Септик при високому рівні грунтових вод

18

Якщо ви не хочете нюхати до болю знайомий з дитинства аромат сільських зручностей, на ділянці необхідно обладнати сучасну систему локальної каналізації. Для цього використовують септики різних видів. Однак на вибір конкретного типу і моделі впливають особливості ділянки, такі як:

  • Тип грунту;

  • Рівень грунтових вод;

  • Наявність вільного місця;

  • Розташування джерел питної води;

  • Місце зведення будівель;

  • Напрямок течії ґрунтових вод.

Це лише основні показники, на які слід орієнтуватися. Однією з найбільших проблем списку є рівень грунтових вод.

Чому звичайний енергонезалежний септик не підійде при високому угв

Під септиками сьогодні найчастіше мається на увазі два види локальної каналізації:

  1. Енергонезалежні септики-непридатні для використання в умовах високого угв.

  2. Станції біологічного очищення стоків-придатні при високому угв

Чому так? справа в тому, що між цими двома системами є істотна різниця.

Енергонезалежний септик являє собою герметичний відстійник із пластику, що складається з декількох камер. Потрапляючи в септик, стоки відстоюються в першій камері, з осадженням на дно грубих фракцій забруднень, а далі проходять біологічну очистку анаеробними бактеріями.

Подібна схема очищення має низьку ефективність. Анаеробні, тобто живуть в умовах дефіциту кисню бактерії мають малу активність. В результаті рівень очищення стоків досягає 50-60%. Після септика стоки каламутні, мають неприємний запах. З цієї причини після потрібно облаштування так званих полів підземної фільтрації. Тут стоки проходять додаткове очищення і далі вбираються в грунт.

У класичному виконанні поле аерації являє собою систему з’єднаних між собою дренажних елементів (порожнисті пластикові ємності без дна), в яких стоки розсіюються і вбираються в грунт. Дренажні елементи укладаються в попередньо підготовлений рівний котлован, на подушку з гравію, і далі засипаються до верху їм же, з подальшим укриттям грунтом.

Вимірюється дана дистанція між найнижчою точкою системи грунтової фільтрації і максимальним рівнем грунтових вод (після дощів або паводку).

Ще грунтовий фільтр не може працювати на водотривких грунтах, наприклад, глині, і навпаки, на грунтах з низькими фільтруючими властивостями (тріщинуваті скельні грунти, галька і т.д.). В останньому випадку стоки просто провалюються до водоносних горизонтів без будь-якого очищення.

Яка автономна каналізація підійде для ділянки з високими грунтовими водами?

Слід вибирати саме станції біологічного очищення стоків, що використовують принцип активної аерації. Така схема доводить рівень очищення стоків до 95-98%, що дозволяє зливати їх прямо на грунт або використовувати для поливу дерев і газону.

Основна переробка забруднень проводиться аеробними бактеріями, сукупність яких утворює так званий «активний мул». Для його розвитку в камері-аеротенку через попередньо пройшли процедуру відстою в попередніх камерах стоки прокачується повітря, створюючи багату киснем середу. У порівнянні з анаеробними бактеріями активний мул забезпечує більш високу ефективність в переробці нечистот.

Чим загрожує і які проблеми може створити високий угв

Крім неможливості використання енергонезалежних септиків, високе обводнення створює ряд складнощів для монтажу. При риття котловану він швидко наповнюється грунтовими водами, стінки починають обрушуватися. В таких умовах потрібно ставити станцію біологічного очищення з мінімальним заглибленням в грунт.

Також часто потрібно зміцнення стінок котловану опалубкою, і відкачування води помпою. Окремо слід зазначити необхідність ретельно витримувати технологію, що в таких умовах набуває особливої важливості.

Для засипки септика неприпустимо використання вже обраного грунту через його щільної укладання і заповнення порожнин водою! для цього обов’язково повинен використовуватися пісок. Ще необхідно максимально швидке заповнення септика водою мінімум на 5%. В іншому випадку можливо його виштовхування з грунту під дією сил архімеда.

Євролос грунт-біологічна станція багатоступінчастого очищення для проблемних умов

Це одна з поширених станцій біологічного очищення для використання при високому рівні грунтових. Модель спеціально спроектована таким чином, щоб заглиблення в грунт при монтажі було мінімальним. Для цього використана схема з послідовним розташуванням камер в горизонтальній площині.

При монтажі євролос грунт досить котловану всього в 1.5 метра, що значно менше в порівнянні з аналогами. Притому мова йде не тільки про моделі, розрахованих на невелику кількість користувачів, але і про великі станції на 10-15 чоловік і більше. Збільшення обсягу станції досягається за рахунок подовження корпусу, без зміни його висоти.

Окремо слід зупинитися на просунутій семиступінчастою схемою очищення євролос грунт: спочатку стоки надходять в первинний відстійник. Тут грубі фракції забруднень осідають на дно.

Далі стоки слідують в анаеробний відстійник, де проходять переробку в умовах дефіциту кисню, як в звичайних септиках. Наступна камера-аеротенк першого ступеня. Тут проводиться аеробна обробка стоків активним мулом. Після, стоки слідують у вторинний відстійник, проходячи ще один цикл очищення в аеротенки другого ступеня, потрапляють в третинний відстійник, і далі, камеру збору чистої води. На виході очищених стоків можлива установка додаткової системи ультрафіолетового знезараження.

У порівнянні з аналогами відзначимо високу надійність євролос грунт. Наприклад, в «топасообразних» установках однією з головних проблем є засмічення ерліфтів (переливний насос, який використовується для циркуляції стоків по камерах), внаслідок їх малого діаметра 25 мм.у гарантійний період станціям потрібно очищення не менше одного разу на 3 місяці.

Євролос грунт позбавлений такого недоліку, його ерліфти мають діаметр 50 мм, а обслуговування проводиться 1 раз в 2 роки.

висновок

Вибір септика для умов високого обводнення — комплексне завдання. Необхідно врахувати рівень обводнення, наявність колодязів і будівель на ділянці, правильно вибрати модель.

Категорично тут не підійдуть саморобні вигрібні ями з бетонних кілець, які іноді через непорозуміння називають септиком. Вони будуть являти собою просто колодязь, наповнений водою і фекаліями, заражає водоносний пласт і видають кошмарний аромат.

Чи не підійдуть тут і енергонезалежні септики, внаслідок неможливості монтажу дренажних систем в подібних умовах.

Вибирати слід біологічні станції з високим рівнем очищення і мінімальним заглибленням в грунт одночасно.

Окремо нагадаємо, що в таких умовах особливої важливості набуває дотримання технологій монтажу. А саме: наповнення станції очищення водою в процесі установки, правильне спорудження опалубки і використання мотопомп, точне виставлення септика за рівнем і фінальна засипка проміжків між септиком і стінами піском.