Домой Різне личный опыт читателей Перець ‘златень’: незрівнянний смак, але скромна віддача – ось адже невдача!

Перець ‘златень’: незрівнянний смак, але скромна віддача – ось адже невдача!

0
Перець ‘златень’: незрівнянний смак, але скромна віддача – ось адже невдача!

3 вересня підійшла до кінця моя 165-денна подорож на шляху до «помаранчевого перцевого достатку» — саме таким був намічений курс. Але солодкий перець «златень» вирішив по-іншому.

Хоча … Може, занадто багато чекала від сорту? зібравши з куща до 22 перчин загальною вагою 1,4 кг, вирішила – це вкрай мало.

Особливо на тлі інших перців (всього в сезоні-2021 висаджено 12 різних сортів і гібридів), у яких просто ламалися гілки під натиском врожаю, а іноді і самі кущі не витримували, трагічно пар в нерівному бою.

інші сорти і гібриди перців ламалися під натиском врожаю… 1 якщо звернутися до заявлених характеристик-гарантована врожайність сорту: 6,5 — 7 кг/м2. Виробник пропонує схему висадки перців 50х30 см. Значить, на одному квадратному метрі можна висадити 6-7 рослин (у мене на одній секції, рівній 1 м2, завжди росте 7-8 перців в шаховому порядку). Тоді середня врожайність з куща вийде всього 1 кг.бути точніше – 975-1005 грамів або 9-11 перчин з рослини при заявленому середній вазі плодів 90-110 грамів. Щось теж не густо … Як вважаєте?

Але давайте відкинемо математичні розрахунки і подивимося на зростання, розвиток і плодоношення солодкого перцю «златень» від агрофірми «ваше господарство» в деталях.

Який догляд передував збору врожаю?

Нижче зупинюся на агротехніці, яка застосовувалася в період з 16 травня по 3 вересня .

зведена таблиця по агротехнічним заходам:

догляд за перцем на більш ранніх стадіях можна знайти в публікаціях:

Температурний режим

щоденник погоди: з 15 травня по 11 липня

Літо на південному уралі видалося спекотним і посушливим, сповна відпрацювавши надбавку «південний» на кілька років вперед.))) вдень стовпчик термометра рідко опускався нижче +28…+30°c. У теплиці і зовсім не вистачало поділок для вимірювання, значення давно перевалили за +55°c.

щоденник погоди: з 12 липня по 3 вересня

Природно, в таких екстремальних умовах рослинам встояти було складно. Після висадки розсади в теплицю перці моментально відреагували опіком.

Не врятувало ні притінення, ні попереднє загартування на вулиці протягом 1-1, 5 тижнів. З горем навпіл виходили, вистояли, але перевіряти рослини на міцність не перестали.

подібні значення (денна t в тіні>40°c) для літа-2021 перейшли в розряд буденних речей. Легко уявити, що творилося в теплиці

Як не крути, відкриті навстіж двері особливо температуру в теплиці не збивали. А рятувати рослини частими і рясними поливами, використовувати дощування, зрошення доріжок, обприскувати конструкцію – на те не було ні вольових зусиль (треба зауважити, в таке пекло людині теж невесело «тягнути своє тлінне існування»), ні достатніх тимчасових ресурсів.

Полив

Так як перці ділили теплицю з томатами, то задовольнялися рідкісним (1 раз в 7 днів), але регулярним поливом (2,5-3,5 л на кущ). Знаю, потрібно з точністю до навпаки-поливати часто, досить змочуючи верхній шар землі (він повинен залишатися завжди помірно вологим). Але не виходить у мене))) страждає правильна організація праці.

Стимуляція

Щоб допомогти «погорільцям» і посприяти успішному протистоянню стресу, відразу після висадки розсади:

  • опрацювала по листу цирконом (1 ампулу на 1 мл препарату розвела в 10 л води);
  • через кілька днів обприскати hb — 101 з розрахунку 1-2 краплі концентрату на 1 л води.

Для стимуляції росту і плодоношення дворазово застосувала препарат плодостим з інтервалом в 15 днів – 4 і 19 червня. Робочий розчин готувала за інструкцією: 10 г засобу розчинила в 10 л води.

Профілактика хвороб

Для профілактики гнилей (кореневої, прикореневої, сірої) і трахеомікозного в’янення дворазово застосувала біопрепарат «триходерма веріде 471»: 20 травня і 4 червня. Поливала під корінь, 150-200 мл робочого розчину (30 г засобу на 10 л води) на 1 рослину.

19 червня до робочого розчину з препаратом» плодостим «додала розведений за інструкцією порошок»фітоспорін-м». Опрацювала по листу.

16 червня чекав неприємний сюрприз, на сусідніх перцях (»брати гриль «+ ще на двох-трьох сортах) була виявлена, як здавалося, вершинна гниль:

Але через день-два і листя вкрилися дивними плямами:

Зовсім не «ходяча енциклопедія», та й гадати, що за захворювання, було ніколи (можливо, антракноз). Краще рішення-дія: обірвала уражені листя і опрацювала всі без винятку тепличні рослинами. Хвороба відступила, більше себе ніяк не проявляла до кінця сезону.

