Що таке колеровка фарби: надання відтінку з палітри

11

Типи кольорів

Кольори роблять на основі органічних і синтетично речовин. Палітра наповнювачів першого типу ширше.але містяться в них пігменти під впливом ультрафіолетових променів поступово знебарвлюються.

Синтетичні кольори більш стійкі і довго зберігають яскравість кольору. Тому їх додають до складу фасадних фарб та інших зовнішніх покриттів.

По консистенції наповнювачі фарб бувають:

 • сухими;
 • рідкими;
 • пастоподібними.

Сухі розводять, і потім з’єднують з базовою фарбою. Наприклад, якщо потрібно додати колір в масляну основу, його спочатку з’єднують з оліфою.

Рідкі наповнювачі випускаються у вигляді готових добавок, що з’єднуються з різними типами фарб.

Пастоподібні наповнювачі бувають для емалей і лаків, акрилових і водоемульсійних фарб, і ін.випускаються і універсальні варіанти, які підходять до різних основ.

Щоб отримати пастельні відтінки, в білу базову фарбу додають сухий наповнювач. Соковиті кольори виходять при змішуванні з рідкими або пастоподібними компонентами. Насиченість фарби легко регулювати. Але вона може змінитися при нанесенні на поверхню або після просушування.

Базові фарби бувають 3 категорій:

 • а (ар, vva) — білі, підходять для фарбування в світлі пастельні тони;
 • с (sc, lc)- напівпрозорі, для отримання яскравих покриттів;
 • e (ec, ep) — тоновані лаки і морилки для захисту дерева.

Базові матеріали складаються з суспензій нерозчинних пігментів (органічного або неорганічного типу) і плівкоутворюючих речовин. Останні надають декоративно-захисним покриттям міцність.

У матеріалах бази с міститься невелика кількість титанового пігменту. Тому ці основи безбарвні, а без добавок вони лягають на оброблювану поверхню напівпрозорою плівкою. Таким основам необхідні яскраві наповнювачі.

Базові фарби категорії а легко змішуються з кольоровими добавками вручну. Фарби типу с краще колерувати автоматично в програмованій машині. Цю послугу можна замовити в будівельному магазині або на виробництві.

Єдине поєднання с-основи з наповнювачем, яке можна якісно реалізувати вдома — це змішування її з пастоподібним барвником. Наприклад, при фарбуванні довгого паркану або об’ємної альтанки.

Відтінки коричневого-таблиця

Нижче наведені дані за кольорами, які треба змішувати між собою для отримання коричневого, а також приблизні їх пропорції:

Навіщо потрібен колір для фасадної фарби + як колерувати суміш в домашніх умовах

На ринку фасадна фарба представлена у великому асортименті. Вітчизняні та зарубіжні виробники представляють фасадну фарбувальну субстанцію для різних поверхонь, різних фактур і забарвлень.

Https://www.youtube.com/watch?v=qqntetjga8g

Деякі фарбувальні матеріали виготовляються спеціально під колір. Колорування необхідно проводити, щоб досягти необхідного відтінку фарбувального складу, який володіє необхідними якісними характеристиками.

Колір можна додавати одного кольору, а можна поєднувати відразу кілька пігментних складових з метою отримання складного і неповторного відтінку.

Колір є барвником, що володіє насиченим кольором. До складу барвника входять різні пігменти, додаткові елементи, що надають насиченість, стійкість кольору, а також смоли і вода.

Концентрація кольору в колеровочном засобі значно вище необхідного відтінку, тому при змішуванні з фарбою колір стає розведеним, найбільш підходящим під фарбування.

Щоб отримати оригінальний колір, який неможливо знайти в готовому вигляді, необхідно змішувати кілька кольорів кольору з фарбою.

Тональний склад може містити органічні і неорганічні елементи, які впливають на якість фарбувального фасадного матеріалу, на насиченість яскравості і термін збереження отриманого кольору після фарбування.

Методи підбору

Фарбувальний пігмент призначений для додавання в білі емалі, декоративні штукатурки, шпаклівки, водно-дисперсійні склади, алкідні фарбувальні матеріали.

Щоб досягти бажаний відтінок, використовують дві таблиці:

 • ral — на 210 тонів;
 • ncs – на 1950 відтінків.

