Плитка в марокканському стилі (105+ фото): поєднання етніки та естетики сходу

46

Ванна кімната з керамічною плиткою в марокканському стилі

Плитка в марокканському стилі здатна до невпізнання перетворити інтер’єр будинку, наповнивши його яскравими і соковитими фарбами. Мальовничо розфарбований облицювальний матеріал, використаний для внутрішньої обробки житлових приміщень, — ознака панування в будинку одного з найбільш колоритних напрямків східного стилю дизайну.

Красива марокканська плитка над умивальником і на підлозі в просторій ванній

Розкішна ванна кімната в східному стилі з марокканською керамічною плиткою

Панно з красивою керамічної плитки в марокканському стилі в невеликій ванній кімнаті

Строката обробка просторої ванної кімнати

Відмінні риси оздоблювального матеріалу

Кахельна плитка в марокканському стилі легко впізнавана по декоративному оформленню: складні візерунки з рослинними мотивами і різнокольорові орнаменти з геометричними абрисами говорять про використання декораторами основи східного напрямку в області дизайну. Облицювальний матеріал для будинку або квартири в марокканському стилі легко підібрати без допомоги інтер’єрного стиліста, так як динамічне оформлення мультиколорними фарбами мимоволі приковує погляд неповторним декором:

вигляд різноманітної рослинності, зображеної на поверхні плитки, компенсує недолік мізерної африканської флори, створюючи відчуття свіжості і прохолоди в будинках, де жителям марокко вдається відпочити від цілорічної спеки і спеки;

 • виразні колористичні схеми з домінуванням різних градацій золотого, червоного і синього кольору – основоутворюючий декор облицювальних матеріалів, що застосовуються для оформлення стін, підлог і стель ванної, де панує естетика цього казково красивого напрямку дизайну інтер’єру;
 • різнокольорові розсипи керамічної мозаїки, що ілюструють флористичні мотиви і геометричні орнаменти, — незамінний елемент обробки житла в марокканському стилі.

Сучасна ванна кімната, оформлена за допомогою плитки в марокканському стилі

Однотонна плитка в марокканському стилі на одній зі стін кухні

Представники ісламської віри, що населяють марокко, строго дотримуються головне правило заборони на декорування будинку виглядами тварин і людей. Силуети одухотворених персонажів, зображені на керамічному панно, вітає колоніальний стиль, але категорично не сприймає естетика марокканського напрямку.

Насичена колористична гама, що превалює в декорі типових цього інтер’єрного жанру елементів обробки, виразно виглядає на нейтральному світлому тлі: білому, світло-блакитному, пісочному або перловому. Своєрідна гра на контрасті яскравих візерунків і однотонної основи плитки задає динаміку барвисто оформлених інтер’єрів, що зачаровують магічною загадковістю і богемною розкішшю.

У будинку, де використана барвисто оформлена плитка в марокканському стилі для ванної або кухні, цілий рік пануватиме літня атмосфера, що випромінює тепло від сонячних фарб, яких вкрай не вистачає жителям пострадянського простору в холодну пору року.

Рада! плитка в марокканському стилі характеризується яскравим декором з переважанням природних тонів, розписом багатоелементними орнаментами, що уособлюють красу флори північноафриканської країни.

Вітається використання оздоблювального матеріалу з фігурними абрисами і декором геометричними орнаментами. Тому він органічно буде виглядати в цьому східному стилі і сучасних напрямках дизайну інтер’єру, так як нині в моді геометрична конфігурація предметів обстановки і облицювання.

Керамічна плитка в марокканському стилі в оформленні каміна у вітальні

Кухня-студія в середземноморському стилі з марокканською плиткою на підлозі

Оздоблення кухонного фартуха яскравою керамічною плиткою

Переважні особливості плитки зелідж

Зелідж – унікальна керамічна плитка, яскраво пофарбована східними мотивами. Облицювання кімнат із застосуванням цього рукотворного елемента обробки символізує про високий статус і достаток господарів домоволодінь, так як справжню плитку для ванної в марокканському стилі купити можна за високою вартістю в одиничному екземплярі.

Зелідж виготовляється вручну талановитими ремісниками, що володіють даром живописця. До того ж, удостоїтися звання майстра зі створення зелідж можуть лише умільці, які протягом 17 років вивчали старовинні традиції, освоювали ази мистецтва зі створення і розпису самобутньої плитки з глини.

