Що можна вирощувати в підвалі. Овочі в підвалі

61

Що можна вирощувати в підвалі. Овочі в підвалі

Досить просто виростити в підвалі цибулю на перо (температура при цьому в приміщенні не повинна бути вище 25 градусів, щоб перо не вийшли блідими) і салатний цикорій. Для вигонки цибулі рекомендують використовувати гострі багатозачаткові сорти: ростовський ріпчаста, бессоновскій, ростовський кубастий, тімірязевський і ін.малозачатковие сорти дають вихід пера (листя) значно менше. Недружнє відростання листя можна запобігти завдяки обрізку перед посадкою верхньої частини цибулини і подальшого її прогрівання в теплій воді (до 40° с).

Для вирощування салатного цикорію вирощені влітку коренеплоди висаджують в торф’яної, піщаної або супіщаної грунті товщиною 40-50 см., закладаючи на глибину 25-30 см. Субстрат періодично потрібно добре зволожувати і підтримувати навколишню температуру на рівні 10-18° с. Щоб запобігти розсипання качанчиків, їх зрізають разом з частиною головки коренеплоду.

У підвалі можна також дорощувати багато рослин. Наприклад, капусту. Для цього частина кочериги капусти присипають землею, підтримуючи грунт вологою, а температуру повітря підтримують на рівні 1-5 ° с тепла.

В таких же умовах можна дорощувати петрушку, селеру, монгольд, цибулю-порей. Їх, як і капусту, впритул прикопують в грунт при температурі 1-5° с.висаджуючи, рослини одночасно поливають. За 12-15 днів до використання температуру навколишнього середовища бажано підняти до 8-10° с вночі і 14-15° с вдень.

Вирощування салату в підвалі. Прибутковий бізнес: вирощування зелені на продаж

* у розрахунках використовуються середні дані по росії

Більшість людей, які вибирають ідею для початку власного «сільського» бізнесу, розглядають в числі перших варіант вирощування зелені на продаж. Дійсно, ця ідея здається, на перший погляд, просто ідеальною для старту. Для її реалізації, як стверджують автори численних статей в інтернеті, не потрібно великий стартовий капітал. Посадковий матеріал коштує зовсім недорого, період вирощування зелені становить в середньому місяць, а врожайність досить висока: з одного квадратного метра площі можна зібрати до чотирьох кілограм зелені. Попит на таку продукцію стабільний, а рентабельність такого бізнесу становить понад 65 %. Однак, на жаль, далеко не всі ці твердження підтверджуються на практиці.

Перш за все, необхідно визначитися з тим, з якою метою ви збираєтеся цим займатися. Одна справа, якщо ви будете вирощувати зелень для своїх потреб і продавати надлишки. При наявності землі витрати на покупку посадкового матеріалу і добрив будуть мінімальними. Але і на великий прибуток в цьому випадку розраховувати не варто. У найкращому випадку ви окупите свої вкладення і забезпечите себе свіжою і екологічно чистою зеленню з весни по осінь. Також при наявності досить великої площі можна вирощувати зелень виключно на продаж. Але цей варіант вимагає, по-перше, великих вкладень, а, по-друге, такий бізнес також буде носити сезонний характер. Є і третій варіант заробітку на зелені-цілорічне вирощування зелених культур в теплицях. Однак в період з кінця осені до середини весни доведеться опалювати і висвітлювати теплиці, що пов’язане з великими витратами. Одне з найбільших розчарувань для новачків в цьому бізнесі – думка про можливість збирати по 4-4,5 кг зелені з квадратного метра. Насправді, навіть при найсприятливіших умовах (хороше освітлення, крапельне зрошення, добрива і підгодівля) урожай складе в середньому не більше трьох кілограмів зелені з 1 кв.метра. При цьому собівартість її буде дуже високою. Збільшувати щільність посіву понад рекомендовану вкрай небажано, так як це призведе до погіршення якості зелені.

Бізнес в підвалі. Підвал, як приміщення для бізнесу: переваги та недоліки

Помилково думати, що якщо відкрити в підвалі бізнес, то він буде збитковим. У таких приміщень маса позитивних сторін:

 • широкий вибір-кожен багатоквартирний будинок оснащений підвалом. Більше 80% площі досі не зайнято з яких-небудь причин. Саме тому у підприємця є шанс вибрати підвальне приміщення у вподобаній частині міста.
 • легкість в оформленні-відкрити бізнес в підвалі не представляє складнощів. Досить отримати згоду мешканців будинку, оформити стандартні документи і приступити до роботи. Безсумнівно, приміщення необхідно привести до відповідного виду на підставі діючих санітарних норм, а також провести ремонт в залежності від обраної діяльності.
 • оригінальність-розміщення бізнесу в підвалі не настільки популярно, щоб можна було зустріти 2 однакові торгові точки. І якщо більшість магазинів виглядає однотипно, то на цокольному поверсі можна організувати індивідуальне планування.
 • невисока орендна плата-дійсно, підвали не користуються популярністю, тому власники знижують ціни до мінімуму, аби мати хоч якийсь прибуток.

Довідка. Підвал і цокольний поверх – це не зовсім одне і те ж. Різниця в рівні грунту над приміщенням. Якщо для цоколя висота землі не може перевищувати половину висоти кімнати, для підвалу характерно зворотне – рівень не може бути менше половини. Таким чином, в цокольному поверсі набагато світліше за рахунок можливості монтажу майже повноцінних вікон. Підвал може бути взагалі без джерел природного освітлення.

