Планування санвузла 4 кв м.правильне планування

14

Планування санвузла 4 кв м. Правильне планування

Ванна кімната площею 4 кв. Метра — стандартне проектне рішення в сучасній новобудові.

Варіантів планувань може бути кілька, в залежності від форми приміщення і розташування дверного отвору.

 1. квадратна кімната з ванною, унітазом і умивальником. Неодмінна умова-довжина стіни повинна бути не менше 1700 мм, щоб встановити ванну. Недолік-мало місця по обидві сторони унітазу, немає місця для установки пенала.
 2. квадратний санвузол з кутовою душовою кабіною, умивальником, унітазом і пеналом. За рахунок заміни ванни на кабіну звільняється місце для шафки, але в зоні установки унітазу місця не багато.
 3. прямокутне приміщення з широкою душовою кабіною і стандартним умивальником. Звільняється місце для установки двох невеликих пеналів. Недолік-унітаз розташований прямо перед дверима.

Дизайн ванної кімнати 4 кв.м без туалету. Дизайн ванної кімнати 4 кв м з пральною машиною фото

Існує ряд умов для дизайну ванної кімнати 4 кв. Метрів з пральною машиною.

Якщо в приміщенні встановлюється душова кабіна, то звільняється місце, на яке встане «пралка». Найкраще поруч з умивальником, щоб шланги були непомітні при експлуатації.

Дивіться також:

 • дизайн ванних кімнат в маленькій квартирі: фото
 • чорно біла ванна кімната: дизайн фото
 • дизайн туалету 2 кв м без ванної: фото
 • дизайн спальні 9 кв м в сучасному стилі
 • кухні кутові: фото всіх моделей

У ванній кімнаті з ванною, вільної площі практично не залишається, тому тут використовується інший варіант. В даному випадку вузьку пральну машину ставлять під умивальник. При цьому раковину піднімають, для розміщення зливу.

Інший спосіб купити раковину спеціальної моделі, де пральна машина не заважає нормальній роботі зливу і сифона.

Дизайн суміщеного санвузла 4 кв м з пральною машиною: фото

Розміщення пральної машини в суміщеному санвузлі найкращий. Завдяки звільненню простору.

Дизайн ванної 4 57 кв м суміщеної з санвузлом. Планування ванної 4 кв. М.

На відміну від житлових кімнат, які можна обставляти як завгодно без прив’язки до комунікацій, в санвузлі місце розташування більшості предметів визначається вже на етапі будівництва. Навіть при переплануванні водопровідні труби і каналізаційні отвори, швидше за все, залишаться на колишньому місці.

На планування ванної кімнати впливає також довжина стін і розташування входу. Згідно будівельним стандартам, двері повинні відкриватися назовні і виходити в коридор або передпокій.

Санвузол 4 кв. М. Може включати в себе ванну або душову кабіну, умивальник, невеликий унітаз, а також мінімальні системи зберігання. У виняткових випадках там ще знайдеться місце і для компактної пральної машини.

Для установки повноцінної ванни прилегла стіна повинна мати довжину хоча б 1,7 м.можливий варіант і з кутовою конструкцією, при цьому бажано, щоб один край був звужений — так залишиться трохи простору для підвісної раковини.

У протилежних кутах квадратної 4-метрової ванної кімнати можна розмістити душову кабіну і унітаз, а місце, що залишилося використовувати для раковини, пральної машини, шафок. Щоб системи зберігання не займали корисну площу, їх варто розташувати у вертикальному просторі. Цікавим рішенням може стати антресоль над дверима, навісні полки в кутах, тумбочка з висувними ящиками під раковиною або відкидний люк під ванною.

Дизайн ванної кімнати 4 кв. М з душовою кабіною. 6 правил дизайну ванної кімнати 4 кв. М

Т. К. Площа маленька, а функціональне навантаження висока, на 1-му місці знаходиться не візуальний дизайн, а грамотне зонування кімнати. За таким же принципом робиться і ванна в хрущовці . На 4 кв. М навіть якщо використовувати саму дорогу плитку і сантехніку, але не дотримати правила нижче, інтер’єр ванної кімнати вийде посередній.

Дизайн ванної 4 кв м 2019. Дизайн ванної кімнати 3-4 кв. М: правила оформлення

Якщо ванна кімната має невеликі габарити, то потрібно враховувати правила і рекомендації, які обов’язкові для реалізації. Виконавши всі приписи можна візуально збільшити простір. Поради дизайнерів і правили оформлення:

 • для обробки потрібно використовувати тільки світлі відтінки.
 • потрібно передбачити складну систему освітлення, використовуючи системи світла на різних рівнях, так як однієї стельової лампи буде недостатньо.
 • потрібно використовувати скла, створюючи прозорі конструкції.
 • обов’язково потрібно використовувати дзеркала.
 • для оформлення потрібно оснащувати ванну кімнату мінімум меблів, розташувавши тут тільки найнеобхідніше.

Якщо ж візуальних ефектів недостатньо і прийнято рішення перейти до конструктивних методів збільшення простору, то можна використовувати наступні рішення:

 • монтаж унітазу консольного тип. Зливний бачок розташовують в стіні, за рахунок чого економиться до тридцяти сантиметрів простору, а це вагомий показник для ванної 3-4 квадратних метрів.
 • якщо правильно облаштувати нішу водопровідної системи, то можна створити невеликий вільний простір, де можна буде розташувати миючі засоби і туалетний папір.
 • ще один спосіб змінити габарити кімнати і її візуальне сприйняття – перенесення дверного отвору.

Дизайн суміщеного санвузла 4 кв. М з душовою кабіною. Як розширити простір

Крім візуальних способів існують більш радикальні заходи розширити площу ванни з туалетом. Часто простір економиться за рахунок грамотного використання ніш і виступів у ванній кімнаті. Вони без праці використовуються як полки або вбудовані шафки.

Можна вибрати консольну модель унітазу з бачком, вбудованим в стіну. Таким чином звільниться ще 30 см простору. Також варто звернути увагу на двері. Якщо вони відкриваються всередину, це забирає цінну площу, краще вибрати розсувні двері.

Консольний унітаз виглядає дуже стильно в інтер’єрі ванної кімнати

У деяких випадках розташування дверного отвору заважає зручно розставити сантехніку і меблі, проблема вирішується перенесенням дверного отвору. Варіанти грамотного планування в дизайні санвузла, суміщеного з ванною кімнатою 4 кв.м, можна подивитися на добірці фото далі.