Плити цсп для фасаду. Область застосування

46

Плити цсп для фасаду. Область застосування

Цсп, в основному, використовують в технологіях «сухого» монтажу. Вони гарні при будівництві каркасних будинків, так як не виділяють шкідливих речовин, мають високу міцність, малогорючі, під час пожежі виділяють малу кількість диму, не поширюють вогонь. Маючи високу механічну міцність, вони підвищують жорсткість каркасних конструкцій. Все це робить каркасні будинки, обшиті цсп, більш безпечними і надійними.

Цементно-стружкові плити використовуються для будівництва, обробки

Об’єкти для використання цсп

Листовий цсп може застосовуватися при будівництві наступних об’єктів:

 • каркасні житлові будинки до 3-х поверхів включно.
 • промислові, офісні будівлі.
 • готельні комплекси.
 • дитячі садки, школи.
 • лікувальні установи.
 • спортивні зали.
 • склади, ангари.

Недолік: плита цсп має значну масу (в кілька разів важче осб ), що підвищує вимоги до фундаменту. Солідна вага також стає проблемою при підйомі на другий поверх — потрібні помічники і ліси або підйомна техніка (хоча б лебідка). Ще один недолік цсп-низька стійкість до згинальних навантажень. Цим і обмежується область їх застосування — вони кладуться на підставу, в місцях з малою згинає навантаженням або повинні монтуватися вертикально.

З використанням цсп будують каркасні будинки

Стійкість до атмосферних впливів і підвищеної вологості, грибків і бактеріальних уражень, дозволяє використовувати цементно-стружкові листи при будівництві госпбудівель: сараїв, вуличних туалетів , гаражів погребів.

Для оздоблювальних зовнішніх і внутрішніх робіт

Ще одна область застосування цементно стружкових плит — вирівнювання підлоги, стін. У порівнянні з іншими матеріалами плита цсп має кращі звукоізоляційні характеристики, не схильна до впливу грибків, добре переносить кліматичні впливи. Тому часто використовуються при створенні вентильованих фасадів.

Приклади використання цсп в будівництві та обробці приватних будинків

Для внутрішньої обробки плити цсп можуть використовуватися для наступних робіт:

 • звукоізольовані і вогнестійкі перегородки і стіни.
 • внутрішнє облицювання приміщень будь-якого призначення (житлових і нежитлових, в тому числі з підвищеною вологістю).
 • підвіконня.
 • чорнову підлогу.
 • стелі.

Позитивний момент в тому, що є цементно-стружкові плити шліфовані і нешліфовані. Шліфовані мають абсолютно гладку поверхню. При їх використанні можна тільки закрити шви і потім фарбувати, клеїти шпалери, використовувати інші способи обробки.

Плоский шифер для фасаду. Який він, плоский шифер?

Шифер-це азбестово-цементний матеріал, призначений, перш за все, для покрівлі дахів. І в минулому він відмінно справлявся з цим завданням, але на сучасному ринку будівельних матеріалів він починає здавати свої позиції. Проте, незважаючи на широкий асортимент покрівельних матеріалів, він залишається затребуваним завдяки доступній ціні. А виробників плоского шиферу виручає практичність даного матеріалу, яким і фасад можна обшити, і дах покрити.

Склад плоского шиферу не відрізняється складною рецептурою: портландцемент, азбестове волокно і вода. Азбест в цій суміші повинен рівномірно розподілятися по всій масі. Саме азбест створює в цьому нескладному складі армуючу основу, завдяки якій лист стає міцним. Суміш застигає в спеціальних формах певного розміру, і в підсумку виходять листи плоского шиферу.

Листи плоского шиферу можуть бути випущені в двох різновидах:

 • азбестоцементний пресований (лп–п). Цей вид може витримувати дуже низьку температуру (близько 50-ти циклів заморожування і відтавання). Ударна в’язкість даного листа становить 2,5 кдж/м2, а міцність плити на вигин – 23 мпа. Залишкова міцність пресованого шиферу дорівнює 40 %, при щільності матеріалу 1,8 г/см3.
 • азбестоцементний непресований (лп–нп). Непрессованний матеріал володіє не настільки високими показниками, але також знаходить своє місце в будівництві і широко використовується всередині приміщень. Цей шифер витримує рівно половину (25) циклів заморозки і відтавання. Ударна в’язкість дорівнює 2 кдж/м2, а міцність на вигин – 18 мпа. Щільність непрессованного матеріалу становить 1,6 г/см3. Залишкова щільність має такий же показник в 40 %.

