Просічно-витяжні листи: що це і де застосовуються

19

У цій статті сайт rmnt розповість вам про такий цікавий і корисний матеріал, як просічно-витяжні листи, скорочено пвл. Вони знайшли широке застосування як в приватному, так і суспільно-цивільному будівництві. З’ясуємо, якими особливостями і перевагами володіють пвл.

Просічно-витяжний лист-незбираний металевий виріб, поверхня якого повністю складається з ідентичних і рівномірно розташованих осередків. У виробництві застосовуються алюмінієві склади і нелеговані сталі, які стійкі до корозії. Найбільш поширені і надійні листи з вуглецевої сталі, параметри строго регламентуються гост 8706-78. Виробництво пвл включає в себе наступні етапи:

  1. береться листова сталь без осередків. Використовується автоматичний ніж, який запрограмований на нанесення просічок певного розміру, розташування і форми. Найчастіше вони у вигляді луски риби, але можуть бути і ромбоподібними.
  2. матеріал витягується, щоб просічки стали потрібного розміру. Тому листи і називають просічно-витяжними.
  3. лист прокочує уздовж довгої сторони просічок, що робить їх більш плоскими, а сам матеріал набуває стійкість до деформацій.

Пвл можуть бути:

  • гарячекатаними. Сляби, тобто заготовки, виплавляються в мартенівських печах, потім виготовляються металеві смужки товщиною до 50 міліметрів. Такі листи міцні і недорогі, але зовні не дуже привабливі і схильні до корозії.
  • холоднокатані. З гарячекатаних заготовок шляхом додаткового пресування роблять металеві листи. Смуги в результаті виходять більш міцними, якісними і рівними. Але процес складніше, тому і ціна вище.
  • оцинковані. Додатково проводиться процедура оцинковки, завдяки чому листи не бояться корозії. Єдиний мінус — ще більш висока вартість.

Товщина пвл варіюється від 3 до 6 міліметрів, довжина — від 2 до 3,5 метра, ширина — від 0,5 до 1,25 метра. Сортамент досить широкий, потрібно уточнювати параметри просічно-витяжних листів, щоб вибрати оптимально підходящі для поставленого завдання. Зокрема, важливі маса на квадратний метр і несуча здатність.

У просічно-витяжних листів багато незаперечних переваг:

  • виріб з металу, відрізняється високою міцністю. Осередки досить великі, але вони розташовані симетрично, тому натяг матеріалу рівномірний, немає ніякого ризику серйозної деформації.
  • при всій своїй міцності важать пвл небагато. Наявність осередків зменшує вагу приблизно на 80%. Досить легко перевозити, переносити, монтувати, менше ризик обвалення і парусності навіть при сильному вітрі.
  • служить роками, десятиліттями, не боїться перепадів температур.
  • не потрібно чистити і доглядати, на такий пористої поверхні не накопичується дрібне сміття. Налиплий сніг очищається просто мітлою або щіткою.

У приватному будівництві просічно-витяжні листи широко застосовуються для облаштування ступенів, в тому числі на металевому ганку, вуличних сходах, наприклад, на горище. Невелика вага і міцність роблять пвл ідеальним матеріалом для сходових конструкцій. Крім того, пористі ступені абсолютно не слизькі, безпечні, на них не затримується сміття.

Роблять з пвл також огорожі для балконів і терас. Крім того, з таких листів можна побудувати подіум для переносного басейну, спорудити оглядовий майданчик, місток, настил, використовувати для армування фундаменту, зміцнення інших конструкцій з бетону. Будують з просічно-витяжних листів і паркани. Портал rmnt.ru писав, як зробити огорожу з сітки-рабиці. Точно так же будують паркани і з пвл, вони виходять міцніше, довговічніше і виглядають більш привабливо.

Для додання пвл більш естетичного вигляду метал можна пофарбувати. Продаються листи по вазі, ціна в середньому становить 50 рублів за кілограм. Доступний, міцний, довговічний матеріал, який затребуваний серед домовласників.