Ці таблиці колірних шкал дозволяють вибрати найбільш підходящий колір.

Виробники можуть представляти свої варіанти градацій кольорів, але обов’язково необхідно представляти заздалегідь, який колір необхідний. Підбір відтінку відбувається шляхом порівнювання відтінку з кольором стін.

Це пов’язано перш за все з неможливістю до грама визначити наявність фарби в ємності. А за рахунок насиченості колеровочной рідини колір отриманого тону може значно змінюватися навіть при невеликому відхиленні від пропорцій.

При замішуванні ручним способом рекомендується розрахувати кількість фарбувального складу таким чином, щоб одного замішування вистачило на всю площу фарбування.

При цьому слід збільшити кількість передбачуваного витрати фарбувального матеріалу на 20%, щоб його гарантовано вистачило на забарвлення.

В процесі робіт можна використовувати дозатори для додавання потрібного тону в фарбу, а для отримання якісної облицювання — дрилі для розмішування фарбувального складу.

Класифікація за призначенням

Консистенції під колеровку лакофарбових матеріалів класифікуються наступним чином:

 • пігментні рідкі засоби-додають в водоемульсійні, водно-дисперсійні фарбувальні матеріали;
 • пігментні пасти або пігменти рідкі — з метою колорування грунтувальних сумішей, лаків і просочень, використовуваних для покриття деревних поверхонь;
 • пасти і тонуючі суміші рідкої консистенції-додають в алкідні або масляні фарбувальні суміші, в склади, використовувані для побілки;
 • пігментні матеріали, що мають відтінок перламутру або блиск — підходять для декорування більшості лакофарбових засобів;
 • пасти колирующие універсальні — додають в емалі, що мають поліуретановий, кремнійорганічний, нітроцелюлозний або епоксидний склад.

Фарбувальна паста розділяється на універсальну і фасадну. Характеристика будь-якого барвника визначається відповідно до наявності органічних і неорганічних пігментів.

При наявності тих чи інших типів пігментів досягається оптимальна якість колеровочного складу.

Як розбавити фарбу кольором

Отже, як правильно колерувати фарбу в домашніх умовах? для розведення фарбувального складу необхідно проводити роботи в наступному порядку:

 • підготувати кілька чистих ємностей для розведення кольором фарби, а також попередньої проби різних отриманих результатів;
 • налити в ємність компоненти, які необхідно змішувати, при цьому слід зафіксувати пропорції використовуваних засобів. При цьому колір слід додавати, починаючи з декількох крапель, далі поступово домагатися потрібного кольору;
 • слід ретельно перемішати колеровану фарбу, для цього можна використовувати дриль з насадкою — міксером, тоді якість розмішування буде на висоті і розлучень не буде;
 • нанести трохи засобу на поверхню і дочекатися висихання;
 • оцінити відтінок при денному світлі, якщо колір влаштовує — зафарбувати необхідну поверхню.

Читайте також вентильований фасад багатоповерхового будинку плюси і мінуси

Основи під колеровку адаптовані для фарбування «своїми» барвниками ідеально.

Ціна на пігмент для фасадного км

Вибирається колір для фасадного барвника з високим ступенем стійкості до впливу сонячних променів і атмосферних факторів. Колерована емаль протистоїть погодних явищ, якщо пігментна речовина в складі становить не більше 10% від загального обсягу.

Оскільки ціна на пігментні речовини різниться у великому діапазоні, то і колерованние барвники різних відтінків будуть розбігатися в ціні. Різниця може досягати в 10 разів.

На ціну впливає популярність бренду, тип емалі.

 • пігмент універсальний, призначений для лфм широкого спектру, у продажу зустрічається в ціні 120-200 рублів за 100 мл.його середня ціна – 40-100 рублів за 100 мл.
 • пастоподібний барвник akzo nobel можна придбати за ціною від 125 до 240 руб. За 1 л барвника.
 • пастоподібний пігмент універсальний njva tint-2000 руб.
 • для водоемульсіонки-358 руб.за 0,75 л барвника. Колорант dulux-5752 руб. За 1 л, фарбувальний пігмент тіккуріла аватінт – 2500 руб., фарба-колер рогнеда dali коштує 4800 руб.