Перераховані характеристики вказуються виробниками на етикетках, і цю інформацію легко дізнатися у продавця. Але на експлуатаційні властивості матеріалу також впливає якість використовуваного при виготовленні азбесту: довжина і діаметр його волокон, мінералогічний склад, тонкість помелу і навіть рівень обладнання, на якому його виготовляють. Дізнатися цю інформацію практично неможливо, тому краще купувати плоский шифер у відомих виробників.

 1. довжина листа-300 см, ширина-150 см, товщина-0,8-1 см;
 2. довжина – 250 см, ширина – 120 см, товщина-0,6 – 1 см;
 3. довжина – 360 см, ширина – 150 см, товщина–0,8-1 см.

Плита цсп технічні характеристики застосування. Плита цсп (цементно-стружкова): характеристики і застосування

Випускають багато різновидів листових матеріалів, але тільки деякі підходять для зовнішніх робіт. До них відноситься плита цсп. Щоб правильно застосувати панелі, слід знати про їх особливості.

Загальне поняття цементно-стружкової плити

Плита цсп-листовий будівельний матеріал, який роблять з високоякісного цементу.

Виріб являє собою жорсткий спресований лист, для якого вихідною сировиною служить конгломерат цементу, деревного наповнювача і води.

Позитивні якості

До переваг плит відносять:

 1. високу міцність.
 2. морозо — і водостійкість.
 3. довговічність.
 4. низький клас горючості.
 5. несхильність мікроорганізмам. Плити не піддаються гниттю і не обростають цвіллю або мохом.
 6. екологічність.
 7. надійну стабільність габаритів при температурно-вологісних коливаннях.

За питомою вагою і тепловіддачі цементно-стружкові плити перевершують бетон і цегла.

Технічні характеристики і властивості будматеріалу

На основні параметри композиційних панелей впливає рецептура композиту. Наприклад, на її питому вагу впливає співвідношення сполучної складової (цементу) і деревної стружки.

Склад

Компоненти змішують в наступних пропорціях:

 1. портландцемент м500-65%.
 2. 10…30-міліметрову тріску хвойних порід діаметром 0,2-0,3 — 24%.
 3. воду-8,5%.
 4. модифікатори процесу гідратації — алюмінію сульфат і силікатний клей) — 2,5%.

Плита цсп на 65% складається з портландцементу.

У незначних кількостях плити містять хлористий кальцій. Він блокує в деревині процеси гниття і розщеплюють небезпечні для цементу цукру. Для зменшення тертя між елементами наповнювача в суміш додають мазут або масло і-20.

Розміри, щільність і маса

Питома вага суміші варіюється в діапазоні 1100-1400 кг / куб. М.

Випускають плити наступних форматів (мм):

 1. 2700х1250.
 2. 3200х1250.

Товщина виробів становить 8, 10, 12, 16, 20, 24 і 36 мм.

Таким чином, маса плит варіюється в межах від 29,7 до 201,6 кг.

Теплове і вологісне розширення

При повному зануренні зразок за добу вбирає воду в кількості, що не перевищує 16% власного обсягу. Відносна зміна найменшого розміру в результаті розбухання не перевищує 1,5%.

Зміна розміру плити в результаті розбухання не перевищує 1,5%.

Коефіцієнт температурного розширення становить 0,0235 мм / п. М. * °с. При нагріванні від -20°с до +20°с 3,2-метрова плита подовжується на 0,0235*3,2*40=3,08 мм.

Показники міцності

Максимальний опір розтягуванню становить 0,5 мпа (5 кгс/кв.см).

Опір плити згинального моменту сил (мпа) залежить від товщини:

 • 12-19 мм— 10;
 • більше 19 мм-9.

Таким чином, цсп не призначені для роботи в умовах згинальних навантажень.

Міцність матеріалу на стиск становить 16 мпа (160 кг/кв. См). Такий показник дозволяє використовувати цсп замість стяжки в конструкції підлоги або експлуатованої плоскої покрівлі.

Модуль вигину досягає 4500 мпа, а хладноломкость — 1800 дж/кв.м.

Паропроникність

Коефіцієнт паропроникності цементно-стружкової плити становить 0,03 мг/м*год*па. Матеріал не відноситься до «дихаючим» і з цьогоПоказником приблизно відповідає бетону.

