Обшивка дверей дерматином своїми руками

503

Рано чи пізно будь-який власник квартири приходить до того, що утеплення вхідних дверей є необхідністю. Обшивка дверей дерматином своїми руками допоможе вирішити кілька важливих проблем – це її термо і звукоізоляція і декоративне оформлення.

Обшивка дверей дерматином своїми руками

До того, що двері повинна бути утеплена, зазвичай приходять в холодну пору року, коли, здавалося б, зовсім невеликі щілини починає піддувати протягом. Але чи варто чекати зими? Чи Не краще провести подібні роботи заздалегідь?

Вирішуючи питання щодо перетворення дверного полотна, можна звернутися до найпростішого способу обшивки рівною розтяжці дерматину, а можна використовувати більш складні варіанти, коли використовується кілька шматків матеріалу.

У будь-якому разі, всі нюанси потрібно заздалегідь продумати і підготувати необхідні інструменти і матеріали для роботи.

Зміст статті

 • 1 Підготовка до обшивці дверей
 • 2 Процес обшивки дверей дерматином
  • 2.1 Обшивка зсередини дерев’яних дверей
  • 2.2 Відео: урок по дерев’яній обшивці дверей зсередини
  • 2.3 Дерев’яні двері — зовнішня обшивка
  • 2.4 Відео: як обшити дерев’яні двері дерматином зовні
 • 3 Металеві двері — обробка дерматином
  • 3.1 Внутрішня сторона металевих дверей
  • 3.2 Зовнішня сторона металевих дверей
  • 3.3 Відео: оздоблення металевих дверей дерматином
 • 4 «Каретна» обшивка
  • 4.1 Відео: один з варіантів «каретной» обшивки дверей дерматином

Підготовка до обшивці дверей

Щоб нічого не відволікало майстра безпосередньо в процесі роботи, заздалегідь потрібно виконати наступне:

1. Підготувати ескіз майбутньої обшивки, якщо вона буде мати який-небудь малюнок. Це може бути ретельно вивірений креслення або, на крайній випадок, навіть звичайний олівцевий начерк.

2. Спираючись на складений малюнок, можна складати список необхідних матеріалів, які знадобляться для роботи:

 • Дерматин або штучну шкіру можна придбати в спеціалізованих магазинах, де представлений великий вибір цього матеріалу. Там можна вибрати не тільки за товщиною, але і за кольором і фактурному рисунку на поверхні. Стандартна ширина дерматину 1100 ÷ 1400 мм вона якраз підходить для полотна дверей в квартирі. До довжині дверного полотна додають 200 ÷ 250 мм.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Дерматин або штучна шкіра представлений у продажу в великому асортименті

Якщо ж утеплюється і обшивається двері в приватному будинку, яка має дві стулки, то до отриманим при обмеривании розмірами, потрібно додати 100 ÷ 150 мм, як по довжині, так і по ширині матеріалу.

Дерматин також знадобиться для виготовлення валиків, що обрамляють полотно дверей. Вони являють собою смуги матеріалу, які мають довжину, рівну висоті дверей, а ширину 130 ÷ 170 мм. Цих елементів знадобиться три штуки.

Якщо ж дверне полотно буде обшите окремими елементами дерматину, то його потрібно буде більше. При розрахунку матеріалу в цьому випадку потрібно враховувати підгин його всередину на кожному окремому елементі на 50 ÷ 100 мм з усіх сторін.

Обшивка дверей дерматином своїми руками

При складних способах обшивки матеріалу може знадобитися більше

Іншим варіантом обшивки з малюнком може стати виведення його окремими смужками дерматину. Їх кількість обчислюється в залежності від обраного декоративного оформлення.

 • Домогтися термо — і шумоізоляції допоможе утеплювальний матеріал.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Для утеплення та шумоізоляції добре підійде листової поролон

Для цих цілей використовують щільний синтепон, войлок або поролон. Матеріал повинен мати товщину не менше 10 ÷ 25 мм, в залежності від його щільності і від передбачуваного обсягу (рельєфності) малюнка, який буде виведений з використанням перетяжок або декоративних цвяхів.

Якщо буде утеплятися залізні двері, то необхідно придбати листи пінопласту потрібної товщини.

 • У тому разі, коли для декоративного оформлення планується використовувати цвяхи, обтягнуті дерматином або штучною шкірою, то варто вибрати колір їх капелюшків таким чином, щоб вся композиція виглядала гармонійно.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Шпалерні гвоздики або гудзики зазвичай підбираються в тон до основного покриття двері

Обшивка буде виглядати більш презентабельно, якщо капелюшки цвяхів будуть мати достатньо великий розмір і той же колір, що і полотно всієї обшивки.