Матеріал можна підібрати як за кольором, так і за ціною. Враховуються особливості фасаду, грошовіМожливості господарів. Барвник купується надійного виробника.

Класифікація за призначенням

Консистенції під колеровку лакофарбових матеріалів класифікуються наступним чином:

 • пігментні рідкі засоби-додають вводоемульсійні, водно-дисперсійні фарбувальні матеріали;
 • пігментні пасти або пігменти рідкі — з метою колорування грунтувальних сумішей, лаків і просочень, використовуваних для покриття деревних поверхонь;
 • пасти і тонуючі суміші рідкої консистенції-додають в алкідні або масляні фарбувальні суміші, в склади, використовувані для побілки;
 • пігментні матеріали, що мають відтінок перламутру або блиск — підходять для декорування більшості лакофарбових засобів;
 • пасти колирующие універсальні — додають в емалі, що мають поліуретановий, кремнійорганічний, нітроцелюлозний або епоксидний склад.

Фарбувальна паста розділяється на універсальну і фасадну. Характеристика будь-якого барвника визначається відповідно до наявності органічних і неорганічних пігментів.

При наявності тих чи інших типів пігментів досягається оптимальна якість колеровочного складу.

Фарби і наповнювачі випускаються фірмами різних країн. Серед популярних виробників:

 1. фінська компанія tikkurila: виробляє фарбувальні основи і кольори для фасадів та інтер’єрів. Фірмова палітра містить 10 відтінків білого кольору і більше 20 тис. Інших тонів. Ці фарби підходять на різних типів поверхонь (бетонних, цегляних, дерев’яний та ін.). Вони легко наносяться і мають високу покривну здатність. З ними створюються міцні довговічні покриття.
 2. німецька alpina: робить різні кольори і концентрати. Отримати безліч колірних поєднань можна з базових 14-16 кольорів. Для кожного виду фарб розроблена своя лінійка відтінків.
 3. російська фірма tekc: випускає кольорові рідкі добавки для воднодисперсійних фарб і універсальні колористичні пасти для емалей, масляних і водних основ, і інші матеріали.
 4. російська компанія аква-колор: виробляє пігменти для фарб на водній основі і супутні матеріали.
 5. німецька фірма dufa: випускає кольори для дисперсних фарб і синтетичних штукатурок, якими оформляються фасади будинків і інтер’єри. Фарбувальні компоненти стійкі до впливу сонячних променів і атмосферних опадів.
 6. оптиміст: створює кольори для водно-дисперсних фарб, прозорих лаків, лессірующіх і інших декоративних матеріалів. Кольорові добавки можуть використовуватися при внутрішніх і зовнішніх роботах без змішування з базовими компонентами.
 7. вгт: виробляє концентровані колеровочние пасти для різних лакофарбових матеріалів: латексних, полімерних, вапняних і ін. Для ручного і автоматичного змішування.
 8. далі: випускає стійкі фарби без запаху. Базова палітра включає 14 кольорів (чорний, синій, помаранчевий, персиковий, бірюзовий, червоно-коричневий, зелений та ін.) і безліч похідних відтінків. Витрата кольору (1 л на 6-10 кв.м) залежить від інтенсивності одержуваного кольору.

популярні фірми, що випускають барвники для колеровки фарби

Рекомендації по використанню кольору

Колеровка фарби може відбуватися двома способами:

 • ручним. Даний метод економічний і дозволяє виконати процедуру стаціонарно. Мінус-складність повторити підібраний тон.
 • за допомогою комп’ютера. Тут використовується спеціальна програма. Вона вираховує потрібні співвідношення і видає готовий склад.

Як розводити колір для фарби? тут все залежить від того, наскільки яскравий і насичений відтінок ви хочете отримати.

Ось кілька рекомендацій:

 • насамперед обчисліть потрібний обсяг кольору.
 • при виборі складу бажано використовувати пробник. Для цього візьміть 100 мг білої фарби і додайте в неї пару крапель кольору. Ретельно перемішайте і оцініть вийшов відтінок. Визначившись з витратою кольору на 1 кг фарби, можна легко отримати необхідний обсяг колерующего розчину.
 • проведіть візуальну перевірку того, як отримана суміш буде виглядати на стіні.
 • додавайте колір в ємність з фарбою тонким струменем, не перестаючи помішувати.