Низьку паропроникність враховують при влаштуванні багатошарових конструкцій. За правилами, показник для матеріалів повинен збільшуватися в напрямку зсередини приміщення назовні. Таким чином, цсп не можна використовувати для облицювання цегли (0,11 мг/м*год*па) і газобетону (0,11-0,23).

Цсп має низьку паропроникність.

Пожежонебезпека і морозостійкість

Цсп відноситься до малогорючих (г1) будматеріалів. Плита при пожежі буде повільно обвуглюватися, не поширюючи при цьому вогню по своїй поверхні. Дим, що супроводжує процес, не містить токсичних виділень.

Межа вогнестійкості (час руйнування під впливом полум’я) цсп — 50 хвилин.

Плити цсп для підлоги. Застосування для підлоги

Цементно-стружкова плита дуже зручна для облаштування квартир і будинків. Популярно застосування цсп плити для монтажу підлоги, особливо якщо необхідно його вирівняти в короткі терміни. Саме цей матеріал допомагає скоротити період ремонтних робіт. Завдяки натуральності матеріалу він абсолютно екологічний, до того ж такі плити знаходяться в сегменті доступних цін, а підлога виходить надійним і міцним.завдяки своїм позитивним технічним характеристикам плити цсп можуть замінити бетонну стяжку, але вони набагато легше і укладаються простіше. Таке полотно прослужить довгі роки, оскільки у нього висока здатність витримувати великі навантаження. З огляду на прохідність приміщення, плити слід підбирати по товщині.

Застосування цсп можливе для утеплення будівель, внутрішньої обробки і зовнішніх робіт. Крім цього, на сьогоднішній день поширена обробка підлоги. Цей матеріал можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Найчастіше цсп застосовні для укладання під плитку. Це пов’язано з тим, що саме плитка вимагає абсолютно рівного підстави. Навіть найменший горбок або западина можуть привести до утворення тріщин на поверхні плитки.

Також підлоги з цементно-стружкових плит знаходять своє застосування для створення тривимірного підлогового покриття, так як в цьому випадку необхідний надійний чорновий шар. А якщо розглядати варіант з установкою системи»тепла підлога». То тут одночасно з’являється і рівна поверхня, і хороша теплоізоляція, яка не дозволить піти тепловим потокам вниз під підлогу.

В роботі з цементно-стружковими плитами допускається використання саморізів. Полотна можуть бути товщиною в 1 см, і є можливість їх розкроювати дрібнозубчастою ножівкою, що дозволить уникнути утворення пилу і нерівних країв. Як чорнового покриття на яке укладається цсп допускається застосування деревини або бетонної стяжки.

На фото укладання цсп плит на дерев’яні лаги

Можливо провести монтаж цсп поверх лаг, встановлених на підлозі. Для того, щоб сформувати основу, потрібні лаги з перетином 50 х 80 мм, відстань між ними зазвичай становить 60 см. На них укладаються міцні плити завтовшки 20-26 мм. Вони можуть бути в якості підстави або вирівнюючого шару. А плити товщиною від 24 до 26 мм можна укладати на землю складських і підсобних приміщень навіть в холодну пору року.

Спочатку необхідно тільки надрізати будівельний лист, далі покласти його на рівну поверхню. У місці надрізу плита повинна тріснути. Якщо виникла проблема обходу трубопроводу, то необхідно притулити елемент такого ж діаметру до плити, попередньо обробивши його солідолом. Робиться це для позначення контуру для розкрою. Для вирізання дуже великих отворів краще зробити надріз по периметру, а потім вибити зайве молотком.

Перед укладанням всі листи обов’язково ретельно готуються. Вони повинні повністю відповідати параметрам приміщення. Після розкрійки полотен на їх поверхні робиться розмітка. Всі листи розкладаються по поверхні підлоги, не залишаючи порожніх місць, і пронумеровуються, щоб уникнути помилок під час укладання.

Монтаж цсп на клей

В залежності від особливостей чорнової підлоги, укладання цементно-стружкових плит здійснюється з використанням клею або саморізів. У разі роботи з клеєм, краще скористатися будівельним міксером для однорідності речовини. Швидкість обертів повинна бути досить низькою. Вручну, на жаль, не домогтися потрібного результату.

Цсп-плити укладаються тільки після рівномірного розподілу клею по поверхні чорнової основи зубчастим шпателем. Укладаючи наступні листи, слід створити зазори, які допоможуть уникнути температурної деформації полотен і зміни їх розмірів. Ці зазори заповнюються клейовий масою. Поверхня покривається захисною ґрунтовкою або водовідштовхувальним складом.