Іншим варіантом можуть бути цвяхи з головками з металу, що повторюють колір і фактуру матеріалу ручок і замків.

 • Для обробки металевих дверей знадобиться клей, так як дерматин і тонкий шар утеплювача буде наклеюватися на лицьову її сторону. Для цієї мети добре підійде універсальний «Момент» або «88» клей.
 • Для виготовлення ущільнювальних валиків краще всього придбати вже готовий круглий утеплювач, діаметром в 10 ÷ 20 мм. Він продається метражем в господарських магазинах. Такий матеріал додасть валику акуратну рівномірну округлу форму.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Циліндричні поролонові стрижні відмінно підійдуть для виготовлення ущільнювальних валиків

3. Для роботи також необхідно підготувати деякі інструменти:

Обшивка дверей дерматином своїми руками

Перед початком роботи необхідно підготувати потрібні інструменти

 • Невеликий молоток для забивання цвяхів.
 • Степплера зі скобами для фіксації матеріалу до поверхні перед забиванням декоративних цвяхів. Оптимальний розмір скоб — 8 ÷10 мм.
 • Ножиці і будівельний ніж для викроювання та підрізання матеріалів.
 • Для демонтажу замків і ручок і їх подальшої установки назад на штатне місце потрібен буде шуруповерт або викрутка з різними насадками (бітами).
 • Непогано буде мати під рукою плоскогубці і обценьки, вони можуть стати в нагоді для зняття старої обшивки та видалення неправильно увійшли в полотно дверей цвяхів.

4. Купивсе необхідне з інструментів і матеріалів, можна приступати до підготовчих робіт.

 • Спочатку з дверей потрібно зняти всі встановлені на неї елементи — замки, ручки та оглядове вічко.
 • Якщо буде проводитися обшивка дверей, на якій вже є старий обробний матеріал, його необхідно зняти. Прибитий матеріал можна відігнути з допомогою обценьків, відокремивши дерматин від поверхні, а потім, зачіпляючи інструментом цвяхи, акуратно зняти полотно повністю.

Якщо утеплювач не приклеєний до дверей, стара обшивка легко зніметься. Залишився на поверхні тонкий шар матеріалу не поміщає новій обробці.

 • Далі, деякі майстри знімають двері з петель і, для зручності подальшої роботи, укладають її на кілька стільців або на досить великий стіл. Перед зняттям двері з петель, потрібно обов’язково зробити на дверному полотні лінії по контуру дверної коробки.
 • У більшості випадків обшивку проводять у вертикальному її положенні, не знімаючи з петель.

Процес обшивки дверей дерматином

Як відомо, зазвичай двері обшивають з двох сторін з зовнішньої і внутрішньої, у цих процесах є деякі відмінності, про які потрібно знати, приступаючи до роботи. Окрім цього є істотна різниця в технології обробки дерев’яних та металевих дверей.

Ну і, звичайно ж, існують різні види обшивки, які теж потрібно розглянути, перш ніж приступати до роботи.

Обшивка зсередини дерев’яних дверей

Приступаючи до роботи, треба відразу ж звернути увагу на те, куди відкриваються двері в бік під’їзду або в квартиру, так як від цього буде залежати розташування і розмір валиків.

У даній публікації буде розглядатися варіант, коли двері відчиняються всередину квартири.

 • Першим кроком проводиться монтаж саме ущільнювальних валиків. Їх виготовляють з підготовлених смужок дерматину і готових поролонових валиків або смуг іншого утеплювального матеріалу.

Дерматин згортають навпіл і вкладають всередину смужку утеплювача. Потім, розміщують валик по периметру двері, таким чином, щоб він виступав за межі полотна 4 ÷ 7 мм, так як він повинен прикрити собою щілину між косяком дверної коробки і дверима, що утворюються після її закриття. З боку розташування петель валик повинен повністю закрити дверний косяк. Закріплюється валик з допомогою степплера і скоб, починаючи з верхнього кута праворуч. Звідти йдуть до лівого верхнього кута, потім обрамляють їм бічні сторони. На нижню частину його закріплюють в останню чергу.