Що потрібно враховувати при самостійній колеровке?

Перед тим як колерувати білий склад в обраний колір, візьміть до уваги наступне:

 1. акрилові фарби, призначені для внутрішньої обробки приміщень, відрізняються ступенем білизни (особливо актуально це для водних дисперсій). Чим вище цей показник, тим якісніше базовий матеріал, а також чистіше і соковитіше вийде тон при колеровке.
 2. на упаковках матеріалів виробники часто роблять позначку» для стель «або»для стін». Не слід нехтувати цими рекомендаціями, оскільки технічні характеристики таких складів завжди відрізняються. Стіни обробляють фарбами, що створюють більш стійке до стирання і забруднень, покриття, а стелі, як правило, обробляють паропроникними фарбувальними засобами.
 3. на великій ділянці колір виглядає яскравіше, а на стіні з віконним прорізом – темніше. Фактурна пофарбована поверхня також буде виглядати темніше на тон або два.
 4. глянцеве покриття «грає » відтінками, присутніми в інтер’єрі, відбиває світло, а матове зазвичай виглядає більш стримано і монотонно.

Вибір кольору і отримання потрібного кольору

Перший засіб продається в будівельних магазинах, друге — в місцях, спеціалізованих на продажу речей для радіо і відео любителів.

Колір різних кольорів марки zoteks

Питання того, яку фасадну фарбу вибрати, означає ще й підбір кольору потрібного кольору.

На ринку є кольори з органічними і неорганічними пігментами. У тих і інших є свої плюси і мінуси. Сенсу розглядати їх докладно немає, оскільки всі проблеми вирішуються придбанням кольорів з вмістом обох видів пігментів.

Якщо потрібно отримати пастельний відтінок, або потрібно створити плавний градієнт, то замість колорантів слід використовувати кольори з консистенцією, близькою до самої фарби.

Якщо потрібно отримати пастельний відтінок, або потрібно створити плавний градієнт, то замість колорантів слід використовувати кольори з консистенцією, близькою до самої фарби.

За рахунок кольорової палітри кольору і колоранта, можна створити практично будь – який відтінок

У будь – якому випадку, слід знати те, скільки кольору потрібно додавати:

склади на водній основі – не більше 20%;малярні масляні склади-не більше 1,5%;в інших випадках-5-7%.

При відсутності потрібного кольору готових продуктів, в будь-якому випадку доведеться шукати колір для фасадної фарби-палітра досить широка, а якщо потрібний колір не зустрічається в продажу, то можна просто обійтися змішанням кілька кольорів в різній пропорції.

Пофарбовані фасади дозволяють надати будинку красивий, привабливий вигляд і захистити його від несприятливого впливу навколишнього середовища. Кольори використовують, для того щоб нанести покриття насиченого кольору і збільшити яскравість матеріалів на водній основі. Вони можуть бути концентрованими, шовковисто-матовими або кольорового типу.

Вибираючи фасадну фарбу, враховуйте ряд параметрів вашого будинку або дачі:

 • колір стін повинен відрізнятися від кольору даху;
 • фарби повинні підкреслити матеріали, якими виконана обробка фасаду;
 • для виділення архітектурних елементів використовується 3-5 різних кольорів;
 • враховується ландшафтна архітектура.

Не потрібно фарбувати відразу весь будинок. Краще зробити експеримент: пофарбувати невелику ділянку на задній стіні і подивитися, чи підходить такий варіант.

Колеровочние системи поділяються по 3 принципам:

 • сфера застосування;
 • спосіб отримання;
 • застосовуваний склад.

Пасти мають в складі пігмент без сполучної добавки, а колір-фарби включають в себе і пігмент, і сполучні. Системи на основі паст вимагають точного дозування, мають високу ціну, але вони універсальні і підходять всім видам лакофарбових матеріалів.

Колеровочние фарби мають помірну ціну, просто змішуються, що дає можливість застосовувати їх в домашніх умовах.

Як пофарбувати стіни кольором

Щоб пофарбувати стіни кольором, не потрібно володіти особливими навичками. З цією справою впорається навіть та людина, яка ніколи до цього не тримав у своїх руках кисть. Основне завдання вдалого фарбування-вибрати колір кольору для фарбування стін. У цій статті буде детально розказано, які етапи по колеровке потрібно пройти, щоб результат виправдав очікування.

