Осінні турботи про плодовому саду

14

Перелік осінніх заходів, що проводяться в плодовому саду, майже однаковий, але кліматичні умови вносять відмінності в перелік робіт і їх послідовність. Впливають на вибір робіт і особисті переваги. Наприклад, кожен вирішує сам, що вибрати: перекопування пристовбурних кіл плодових дерев або їх задернение.

я розповім про ті роботи, які ми щоосені проводимо в саду. Наш плодовий сад складається з трьох груш: з них дві дорослі і одна чотирирічна; і чотирьох яблунь: найбільшою, зимової, двох чотирирічних осіннього терміну дозрівання і однієї п’ятирічної річного терміну дозрівання.

До осінніх заходів ми приступаємо на самому початку осені, і розтягуються вони приблизно до середини жовтня – початку листопада.перелік робіт наступний:

Зупинюся на кожній дії трохи докладніше. Перед початком всіх робіт очищаємо і прополюємо землю під деревами. Це-передпідготовка.

бур’яни атакували

Безпосередньо підготовку до зими ми починаємо з побілки плодових дерев на самому початку осені, як тільки з’являється вільний час і стоїть суха погода. Чому з побілки? та тому що після неї приступаємо до перекопування пристовбурних кіл, так ось, щоб не топтати скопану землю. Для побілки купуємо готову фарбу, в разі потреби розбавляємо водою, а потім додаємо залізний купорос, витрачаючи 250 г на відро готової побілки. Така суміш захищає від шкідників, зимуючих в корі, спор грибів-патогенів, перепадів температури. Перед побілкою зчищаємо залишки старої фарби іноді щіткою, іноді просто рукавичкою. Білимо дерева два рази на рік (навесні по снігу — перший раз, другий — восени), тому «зачистка» — процедура постійна, і проводимо її дбайливо і обережно.

акрилова фарба для садових деревзалізний купороснайбільша яблуня побілена, а потім і окопанапобеливши дерева і прополов бур’яни, починаємо прокопувати канавку по краю пристовбурних кіл для внесення добрива «осіннє» від «фаско».

Потім акуратно копає землю всередині кола, тримаючи лопату ребром до дерева, щоб не пошкодити коріння, від стовбура робимо відступ 15 см і поблизу від нього перекопуємо на зовсім невелику глибину, збільшуючи її до 10-15 см у міру наближення до краю кола. Розмір пристовбурного кола приблизно дорівнює діаметру крони і його кореневої системи. Грудки не розбиваємо і не рихлимо.

перекопана яблуняпісля обкопування приступаємо до поливу. Під кожне доросле дерево виливаємо по 10 відер води, на маленькі витрачаємо по 5-6. Між обкопуванням і поливом у нас завжди існує часовий інтервал.

полив грушиперед останнім заходом виробляємо санітарну обрізку. Ще влітку позначаємо хворі сучки або надламані, прив’язавши на них мотузочку. Місце спила обробляємо пастою»раннет».

надламаний сучок підлягає санітарній обрізцізагоює паста «раннет» заключний етап підготовки – обприскування. Його бажано проводити після того, як 70% листя опаде. За фактом не завжди так буває. Більшою мірою керуємося наявністю часу і відповідною температурою. Повинно бути сухо і безвітряно, температура повітря від +5°c.

Обприскуємо сумішшю залізного купоросу (сульфат заліза) і карбаміду (сечовина). Оскільки хвороби мають місце, концентрацію вибираємо майже максимальну, тобто для приготування розчину беремо 400 г сульфату заліза і 600 г сечовини. По суті це бакова суміш. Ні з чим іншим сульфат заліза несумісний. Сечовина не тільки доповнює можливості залізного купоросу, але і підсилює його дію. Обприскуємо не тільки крону, але і грунт в межах пристовбурного кола. Така обробка допомагає боротися з хворобами і шкідниками. Розчиняємо речовини окремо в пластикових п’ятилітрових пляшках спочатку в літрі води, потім доводимо до п’яти. Проціджуючи виливаємо в обприскувач розчин залізного купоросу, а потім те ж саме проробляємо з сечовиною. Все разом перемішуємо і обприскуємо.

приготування розчину осінньої обробкою завершуємо сезон робіт в плодовому саду. І радіємо врожаю цього сезону.

яблунька восени

наливні яблучка на гілкахна храненіеблагодарім за урожай наш сад. І заколисуємо його до весни:

Під осінній листопад засинай, улюблений сад.солодко спи і сни дивись.а зима вкриє снігом,хуртовина пісеньку заспіває, дід мороз розповість казку, що весна прідетс сонцем і капельюі веселою пташиної треллю.і прокинеться тоді сад! як весні він буде радий!і цвітінням обійнятий!