Обшивка дверей дерматином своїми руками

Ущільнювальні валики закріплені по периметру дверей

 • Наступним кроком розкроюється утеплювач. Розмір вирізаною смуги повинен бути на 8 ÷ 10 мм меньше полотна дверей.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Встановлено полотно утеплювача

Його так само скобами закріплюють на дверну площину, залишаючи 20 ÷ 30 мм по краях вільними для того, щоб можна було загорнути між утеплювачем і дверима декоративний матеріал — дерматин.

 • Далі, потрібно правильно розмістити основне полотно дерматину. Головне не допустити перекосів, інакше робота буде виглядати неакуратно.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

При монтажі основний оббивки дуже важливо не помилитися з точним напрямом смуги дерматину і її рівномірної натяжкою

Спочатку закріплюється верх полотна. Його загинають під утеплювач і прибивають декоративними цвяхами, розташовуючи їх на відстані 80 ÷ 100 мм один від одного.

Після того як верхній край закріплений і ще раз перевірена правильність спрямування, прибивають ліва сторона, а потім права. По ходу закріплення матеріал натягується. Останнім прибивають нижній обріз матеріалу.

Обшивка дверей дерматином своїми руками

Ось що повинно вийти в результаті

 • Потім, дуже важливо точно визначити і вирізати отвори для замків і вічка.
 • Якщо з’явилося бажання зробити на поверхні малюнок, то його спочатку потрібно розмітити, а потім набити по розмітці декоративні цвяшки, починаючи від центру полотна. При цьому потрібно намагатися не сильно натягувати дерматин, щоб не з’явилися провисання.

Відео: урок по дерев’яній обшивці дверей зсередини

Дерев’яні двері зовнішня обшивка

Обшивку двері, відкриваються усередину квартири, з боку під’їзду виробляють наступним чином:

 • Перед тим як приступати до роботи, потрібно закрити двері, і окреслити отвір дверної коробки на полотні дверей. Ця лінія визначить розташування обшивки на дверному полотні. Якщо дерматин буде прибитий на всю поверхню, то і двері, і замок не буде закритися.
 • Утеплювач викроюється розміром на 10 мм меньше, ніж окреслена площа, і закріплюється скобами.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Установка утеплювального шару зовні

 • Далі, з подворачиванием за утеплювач, по відміченій лінії набивається дерматин, в такому ж порядку, як і з внутрішньої сторони дверей спочатку зверху, потім з боків. Нижній край поки залишається вільним – він буде прикріплюватися пізніше.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Ущільнювальні валики кріпляться на стійки і верхню поперечину одвірка

 • Утеплювальний валик в цьому випадку, закріплюють на зовнішню сторону косяка дверної коробки з трьох сторін, а на поріг він не встановлюється. Цей елемент в закріпленому вигляді повинен закривати щілини, знаходячи на дверне полотно на 20 ÷ 25 мм. Але замкова свердловина повинна бути вільна, і це необхідно передбачити заздалегідь.
 • Нижній валик не варто робити об’ємним, так як він з часом просто зітреться, і буде виглядати неакуратно.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Нижній валик повинен прилягати до порогу

Його закріплюють на нижній частині дверей, і його край не повинен виходити за межі зазначеної лінії ні на один міліметр, так як двері в цьому випадку не зможе закритися. Цей елеменнт прта закриванні дверей повинен прилягати щільно до порожку зверху, тобто знаходити на нього.

 • На прибитий до дверей валик натягують і прибивають нижню частину основного полотна дерматину, або ж, як показано на фото, можна заховати нижній край в закріплюється валик.
 • Далі, в дерматиновой обшивці робляться отвори для дверних аксесуарів замків, вічка і ручок. Їх потрібно прорізати дуже акуратно, не розширюючи більше, ніж це необхідно.

Відео: як обшити дерев’яні двері дерматином зовні

Металеві двері — обробка дерматином

В останні роки у квартирах багатоповерхівок все частіше встановлюють другу двері з металу, додатково до дерев’яної. Добре, якщо є можливість придбати відразу утеплену та декоративно оформлену двері, але дуже часто вона складається тільки з металевого листа та рами з куточка або профільної труби. У цьому випадку господар квартири бере в руки інструменти і самостійно призводить двері в належний вигляд.

Обшивка дверей дерматином своїми руками

Металеві двері також нерідко вимагає утеплення та декоративного оздоблення

Внутрішня і зовнішня сторони металевого дверного полотна теж мають свої особливості в їх обшивці.

Внутрішня сторона металевих дверей

У разі якщо всередину приміщення виходить неприваблива металева рама без утеплювальних та декоративних матеріалів, це легко можна виправити, встановивши листи пінопласту підходящої товщини і закривши це все декоративною панеллю. Для роботи потрібні дещо відмінні від дерев’яної обшивки дверей матеріали.

