Посадка гіацинтів восени в підмосков’ї у відкритий грунт

8

Гіацинти – весняні квіти, завезені в європу з малої азії. Так як на батьківщині їх цибулини після цвітіння шість місяців лежать в землі в стані спокою, в нашому кліматі після закінчення цвітіння їх викопують, щоб восени знову посадити. Гіацинти в підмосков’ї рекомендують висаджувати під зиму. Тоді навесні клумба заграє різними кольорами веселки, подарує гарний настрій. Культура користується попитом у початківців квітникарів, так як невибаглива в догляді.

Способи вирощування

Існує два способи вирощування гіацинтів в підмосков’ї:

 1. з насіння. Цей метод розмноження у садівників-любителів не прижився. Він вимагає великих трудовитрат, рослина зацвітає тільки на 5-6 рік. Його використовують селекціонери для виведення нових сортів.
 2. з цибулин. Простий і доступний метод розведення культури, так як дітки-цибулини наростають регулярно.

Для отримання якісного цвітіння рекомендують влітку викопувати бульби, щоб восени знову висадити на клумбі

Терміни посадки гіацинтів в підмосков’ї

Терміни осінньої посадки гіацинтів в підмосков’ї – з третьої декади вересня до середини жовтня, навесні процедуру проводять, коли мине загроза заморозків.

важливо! досвідчені садівники рекомендують восени в підмосков’ї висаджувати гіацинти ближче до кінця допустимого терміну, а потім захистити культуру покривним матеріалом або мульчею.

При порушенні термінів рослина або не встигне вкоренитися, або дасть паростки, які при першому ж морозі загинуть.

Тривалість цвітіння, велика кількість квітів залежить від дотримання термінів, грамотного вибору місця для вирощування і правильної підготовки бульб.

Місце посадки і грунт

Для вирощування гіацинтів в підмосков’ї вибирають добре освітлюваний сонячними променями ділянку. При цьому необхідно врахувати, що надлишок ультрафіолету культура переносить погано, квіти швидко сохнуть, термін цвітіння помітно скорочується. Місце, де буде рости квітка, має бути захищене від протягів.

Не рекомендують висаджувати гіацинти поблизу дерев і чагарників. Коріння цих рослин споживають всі поживні компоненти, що потрапляють в грунт. Для культивації гіацинтів підійде дренований нейтральний грунт, з рівнем кислотності 6,5 од.якщо грунт глинистий, його «розбавляють» піском, кислий грунт вапнують.

Грунт під осінню посадку гіацинтів в підмосков’ї готують з другої половини липня до середини серпня. Перед тим як приступити до перекопування ділянки, на ньому (на розсуд квітникаря) розподіляють одне з добрив:

 • перепрілий гній (15 кг / м2);
 • суперфосфат (60-80 г / м2);
 • доломітове борошно або деревна зола (200 г/м2).

Грунт під гіацинти перекопують на глибину до 40 см

Вибір і підготовка цибулин

Відбираючи цибулини, звертають увагу на основні фактори:

 • на бульбах відсутні плями і ознаки гнилі;
 • цибулини рівної форми;
 • вони пружні і щільні на дотик.

Найкраще приживаються бульби середнього розміру. Оптимально, коли їх діаметр більше донця в 1,5 рази.

Найбільш вдалий варіант для посадки в підмосков’ї – бульби радіусом 2-3 см

Правила посадки

Перед висадкою бульби гіацинтів на 30 хвилин замочують в міцному розчині марганцівки або фунгіциді. Це підвищує опірність рослини грибковим і вірусних захворювань.

Правила осінньої посадки гіацинта в підмосков’ї:

 1. готують лунки. Їх глибину розраховують по діаметру цибулин. Ямка повинна перевищувати його в 3 рази. Середня глибина закладення бульб — від 12 до 20 см.на важких грунтах від норми віднімають 2 см. Якщо грунт легкий, навпаки, 2 см додають.
 2. міжряддя витримують 20-25 см.відстань між великими цибулинами – 15 см, дрібними – 10 см.
 3. на дно лунки укладають шар піску (3 см). Якщо перед перекопуванням грядки підгодівлі не вносилися, рекомендують робити ямку глибше на 3 см, щоб під пісок укласти перегній або компост.
 4. бульба гіацинта ставлять в лунку на донці, засипають невеликим шаром річкового піску, який огорне його, як панцир, і захистить від ураження захворюваннями.
 5. поверх піщаного шару засипають звичайним грунтом. У посушливу осінь рослину поливають.