Складну технологію виробництва зелідж здатні освоїти майстри в результаті довгої і кропіткої роботи над створенням керамічних шедеврів:

 1. робота над розробкою форми плитки і створенням дизайну може тривати протягом півроку, так як багатоелементні орнаменти та візерунки вимагають витримки симетричності, правильного підбору колірних поєднань, математичних розрахунків щодо конфігурації дрібних виробів з глини. Вона може мати всіляку форму: квадрата, шестикутника, трикутника, ромба або будь-який інший геометричної фігури.
 2. після створення шаблону з урахуванням індивідуальних вимог дизайнерів або будь-яких інших замовників створюються заготовки з глини.
 3. керамічна мозаїка декорується вручну за допомогою органічних барвників, нешкідливих для навколишнього середовища. В процесі розпису використовуються виключно природні тони кольорової палітри, так як марокканський стиль дизайну характеризується натуральністю фарб і природністю матеріалів. Завдяки цим постулатам стилістичної концепції в будь-якому будинку можна створити райський куточок з первозданною земною красою, одухотвореною природними компонентами і суперечить сучасної високотехнологічної штучності.
 4. після покриття прозорою емаллю для додання блиску плитку дроблять на безліч дрібних деталей певної геометричної форми. Потім її викладають по задуманому орнаменту, збираючи з дрібної мозаїки епатажні облицювальні картини.
 5. на фінальній стадії обробки майстри закріплюють плитку рідкою глиною, завдяки чому вона міцно тримається і не втрачає первозданний вигляд протягом багатьох десятиліть незалежно від негативних факторів навколишнього середовища.

Зона ванни красиво оформлена біло-рожевою плиткою зелідж

Східний стиль в оформленні патіо із застосуванням плитки в марокканському стилі

Розмір мозаїки зелідж варіюється в межах 3-6 см. Керамічне панно з етнічними мотивами від майстрів з марокко може складатися з мільйона частин, які збираються за схемами протягом тривалого часу. Обмеженими партіями в європейські країни з африканського континенту надходить плитка в марокканському стилі. Купити справжній з елідж можливо лише у офіційних представників, які співпрацюють з північноафриканськими умільцями.

Протягом багатьох століть ця унікальна плитка, прикрашена колоритними східними мотивами, що уособлюють ісламську культуру, використовується для зовнішньої і внутрішньої обробки різних архітектурних споруд і будинків. Багатий декор стін, колон, підлоги, склепінь, сходів та інших частин приміщень красномовно свідчить про повагу любителями екзотики цього особливого етнічного напрямку.

Результат облицювання плиткою, виконаної в техніці зелідж, перевершить всі очікування справжніх цінителів самобутніх оздоблювальних матеріалів. Рукотворні твори мистецтва з кераміки зі східними національними орнаментами перетворять вашу ванну кімнату в справжній хаммам, де панують обпалюють погляд фарби стомленого сонцем марокко.

Плитка в марокканському стилі на кухні або в кімнаті для обмивань безумовно стане центром тяжіння загальної уваги, так як загадкові східні мотиви, що випромінюють перламутровий блиск, невпинно будуть захоплювати бездоганним виконанням декору і філігранним підбором кожного елемента багатокомпонентної мозаїчної картини.

Рада! жодне надтехнологічне обладнання не здатне ідеально точно скопіювати вигляд зелідж, адже справжній облицювальний матеріал виготовляється і оформляється вручну маститими фахівцями протягом тривалого часу. Тому замовляти оригінальне панно або плитку, виконану в техніці зелідж, необхідно тільки у місцевих майстрів з марокко.

Варіації колористичних схем з плитки в марокканському стилі

Колоритні східні мотиви з використанням строкатих фарб кольорової палітри в основному використовуються для декору керамічної плитки. Марокканський стиль увібрав в себе всі найяскравіші природні тони, що зустрічаються в навколишньому середовищі:

 • жовтий;
 • умбру;
 • багряний;

Плитка зелідж в інтер’єрі кухні

 • помаранчевий;
 • пурпурний;
 • охру;
 • червоний кармін;
 • ліловий;
 • малахітовий;
 • бірюзовий;
 • рубіновий;
 • ультрамариновий;
 • смарагдовий.

Від надмірної яскравості колірної гами плитки, використовуваної для облицювання внутрішньої оболонки житла, може створитися відчуття дискомфорту і втоми від насиченої колористичної схеми. Тому потрібно пропорційно комбінувати яскраво оформлену облицювання акцентних стін в будинку з навколишніми предметами обстановки нейтрального кольору.

Наприклад, скомпонувати обробку стін плиткою у вигляді бджолиних сот, декорованих східними орнаментами з кричущими тонами, з оформленням стелі і підлоги великими плитами керамограніта білосніжного або пісочного тону з ледь помітними етнічними візерунками. В якості сполучної ланки може виступити огранювання частин приміщення фризом, прикрашеним тонами, що зустрічаються на строкатою облицюванні стін і нейтральної обробці верхньої і нижньої частини приміщення.

