Домой Різне Статьи и обзоры Плюси і мінуси цокольного поверху в приватному будинку

Плюси і мінуси цокольного поверху в приватному будинку

0
Плюси і мінуси цокольного поверху в приватному будинку

Проекти будинків з цокольним поверхом досить популярні у тих, хто зібрався почати будівництво. Додаткові квадратні метри ніколи не завадять, впевнені майбутні домовласники. Однак у наявності цокольного поверху, як з’ясував сайт rmnt, є не тільки переваги, але і недоліки.

Давайте для початку розберемося, що ж таке цокольний поверх. Згідно російським будівельним нормативам, таким вважається приміщення, чиє перекриття розташовується не вище, ніж два метри від землі. Тобто вважати цоколь в такому випадку повноцінним поверхом не можна. Це важливо, тому що, згідно із законодавством, максимальна висота приватного будинку-два поверхи. Але цоколь і мансарда дозволяють обійти це обмеження, побудувавши на невеликій ділянці фактично чотириповерховий будинок.

Підвал.

Це головна перевага цокольного поверху — додаткова корисна площа без збільшення периметра будинку. І розташувати тут можна, власне, що завгодно — від кабінету до спальні. Але, як показує практика, найчастіше власники вибирають наступні облаштування цього самого нижнього приміщення будинку:

 • баня або сауна. Вона буде безпосередньо в будинку, вийде зручне приміщення для відпочинку.
 • гараж. Як писав портал rmnt.ru, у розташування гаража безпосередньо в будинку, у вигляді прибудови, або під житловими кімнатами, є багато плюсів.
 • домашній кінотеатр, ігрова кімната, в якій будуть проводити час не тільки діти.
 • тренажерний зал.
 • повноцінна пральня.
 • котельня з усім необхідним обладнанням.
 • комора, місце для зберігання припасів.
 • кабінет, відокремлений домашній офіс.
 • винний льох з барною стійкою або столом для посиденьок.
 • домашня майстерня.
 • більярдна.
 • гостьова кімната плюс санвузол з душем.

Важливо! іноді без цокольного поверху, який виступає з парадної частини будинку, просто не обійтися — будівництво ведеться на схилі і потрібно якось обіграти такий складний рельєф.

Відзначимо ще один важливий момент-якщо в будинку є цокольний поверх, який утеплений і опалюється, то підлога на першому поверсі буде істотно тепліше. Та й ризик появи вогкості, цвілі, набагато менше.

Мінусів у цокольних поверхів теж чимало:

 1. обов’язково потрібні геодезичні вишукування, щоб визначити тип грунту і рівень грунтових вод.
 2. у будь-якому випадку необхідна максимально якісна гідроізоляція.
 3. утеплити цоколь теж потрібно обов’язково.
 4. потрібно встановлювати вікна, іноді в приямку, щоб хоч частково забезпечити цокольні приміщення природним світлом. Його все одно буде недостатньо, тому буде потрібно якісне освітлення.
 5. практично завжди потрібна сходи, а вона буде займати місце в будинку.
 6. доведеться провести масштабні земляні роботи із залученням екскаватора.
 7. може знадобитися примусова вентиляція, якщо вікон немає взагалі.

В цілому всі мінуси будівництва цокольного поверху виливаються в додаткові грошові витрати на матеріали і роботу. Так, такі проекти не можна назвати самими бюджетними, хоча багато що залежить від архітектурного рішення. Однак будинки з цокольним поверхом і коштують дорожче за рахунок додаткової корисної площі.

Відео по темі