Скільки часу зберігається колерована фарба і як її правильно зберігати?

Скільки часу зберігається колерований лфм, залежить від двохВідкрита або закрита банка і який термін придатності лакофарбового матеріалу. Іноді в ході ремонтних робіт виникають непередбачені обставини, і фарбування доводиться відкладати. Потрібно враховувати, що пігмент осідає протягом доби, тому перед фарбуванням склад доведеться ретельно розмішати.

Закриті банки можна зберігати кілька місяців або навіть років. Термін зберігання кожного лфм вказано на упаковці. При цьому потрібно дотримуватися заходів безпеки:

 • переконатися, що банку ретельно закрита і склад не протече;
 • матеріал повинен знаходитися в темному сухому місці далеко від прямих сонячних променів;
 • не можна зберігати лфм поруч з джерелами відкритого вогню.

Колеровка фарб-це відмінне рішення, яке допоможе надати необхідний відтінок фасаду будівлі або предметів інтер’єру. Колеровать лфм нескладно, якщо діяти строго по інструкції.

Способи змішування фарб

В фарбувальну основу можна додавати один або кілька кольорів. Така операція проводиться вручну або автоматично (в колеровочной машині).

Якщо змішувати компоненти в програмованій машині, вона сама проведе калібрування кольору, визначить потрібну кількість кольору, додасть його до базового компоненту і перемішає фарбу.

У кожного відтінку свій склад і номер в палітрі виробника. А колірні лінійки у різних видів фарб відрізняються.

Отриманий матеріал можна буде відтворити повторно з високою точністю.

Автоматичну колеровку можна замовляти в будівельному магазині або на промисловому підприємстві.

комп’ютерна колеровка пропонує величезний вибір відтінків будь-якого кольору

Компанії розробляють для кожного типу покриття свою колірну лінійку. Всім тонам в палітрі присвоюється номер або найменування. Якщо ви вирішили замовити автоматичну колеровку, спочатку уточніть параметри обраного кольору по таблиці виробника фарби. При змішуванні кольорів і основ від різних виробників можна отримати фарбу нестабільної якості. Тому краще використовувати матеріали однієї фірми.

На виробництві різні партії однієї і тієї ж фарби можуть бути за кольором трохи різними, і доставку доводиться чекати довго. Тому краще складати замовлення на матеріал з запасом.

Створюючи плавні тонові переходи, застосовують ручну колеровку. Її можна проводити на місці і зручно експериментувати з кольором.

процес змішування при ручному колеровке

Мінеральні фарби для фасаду

До мінеральних відносяться вапняні, цементні і силікатні фарби.

Вапняна фарба

Вапняні фарби виробляють на основі гашеного вапна. Це можуть бути вже готові до нанесення покриття або пасти, які розбавляються водою і пігментом безпосередньо на об’єкті будівництва. Пігмент повинен бути обов’язково стійким до впливу лужного середовища, що значно обмежує можливу колірну палітру, але це не єдиний недолік вапняної фарби для фасаду. Вона має низьку стійкість до вологи, невисокою довговічністю, відносно швидко брудниться і може змиватися сильним дощем.

До переваг матеріалу відносять дешевизну, високу паропроникність і відмінні антисептичні властивості . Сьогодні покриття використовується все рідше, але в ряді випадків воно незамінне.

Цементна фарба

Цементні фарби випускаються у вигляді порошків, які на місці розбавляються водою або спеціальними препаратами. Основа фарби-білий або кольоровий портландцемент, до якого додають гашене вапно (близько 15%) для поліпшення водоутримуючої здатності і гідрофобізуючі засоби (близько 1%) для підвищення стійкості до атмосферних впливів.

Силікатна фарба

Силікатні фарби виробляють на основі калієвого рідкого скла з додаванням етілсіліката. Склад стійкий до сонячних променів, перепадів температур, агресивних атмосферних впливів (кислотні дощі), володіє біологічною стійкістю , а завдяки наявності в складі гідрофобізаторів до переваг додається стійкість до вологи. Колірна палітра силікатних фарб обмежена, використовувати їх поверх акрилової і силіконової фарби не можна, а роботи необхідно виконувати в засобах індивідуального захисту.