Різнобарвна марокканська плитка красиво прикрасить стіну в санвузлі

Ванна кімната в стилі ф’южн з цікавою керамічною плиткою на стіні

Важливим завданням створення гармонійної картини інтер’єру в марокканському стилі є вміння поєднувати теплі і холодні тони при підборі оптимального варіанту внутрішньої обробки приміщення. У будинках жителів цієї країни часто зустрічаються інтер’єри із зображенням оазису на стінах з керамічною обробкою, що фокусує на собі увагу великою кількістю зелені, водоймою і безкрайньої небесної синню.

Тому актуально прикрасити кухонний фартух або центр інтер’єрної композиції у ванній кімнаті панно з мозаїки із зображенням безлюдного острова, розташованого посеред океану або лагуни в оточенні пустелі.

Незвично в інтер’єрах, виконаних в дусі сходу, виглядає симбіоз типових стилістичних напрямків:

 • марокканського;
 • арабського;
 • азіатського.

Біло-коричневе поєднання у ванній в марокканському стилі

Ванна кімната в середземноморському стилі з біло-синьою керамічною плиткою

Велика мозаїка з керамічної плитки у вітальні

Для трактування кожного напрямку дизайну можна вибрати певний компонент інтер’єрної композиції. Для виділення арабського стилю потрібно підібрати барвисті предмети текстилю, зшиті з натуральних тканин. Характерною рисою азіатського інтер’єрного жанру може стати плитка підлогова із зображенням квітучої сакури. Марокканський стиль легко можна дізнатися по в’язі густо переплетених орнаментів з колоритним колірним оформленням.

Комбінація етнічних мотивів-візерунків дамаск, ікат, рослинних і геометричних орнаментів створить зачаровує чарівною красою атмосферу в будинку, візуально нагадує були про казкове життя шейхів і красуні шахерезади.

Рада! щоб створити чарівну атмосферу в будинку, досить використовувати плитку в марокканському стилі, відмінно підходить для формування імітації райського куточка на краю світу. Ефект перспективи можна зробити на глядача інтер’єрної композиції за рахунок застосування керамічної мозаїки фрісайз дрібного розміру. Переплетення витіюватих візерунків або комбінацій геометричних орнаментів – виграшний варіант обробки будинку, що вимагає візуального розширення тісного простору або моделювання планування.

Сучасний інтер’єр в середземноморському стилі зі світлою плиткою на підлозі

Стильна чорно-біла кухня з керамічною плиткою на підлозі

Плитка в марокканському стилі: застосування

Сучасні елементи нестандартної обробки стін в марокканському стилі можуть з’явитися у вашому домі в різних іпостасях:

 • мозаїку з розписом етнічними орнаментами можна застосувати для облицювання стіни, що межує з купіллю, подіуму і сходинок ведуть до головної героїні інтер’єру ванної кімнати;
 • керамічний килим зі східними мотивами, рясно прикрашений флористичними візерунками, на підлозі в передпокої стане візитною карткою будинку, де царює естетика марокканського стилю;
 • стіни тераси або веранди, облицьовані плиткою зі східним лейтмотивом, виступлять в якості тонкої грані між будинком з пануванням природної природності і самобутнього навколишнього середовища;
 • раковина, прикрашена розсипом мозаїки контрастних кольорів, стане відмінним доповненням характерною облицювання купелі, підлоги або стін, що створюють в тандемі доброчинну атмосферу для прийняття ванни, схожу з обстановкою в spa-салонах;
 • кухонний фартух в тандемі зі стільницею гарнітура, обробленої мозаїкою в марокканському стилі, однозначно виступить в якості головної домінанти на картині інтер’єру.

У будинках жителів марокко велика частина житлових приміщень облицьована керамічними елементами обробки, декорованими розписом складними орнаментами з переважанням найяскравіших фарб кольорової палітри: насичених червоних, синіх, фіолетових, зелених, жовтих тонів і їх градацій. У житло з колоритною обробкою плиткою в марокканському стилі цілий рік панує літня атмосфера, що зігріває теплом, що виходить від сонячних тонів облицювання внутрішнього простору будинку.

Оздоблення будинку із застосуванням оригінальної плитки в марокканському стилі з етнічними мотивами, в’яззю барвистих орнаментів і візерунків дозволить створити екзотичний інтер’єр, що ідеально підходить для формування сприятливої обстановки для проведення розміреного відпочинку в колі сім’ї або друзів.