Важливо! якщо пласт підземних вод знаходиться на рівні вище 2 м, для вирощування гіацинтів рекомендують підняти грядки на 20 см.цибулини культури не переносять надлишку вологи.

Якщо осінь суха і тепла, у міру висихання грядок їх поливають, але не рясно. Якщо сезон в підмосков’ї видався дощовим, зрошення клумби не проводять. Після зволоження рекомендують акуратно рихлити грунт.

Підживлення

Так як у гіацинтів короткий вегетаційний період, всі процеси проходять в прискореному режимі, вони потребують великої кількості поживних компонентів.

Графік внесення підгодівлі (для всіх регіонів, не тільки підмосков’ї):

 1. перший раз харчування використовують навесні, коли рослина прокидається після зими. У 10 л води розчиняють 50 г нітрофоски або 25 г калійної селітри.
 2. другу підгодівлю проводять в період появи бутонів. На 1 м2 використовують 60-70 г мінеральних добрив.
 3. третю підгодівлю вносять після завершення цвітіння. Використовують добрива з високим вмістом азоту.

Важливо! якщо під час осінньої перекопування був внесений комплекс добрив, гіацинти все одно потребують підгодівлі.

Інакше бульби замість накопичення поживних речовин будуть їх витрачати. Це негативно позначиться на цвітінні гіацинта в наступному сезоні.

Укриття грядок на зиму

Якщо з часу посадки до настання заморозків пройшло менше 3-4 тижнів, клумбу накривають агроволокном або поліетиленовою плівкою.

Щоб гіацинти не загинули від морозів в підмосков’ї, на зиму їх мульчують. Для цього використовують лапник, тирса, сухе листя, торф або перегній.

Хвороби і шкідники

Розвитку хвороб сприяє багаторічне вирощування гіацинтів на одному місці. Ослаблені рослини втрачають сортові ознаки, уражаються грибковими та інфекційними захворюваннями.

Найчастіше в підмосков’ї гіацинт страждає від таких хвороб:

 1. сіра гниль проявляється на листках рослини жовтими, потім буріють плямами. Згодом вони переходять на цибулину, яка покривається нальотом.
 2. строкатість характеризується появою невеликих плям уздовж жилок на листових пластинах.
 3. мозаїка-листя покриваються плямами і світло-зеленими смугами, поступово рослина жовтіє, зупиняється в рості. Якщо гіацинт і зацвітає, верхні квіти покриті поздовжніми смугами, нижні недорозвинені.
 4. паразитарна верхівкова гниль проявляється світло-бурими вм’ятинами на квітах і листках. З підвищенням температури навколишнього середовища хвороба опускається до кореня, він починає гнити.

Заражені екземпляри викопують і утилізують. Решта рослини обробляють фунгіцидами.

З шкідників гіацинт вражають:

 1. кореневої цибулевий кліщ і його личинки проробляють ходи в донці рослини, вражають суцвіття. Поїдені бульби перетворюються в труху.
 2. цибулева журчалка-мухи проникають всередину цибулини, роблять в ній ходи, після чого вона гине.
 3. дротяники виїдають стебла і бульби, що призводить до загибелі рослини.
 4. стеблова нематода викликає деформацію органів гіацинта (викривлення квітконосу, зморщування листя). У рослини спостерігається затримка росту, при сильному ураженні кущ гине.

Боротьба з шкідниками зводиться до обробки уражених рослин інсектицидами. Щоб уникнути зараження цибулин паразитами, перед посадкою їх протягом години витримують в гарячій воді(температура не вище 43⁰с).

Можливі помилки

Порушення технології посадки і догляду за гіацинтами в підмосков’ї може стати причиною слабкого зростання, а іноді і в’янення рослин.

Найпоширеніші помилки:

 1. місце для посадки вибрано без урахування загальноприйнятих вимог.
 2. порушення правил сівозміни. Гіацинт не слід висаджувати на клумбі, де раніше росли представники сімейства цибульні.
 3. бульби повинні зимувати в землі. Інакше навесні через дефіцит поживних компонентів вони можуть не пустити паростки.
 4. культура не любить надлишку вологи. Занадто частий полив призводить до загнивання цибулин.
 5. порушення глибини посадки бульб призведе до їх ураження нематодами.

Пошкоджені цибулини із загальної маси вибраковують.

Висновок

Гіацинти в підмосков’ї краще висаджувати восени, дотримуючись терміни посадки. Щоб не допустити передчасного проростання бульб, не слід захоплюватися підгодівлею. Внесення свіжого гною і курячого посліду під забороною, так як від цихНа цибулинах утворюються опіки, вони не приживаються.