Мідний купорос від грибка

Обробка саду мідним купоросом – це ефективна і багатофункціональна дезінфекція. Він однаково ефективно знищує як активні бактерії і мікроорганізми, так і ті, які перезимували в корі. Заодно це хороша профілактика від майбутніх уражень грибком.

Використовується 1% або 3% суміш-це 100 г або 300 г на відро, відповідно. Слабка суміш швидше профілактична, а сильна – лікувальна. У неї є цікава особливість: чим менше концентрація, тим яскравіше і темніше колір розчину. Не навпаки!

Замішувати купорос можна тільки в скляному або емальованому посуді. Залізо категорично не годиться, тому що через хімічної реакції засіб втрачає свою ефективність. Щоб кристали краще розчинялися, бери теплу воду, але не окріп. Свіжоприготована рідина використовується відразу ж, тому що її не можна зберігати більше 10 годин.

Фото: hozelock.com

Важливо не підвищувати концентрацію розчину мідного купоросу, тому що інакше він може викликати сильні хімічні опіки рослини. З тієї ж причини не можна користуватися ним в занадто спекотні сонячні дні, якщо температура тримається вище 27-30 градусів.

Мідний купорос-контактний фунгіцид, який залишається тільки на поверхні і не накопичується всередині. Але все одно їм не можна користуватися під час формування і дозрівання плодів. Обробку потрібно проводити ранньою весною або вже після збору врожаю і листопаду.

Вибирай безвітряний сухий день, тому що препарат починає діяти тільки через пару годин. Оптимальна температура — 15-25 градусів. Якщо незабаром після обробки піде дощ, він змиє засіб, але для повторної процедури все одно почекай 1-2 тижні, щоб уникнути надлишку міді в грунті.