Пропонуємо ознайомитися: витрата клею для плитки церезіт

Цементно-стружкова плита дуже міцний, надійний і довговічний матеріал, який з легкістю може замінити звичну бетонну стяжку. Для монтажу такого матеріалу будуть потрібні певні знання і навички, особливо якщо мова йде про утеплення приміщення або якихось зовнішніх роботах. Цсп ідеально підходить для вирівнювання поверхні під будь-яке фінішне покриття.

Дуже важливо відзначити той момент, що економічність монтажу цсп полягає не тільки в недорогому матеріалі, але і в тому, що в цьому випадку можна виключити витрати на придбання теплоізоляційних і шумоізоляційних матеріалів. Укладання може проводитися в найкоротші терміни в будь-якому приміщенні, в будь-який час і при будь-якій погоді.

Плити цсп розміри. Що таке цсп: характеристики, застосування, розміри і ціни

цементно-стружкова плита — цсп) — універсальний листовий будівельний матеріал. Він виготовляється з деревної подрібненої стружки і портландцементу з додаванням спеціальних речовин, що знижують шкідливий вплив одного матеріалу на інший.

Технологічний процес її виготовлення виглядає так: з підготовленої в змішувачі сировинної маси формується тришаровий «килим» (дрібна стружка укладається в зовнішньому шарі, велика всередині).

По конвеєрній лінії він йде на гідравлічний прес, де піддається формуванню під високим тиском. На виході отримують ідеально гладку багатошарову плиту.

Застосування цементно-стружкової панелі в будівництві обширно: вона використовується для обшивки стін як всередині приміщення, так і зовні, при облицюванні колон, в якості стяжки для плоскої покрівлі та підлог, а також служить зовнішнім екраном вентильованих фасадів.

На сьогоднішній день цсп стала серйозним конкурентом таким будівельним матеріалам, як деревоволокниста плита, фанера і гіпсокартон.

Технічні характеристики, плюси і мінуси

 • щільність-1100-1400 кг / м3;
 • вага стандартного листа (2700х1250х16мм) — 73 кг;
 • пружність (при стисненні і вигині-2500 мпа; при розтягуванні-3000 мпа; при зсуві-1200 мпа);
 • зміна лінійних розмірів після 24-годинної витримки у воді (по товщині-2%; по довжині— 0,3%);
 • звукоізолююча здатність-45 дб;
 • теплопровідність-0,26 вт·м * °c;
 • група горючості-г1 (слабогорючі);
 • термін експлуатації – в сухому приміщенні) — 50 років.

Як і всі будівельні матеріали, цементно-стружкова плита має свої плюси і мінуси.

«+»:

Цсп-екологічно чистий матеріал, що не містить отруйних речовин, таких як фенол і формальдегід. Крім цього, даний матеріал:

 • — морозостійкий;
 • — вогнестійкий;
 • — вологостійкий;
 • — звукоізолюючий;
 • — не гниє (завдяки вмісту в плиті гідроксиду кальцію виключається розвиток грибка і цвілі);
 • — стійкий до поздовжньої деформації (можна застосовувати для обшивки каркаса багатоповерхових будівель);
 • — добре поєднується з деревиною, металом, полімерами;
 • — легкий в обробці (можна різати, пиляти, свердлити).
 • — технологічно простий в монтажі (полегшує будівництво і не вимагає зайвих витрат);
 • — підходить для всіх видів обробки (штукатурка, шпалери, плитка, фарбування).

«-»:

 • — велика вага і розміри ускладнює установку цементно-стружкової плити на верхніх поверхах будівлі, необхідні спеціальні механізми для підйому;
 • — відносно нетривалий термін експлуатації (при активному контакті із зовнішнім середовищем — 15 років).

Стандартні розміри листа цсп:

 • довжина-2700, 3200, 3600 мм;
 • ширина – 1200, 1250 мм;
 • товщина– 8, 10, 12, 16, 20, 24 мм (може доходити до 36 мм);

Вага листів варіюється від 36,5 до 194,5 кг в залежності від розмірів полотна.

Плити цсп виготовляються за гост 26816.

Особливості монтажу та оздоблення цсп

Зберігати плити слід тільки в горизонтальному положенні, а їх транспортування проводити на ребрі. Кріпити лист потрібно не менше ніж в трьох точках саморізами,Попередньо просвердливши отвори під них на твердій поверхні. Рекомендована товщина листа для вертикальної обшивки 16-20 мм.