Мінуси бізнесу в підвальному приміщенні:

 • вогкість-в залежності від віку будинку, комунікацій і особливостей розташування підвал може виявитися сирим з поширенням грибка. Це визначається при першому огляді приміщення. Думати, що після обробки ситуація зміниться, помилково, тому що доведеться або обробляти підвальне приміщення всього будинку, або проводити заходи з регулярністю раз на місяць. Постійна вогкість негативно позначається на здоров’ї людини (продавці, адміністратори, підприємець), викликаючи серйозні захворювання.
 • технічні роботи-враховуючи, що в підвалі житлового будинку сконцентровані важливі вузли водопроводу і каналізації, вибране приміщення може виявитися центром регулярних сантехнічних робіт. Це відволікає бізнесмена від прямих обов’язків, змушуючи закривати заклад на невизначений час.
 • пп-прорив труб, затоплення зверху, задимлення. Підвал небезпечний виникненням надзвичайних подій.

Якщо грамотно підійти до організації бізнесу, то мінусів легко уникнути. Наприклад, ретельно вибирати приміщення, щоб комунікаційні вузли не перетиналися з торговою точкою, виключати заражені грибком і вогкістю будинку.

Теплиця в підвалі гаража. Теплиця в підвалі будинку: як побудувати своїми руками

Фото теплиці з професійним обладнанням

До речі, вже до кінця 19-го століття був успішно завершений перший досвід застосування підвального приміщення в якості теплиці. Для реалізації такого проекту необхідний теплий льох взимку.

Як обладнати підвальне приміщення і утеплити його, піде мова в даній статті.

Підготовчі роботи

На сьогоднішній день відомо, що з квадратного метра підвалу цілком реально отримувати більше 150 кг врожаю щорічно. Такий результат здатний надихнути будь-кого! але в цій справі є свої нюанси, такі як освітлення, можливі втрати тепла в підвалі і багато іншого.

Існує ряд вимог, яким має відповідати приміщення підвалу:

 • круглий рік температура жодного разу не опускалася б нижче позначки 0°с.
 • стіни і підлога абсолютно герметичні, в підвал не заходить грунтова вода і талий сніг.
 • підвальне приміщення не уражене грибком, в ньому немає щурів та інших шкідників.

Проведення попередніх робіт:

 • у разі якщо, можна застосувати дуст, пастки з отрутою або димові шашки.

Рада. Після знищення шкідників найкраще провести ретельне прибирання і легку косметику: протерти і пофарбувати стіни, вимити підлогу.

 • існують спеціальні фарби, які містять інсектициди, службовці надійною профілактикою в боротьбі з комахами.
 • якщо взимку в підвалі занадто холодно, дуже важливо утеплити стіни і підлогу. Негерметично побудоване підвальне приміщення не дасть можливості отримувати бажаний результат.
 • тому тут необхідно використання ізоляційних матеріалів. Дуже важливо також застосування різних опалювальних приладів.

Тепловий насос в підвалі, наприклад, є одним з найбільш підходящих варіантів для того, щоб в приміщенні завжди було тепло.

Гідроізоляція підвалу

Інструкція по гідроізоляції підвалу

Гідроізоляція-це комплекс робіт, в даному випадку застосовний не тільки зсередини, але і з зовнішньої сторони приміщення. Однак якщо будинок побудований давно, потрібноРозкопувати і зміцнювати фундамент.

Так чи інакше, вода все одно може проникнути з підпілля, тому ізоляція повинна ретельно проводитися і зовні.

На невеликій площі можна впоратися і своїми руками

Для цього знадобиться такий засіб як холодна бітумно-полімерна мастика, в народі відома як «рідка гума».

Переваги її такі:

 • мастика не вимагає нагріву.
 • відсутність розчинників не викликає випарів і запахів.
 • прилягання «рідкої гуми» дуже щільне.

Примітка. Рідка гума за складом схожа на пасту, яка легко наноситься на будь-які поверхні, повторює повністю їх рельєф, а значить, запобігає проникненню вологи.

Потрібно:

 • прогрунтувати. У комплекті з мастикою йде спеціальна грунтовка, яку наносять на поверхню стін і підлоги.
 • розвести у відрі пасту і перемішати за допомогою міксера.
 • нанести зручним способом і почекати висихання.

Примітка. Таким чином, все приміщення стає схожим на гумовий резервуар. Такий спосіб підходить і для. Стає зрозуміло, чому в приміщенні тепло навіть в сильні морози.

Однак це тільки півсправи:

 • між поверхнею підвалу і гумою, так чи інакше, скупчилася рідина.
 • звичайно, вона замкнена, але з часом можуть з’явитися бульбашки і здуття.
 • тому «гуму» слід міцно прикріпити і зі зворотного боку.

Для цих цілей підійде облицювальна плитка або цегла.

Утеплення підвалу

Проведення робіт по теплоізоляції

Для того, щоб ідея з теплицею не виявилася провальною, можна зробити розрахунок тепловтрат підвалу. Самостійно прорахувати складно, тому краще звернутися до фахівців.

А ось як зберегти тепло в погребі і провести роботи по теплоізоляції своїми силами, розглянемо докладніше:

 • утеплюючи підвал зсередини, важливо пам’ятати, що без пароізоляції тут не обійтися, адже саме вона дозволить приміщенню прослужити набагато довше.
 • видів утеплювача багато, але найякіснішим залишається пінопласт, та й ціна його значно нижче. А ось для пароізоляції підійдуть плівкові матеріали.

Важливо! пінопласт потрібно приклеювати, так як будь-які не щадні механічні дії легко зашкодять гідроізоляційний шар.

Відео вигонка лука в підвалі. Так зможе кожен!!!