Підживлення

  • 26 травня дала по листу водний розчин кальцієвої селітри (10 г на 5 л води). В подальшому потрібно було обробку повторити хоча б раз, а в ідеалі – давати через кожні 15-20 днів, але в моєму випадку лінь домінує над розумом.
  • в якості регулярної кореневої підгодівлі використовувала комплексне добриво»здравень турбо для томатів і перців». Розводила строго за інструкцією, застосовувала з періодичністю раз в 20-22 дня (6 червня, 17 липня і 7 серпня).
  • 25 червня пролила перці зольним розчином (2-3 совочка золи на 10 л води). Витрата: 2-2,5 літрів на кущ.

Формування

З формуванням перців якось не склалося з самого початку ведення самостійної городньої діяльності. Прибрати коронний квітка, видалити листя і пасинки до розвилки – це більш ніж зрозуміло і може бути застосовано. Все, що далі — «темний ліс».

Але одне для себе запримітила: якщо перець компактний («златень» висотою не більше 60-70 см) і не великоплідний (плоди масою 90-110 г), ніби як, формування можна упустити. Власне, що з превеликим задоволенням зробила.

кущ перцю златень досить компактний (в ог і теплиці висота куща не перевищуємо 60-70 см)

кущ перцю златень з теплиці (прибрала 3 вересня)

Єдине, про що подбала – в кінці липня-початку серпня прищипнула пагони, видалила бутони, квітки, як і деякі зовсім крихітні зав’язі. Толку від них вже не буде, при цьому сили рослина заощадить – направить на зростання і визрівання сформованих плодів.

Бутонізація і цвітіння

Перші бутони на перці» златень » з’явилися 18 травня – рівно через 60 днів після повних сходів.

Незважаючи на перенесений після пересадки стрес, цвітіння не змусило довго чекати. Так, через 9 днів, 27 травня, була зафіксована перша квіточка.

Плодоношення

4 червня на кущах красувалася перша зав’язь.

А після:

  • відгукнувся вплив стресу і виявленого захворювання, і почалися наслідки у вигляді активного скидання бутонів, квітів і молодих зав’язей;
  • дивним чином повівся «златень», висаджений з краю торця теплиці: лист зблід, плоди подрібнювали, зростання зупинився.

«дивакуватий » екземпляр перцю златень

Ця рослина виключила з наступних спостережень і контролю . Але компенсую показом розвитку і плодоношення куща в «кашпо» (правда, особливо результатами він не відзначився).

златень, висаджений в травні в 10-літрове відро

Якщо пам’ятаєте, зі стадії розсади спочатку вела 3 рослини:

Два перца15 травня висадила в теплицю, а одне найслабше рослина (шкода було утилізувати) посадила в будівельне 10-літрове відро і розмістила на вулиці. Діяла точнісінько, як при висадці гострого перцю»пекуча радість».

Природно, перші бутони, квіти і зав’язі у даної рослини не фіксувала, але на 25 червня кущик виглядав вже так:

А в теплиці на 15 липня так:

зняла всього 5 перців зі «смішним «вагою 199 грамів

У» кашпо» перець почав наливатися до 2 серпня, а повністю визрів 08.08.

Якраз у відрі плоди у перцю «златень» вийшли-диво, як з картинки, відповідні заявленому вазі:

8 серпня зірвала 3 штучки загальною масою 398 г

Вага перців майже як в аптеці: 128 г + 142 г +128 г.

Всього з рослини в ог вдалося зібрати 5 перчин, верхній ярус виявився порожнім. Мабуть, через спекотну погоду, різких похолодань, нестійких нічних температур перець скинув бутони і зав’язі (стояв же на вулиці, при будь-якій негоді). Тільки на маківці виднілися численні бутони і квіти. А толку?коли на дворі вересень і прийшов час прибирання.

3 вересня щосили цвіте, але прийшов час збирання

Всього за сезон було 7 зборів (5 з тепличного куща і 2 вуличного).

Загальна врожайність з двох кущів склала 1937 грамів:

  • 564 г і 5 шт. — з вуличного;
  • 1373 г і 22 шт. — з тепличного.

Характеристика плодів

Як і заявлено, плоди вийшли овально-конусоподібні, гладкі і глянцеві.Виглядають як іграшкові, відразу виділяючись на загальному тлі інших плодів.

У технічній стиглості перці блідо-зелені, при дозріванні набувають яскраву золотисто-помаранчеве забарвлення.

Шкода, маса підкачала. Замість плодів очікуваного ваги 90-110 грамів побачила перчини середньою масою всього близько 62 грамів (1343 г: 22 шт.). Це в теплиці. На вулиці середня вага плодів склала 113 грамів (564 г: 5 шт.)

Плоди невеликі, довжиною близько 9-11 см.

При такому скромному розмірі м’ясистість і товщина стінки хороша-7-8 мм.

А смакові якості вище всяких похвал, перці незрівнянні. М’якоть бризжуще-соковита, надзвичайно смачна, я б сказала – медово-солодка і безмірно ароматна.

таких неймовірно смачних і солодких перців зроду не їла

От би взяти розмір і вагу плодів вуличного перцю та прикласти на кількість з тепличного – було б ідеально (розмріялася).

Підсумуємо результати iii етапу

потенційна врожайність сорту*: 9 153 грами або 9,2 кг/м2 при рекомендованій виробником схемі посадки: 50х30 см.

Ще більше особистих вражень про сорт перцю «златень», думок і висновків, а також порівняння заявлених характеристик з отриманими результатами дивіться в підсумковому звіті.