З цементно-стружкової плитою потрібно працювати акуратно (велика вага і площа листа роблять його крихким).

Найпростіший спосіб обробки плит цсп-забарвлення складами на акриловій або силіконовій основі з залишенням деформаційних зазорів між сусідніми листами. Оскільки поверхня у даного матеріалу гладка і непориста, то нанесення фарби допускається без попередньої грунтовки (по цементній стороні листа).

Застосування шпаклівки для закладення стиків не допускається. Хорошим варіантом для» маскування » швів служить герметик – цей матеріал не тріскається, розширюючись і звужуючись при дії атмосферних опадів.

Крім цього, закрити стикувальні шви можна металевими або дерев’яними планками.

Плити цсп-один з кращих матеріалів для підготовки основи і створення ідеально гладкої поверхні під фінішну обробку. Він однаково добре підходить як для зовнішніх так і для внутрішніх робіт з урахуванням подальшого нанесення таких матеріалів, як штукатурка, фарба, керамічна плитка, шпалери, лінолеум, ламінат, ковролін та ін

1<&порівняно з аналогами вартість цементно-стружкових плит цілком конкурентоспроможна. Вона залежить від розміру і кількості замовляється матеріалу. В середньому за стандартний лист (2700х1250 мм, товщина 10 мм) продавці просять 700-900 рублів.

Орієнтовні ціни на плити інших «ходових» розмірів виглядають так:

 • 2700х1250х12 мм-800-1100 руб.
 • 2700х1250х16 мм — 1000-1200 руб.
 • 2700х1250х20 мм — 1200-1400 руб.

Листи довжиною 3200 мм будуть дорожче в середньому на 5-10%.

З точки зору практичності і дизайну дуже цікава фінішна обробка фасаду плитами цсп під цеглу. Вона надає будівлі презентабельний вигляд при мінімумі трудовитрат. Ціна таких панелей розміром 3200х1200х10 мм становить 2200-2600 руб.

Переконатися в правильності вибору даного матеріалу ви зможете, почитавши відгуки тих, хто вже застосовував листи цсп для ремонту та будівництва. Практичний досвід і важливі нюанси поводження з ними вам дуже знадобляться.

Фіброцементні панелі для зовнішньої обробки будинку. Що таке фіброцементний сайдинг або панелі

Фіброцементний сайдинг або плити (фібросайдинг) — композитний матеріал на основі цементу, який використовується для зовнішньої обробки фасаду. Монтується за принципом вентильованого фасаду — на обрешітку. Деякі системи допускають монтаж на дерев’яний каркас, інші (японські) рекомендують тільки свій — з металу.

Може виглядати як фарбована вагонка або імітація бруса

Є дві форми випуску:

Склад фіброцементного сайдинга у різних виробників відрізняється, але в основі завжди лежить цемент і армуюче фіброволоконо. Деякі додають волокна целюлози (майже всі), інші включають дрібні фракції піску, є з добавками слюди або інших мінеральних речовин. Залежно від добавок змінюється тип/вид зовнішньої поверхні.

Фіброцементний сайдинг є не тільки «під дерево», але і гладкий, з імітацією штукатурки або каменю

Фіброплити і фібросайдинг можуть бути пофарбованими в масі або на поверхні (акриловою фарбою). Є варіанти з зовнішнім керамічним покриттям (дуже дорогі), є без фарбування — під вашу власну фарбування. З керамічним покриттям-дуже красиві і довговічні, але також дуже дорогі. Оздоблення клінкерної плиткою буде коштувати приблизно стільки ж. З пофарбованим в масі матеріалом при монтажі працювати трохи простіше — не треба підфарбовувати торці і спили. Краще він і в тому плані, що на сколах не буде різниці в кольорі. Але, з часом, фарба на поверхні вицвіте, доведеться оновлювати колір. Так само як і з пофарбованим на поверхні. Ось тільки вартість забарвлених в масі фіброцементних матеріалів вище.

Найдешевший варіант — фіброцементний сайдинг або плити без фарбування. В цьому випадку ви самі собі дизайнер

Якщо говорити про схожі матеріали, то при розпилі фіброцементний сайдинг і плити дуже нагадують азбестоцементні вироби. З тією лише різницею, що замість азбесту використовують фіброволокно. Ну, і вигляд у них інший-більш солідний.

Відео фасад з цсп для каркасного будинку.