Обшивка дверей дерматином своїми руками

Внутрішня поверхня металевої двері після обшивки дерматином

 • Пенопласт толщиной, рівній глибині каркасної рами.
 • Монтажна піна буде потрібна для герметизації швів між встановленим пінопластом і металевою рамою.
 • Дерев’яні рейки для закріплення на внутрішніх сторонах рами вони будуть потрібні, як основа для кріплення декоративної панелі.
 • Саморізи і свердла по металу ними будуть просвердлені отвори в куточках (профільної труби) для закріплення дерев’яних рейок до металевій рамі.
 • Декоративні цвяхи для закріплення дерматитахна поверхні фанери.
 • Саморізи по дереву для прикручування фанерного листа до дерев’яних рейках.
 • Лист фанери, по формі і площі рівний рами дверей, товщиною не більше 10 мм
 • Декоративний дерматин і тонкий лист поролону, товщиною 10 ÷ 15 мм.
 • Клей або двосторонній скотч, для закріплення утеплювача на фанері.

Робота по обробці внутрішньої поверхні дверей йде наступним чином:

 • До внутрішніх ребер металевої рами прикручуються дерев’яні рейки. Попередньо необхідно просвердлити наскрізні отвори через рейки і металеві елементи каркаса.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Кріплення дерев’яних рейок до напрямних каркаса металевих дверей

 • Після закріплення рейок між ними і металевим листом можуть утворитися щілини, які стануть містками холоду, тому їх закладають монтажною піною. Вона посприяє, крім того, і жорсткості кріплення рейок.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Закладення монтажною піною усуне містки холоду

 • Далі, між закріпленими і утепленими рейками встановлюється пінопласт, навколо якого також проходяться монтажною піною. Така обробка також допоможе надійно закріпити пінопласт в осередках і закриє останні шляхи можливого проникнення холоду.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Після установки утеплювальних плит також щілини заповнюються монтажною піною

 • На фанерному аркуші потрібно зробити розмітку розташування дерев’яних рейок в каркасі, так як до них доведеться його прикручувати.
 • Якщо потрібно приховати капелюшки саморезов під облицюванням, то фанеру потрібно прикрутити до її обшивки.
 • Спочатку чист прикручивается до серединним рейках, так, щоб залишалися вільними всі краю для закладу за них дерматину.
 • На встановлену фанеру на клей, а краще на двосторонній малярний скотч закріплюють поролон.
 • Зверху розтягують дерматин, заправляють його за край фанери, а по кутах і по краях у середині листа наскрізь прикручується саморізами, головки яких втоплюють у фанеру. Отвори, що утворилися можна акуратно заклеїти шматочком матеріалу, а поруч вбити цвяха з декоративною головкою.
 • Далі, дерматин натягується і по всьому периметру прибивають цвяхами. Так як цвяхи досить важко забиваються в фанеру, потрібно вибирати міцні, виготовлені з якісного металу, які не будуть гнутися.
 • Таким чином, декоративна панель буде добре закріплена до каркаса.
 • Потім, на ній необхідно намітити місце розташування замку, надрізати дерматин і утеплювач, а потім акуратно просвердлити отвори у фанері.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Внутрішню поверхню двері можна обшити вагонкою

Потрібно сказати, що замість фанери і дерматину можна використовувати для оформлення внутрішньої поверхні дверей ламіновану вагонку. Монтаж її виробляють знизу і поступово піднімаються до верху, а бічні сторони вагонки закривають спеціальним куточком.

Зовнішня сторона металевих дверей

Оформляючи зовнішню сторону металевих дверей, для прокладання під дерматин можна використовувати не занадто товстий повсть, який приклеюють на металеву поверхню.

Обшивка дверей дерматином своїми руками

Зовнішня сторона металевої двері після обшивки

 • Утеплювач викроюють менше розміру полотна двері на 7 ÷ 10 мм, а дерматин більше цього розміру на 60 ÷ 80 мм. Цей зайвий ділянка піде на загин краю на іншу сторону листа.
 • На поверхню металевого листа наноситься смужками полімерний клей.
 • Далі, на нього накладається утеплювач і притискається. Необхідно дати час, щоб клей схопився і просох.
 • Зверху утеплювача розтягується дерматин, загинається за краї металевої панелі дверей і приклеюється з іншого його боку. Краще всього застосовувати для цієї мети швидкосохнучий клей.

Спочатку приклеюється верхній край матеріалу. Далі, він розтягується і закріплюється за бічні частини дверей. При утворенні надлишку матеріалу на заворотах, його найкраще зрізати, інакше він може перешкодити вільному закривання дверного полотна.

Якщо обробний матеріал дуже щільний, і на кутах виходить занадто товста складка, то краще частина дерматитахна в цих місцях зрізати.

 • Якщо виконувати всю роботу не кваплячись, то двері вийде акуратною і респектабельною.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

При вирізуванні отворів під замки, ручки, вічко потрібна особлива акуратність, щоб не зрізати зайвого

 • На завершення на двері встановлюються і прикручуються дверні аксесуари — замки з ручками і вічко, якщо він передбачений до установки.

Відео: оздоблення металевих дверей дерматином

«Каретна» обшивка

«Каретна» обшивка чи стяжка – досить популярна, так як двері після неї виглядає естетично і респектабельно. Однак, не кожен власник квартири може собі таке дозволити, так як робота по її виконанню досить копітка і вимагає вправності.

Обшивка дверей дерматином своїми руками

«Каретна» обшивка виглядає дуже імпозантно

Таку обшивку виконують двома різними способами з цільного матеріалу або ж заздалегідь нарізаних шматочків дерматину. Обидва способи ризиковані, так як і в першому, і в другому варіанті матеріал може бути зіпсований, а двері не обшита, якщо немає досвіду у виконанні такої «філігранної» роботи.

Обшивка дверей дерматином своїми руками

… однак виконати таку складну роботу під силу далеко не кожному.

Тому для початку можна потренуватися і обшити таким способом, наприклад, поверхня табуретки. Тканина для навчання можна використовувати будь-яку.

Щоб вся робота пройшла успішно, потрібно провести ряд підготовчих заходів. Дуже важливо не нехтувати ретельної розміткою тільки в цьому випадку зможуть вийти геометрично рівні форми квадратів чи ромбів.

 • Для розмітки потрібно взяти лист тонкой фанери, такого ж розміру, як і дверне полотно. Його потрібно розкреслити на рівні квадрати або прямокутники.
 • У місцях перетину прямих намічаються, а потім висвердлюють круглі отвори, таким чином, щоб вони своїми кутами утворювали ромби або квадрати.
 • Фанера накладається на поролоновий мат і через отвори на ньому намічаються місця, куди будуть забиватися декоративні цвяхи.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Попередня розмітка під «каретну» оббивку

 • Далі, розмічений поролон перекладається на дерев’яну основу. Якщо він занадто товстий, то в ньому можуть бути вирізані круглі отвори для забивання цвяхів.
 • Навколо отворів або намальованих кіл проходяться степлером, прибиваючи утеплювач на основі і намічаючи поглиблення.
 • Дерматин розкреслюють з виворітного боку на рівні квадрати, які повинні мати розмір на 8 ÷ 10 мм більше з кожної сторони, ніж вычерченные на поролоні фігури. Ці зайві міліметри потрібні для загинів країв матеріалу при його прибиванні.
 • Потім, матеріал розрізається на розкреслені фрагменти, і можна приступати до його закріпленню на дверне полотно.
 • Шматочки накладаються на поролон по розмітці і прибивають. Можна спочатку намітити їх степлером, а потім прибити декоративними цвяхами.
Обшивка дверей дерматином своїми руками

Кожен фрагмент укладається і кріпиться окремо потрібна гранична акуратність

 • Потрібно стежити, щоб нахлест друг на одного шматочків дерматину йшов в одну сторону, інакше буде порушена гармонія малюнка.
 • Без належного досвіду робота здасться досить складною і довгою, проте, якщо набратися терпіння, то поступово можна її успішно завершити.

З цілісного полотна вивести каретний малюнок набагато складніше, так як дуже непросто точно виміряти і захоплювати однакові смужки, які будуть служити стяжкою поролону між цвяхами.

Відео: один з варіантів «каретной» обшивки дверей дерматином

Є й інші способи оббивки дверей з застосуванням тонких смужок дерматину або волосіні, але щоб досягти бажаного успіху, спочатку у всіх випадках необхідна ретельна розмітка дверного полотна.

Якщо ця робота буде зроблена самостійно, то не тільки з’явиться досвід і вправність у її виконанні, але і заощаджена суттєва сума. Тому, якщо є бажання спробувати себе в цьому своєрідному шпалерному мистецтві, то варто ризикнути, провівши тренування для початку на невеликих площинах.