Полікремневі фарби

Полікремневі фарби називають також силікатно-зольними . По суті, це більш досконалий аналог силікатної фарби. Покриття стійке до вологи, паропроникне, підходить для фарбування фасадів, оштукатурених цементними і цементно-вапняними складами.

Переваги колерованих фарб для фасадів

Нанесення км з додаванням колерующего речовини виправдовується технічними характеристиками матеріалу:

 • зростає експлуатаційний термін покриття;
 • підвищується рівень стирання і вигорання;
 • покриття привертає яскравістю відтінку;
 • барвник з фарбувальним пігментом доступний в ціні;
 • великий вибір кольорів пігментного речовини;
 • ручна технології з’єднання кольору і барвника дозволяє заощадити гроші.

Рекомендуємо відео по темі:

«рецепти » найпопулярніших відтінків

Щоб легше було отримати обраний відтінок, можна звернутися до готових рецептів затребуваних квітів. Так томатно-червоний отримують, змішавши червоний з жовтим і коричневим (кольори складають 5%). Бірюзово-синій виходить з синього з 10-15% зеленого. Бургунді — в червоний вливається по 5-10% коричневого, жовтого, чорного (але відсоток робиться для всіх кольорів крім базового однаковим).

щоб легше було отримати обраний відтінок, можна звернутися до готових рецептів затребуваних квітів.

Колеровка може виконуватися своїми руками, але процес вимагає концентрації і уважності. Щоб отримати обраний колір, з особливою увагою підбирають колір і пропорції. Легше звернеться до професіоналів, у яких є спеціальне обладнання.

Розрахунок потрібного обсягу кольору

Основний обсяг колірованного барвника готується вже після того як готовий пробний склад.

Розрахунки робляться так: на 1 літр білої фарби береться 4/5 частини від витраченого на пробний склад пігменту. Показник збільшується в 10 разів.

Допомагає розібратися приклад: на 100 мл білого матеріалу додавалося 10 крапель першого пігменту і 5 другого. Висновок з розрахунків, що на 1 л фарби білого кольору додавати потрібно відповідно першого і другого кольору по 80 і 40 крапель. Щоб відтінок відбілити, кількість крапель скорочується ще на перших кроках приготування яскравої фарби. Додати соковитість можна і пізніше, а світліше тон вже ніяк не зробиш.

Склад перемішується. Якщо в хід піде будівельна дриль, то однорідність маси буде досягнута швидше. Електроприлад запускається на малих обертах, щоб не збивалася фарба.

Покрокова схема змішування

Для колеровки потрібно підготувати білу основу, колір, ємність для розчину, невеликий посуд для пробника і міксер. Створення потрібного тону відбувається за наступною схемою:

 1. робимо пробник. У невеликій посудині експериментуємо з отриманням бажаного кольору, поки не отримаємо потрібний відтінок.
 2. випробування на поверхні. Це обумовлено тим, що колір в ємності і на стіні може відрізнятися.
 3. підготовка основного розчину. Після того як досягнутий бажаний результат, можна приступати до основного обсягу. Після отримання однорідного кольору наносимо фарбу на поверхню.

Таблиця змішування кольорів

При ручному колеровке часто виникає питання:»які кольори змішати і в яких пропорціях, щоб отримати потрібний відтінок». Для орієнтиру, можна використовувати цю таблицю. Варто відзначити, що це далеко не єдина рецептура і, крім пропорцій, на результат впливає вихідний відтінок барвника і виробник.

Квіткак отримати

колірне коло наочно показує як отримати додаткові кольори з основних: червоного, синього і жовтого.

Методи підбору

Фарбувальний пігмент призначений для додавання в білі емалі, декоративні штукатурки, шпаклівки, водно-дисперсійні склади, алкідні фарбувальні матеріали.

Щоб досягти бажаний відтінок, використовують дві таблиці:

 • ral — на 210 тонів;
 • ncs – на 1950 відтінків.

Ці таблиці колірних шкал дозволяють вибрати найбільш підходящий колір.

Виробники можуть представляти свої варіанти градацій кольорів, але обов’язково необхідно представляти заздалегідь, який колір необхідний. Підбір відтінку відбувається шляхом порівнювання відтінку з кольором стін.

Це пов’язано перш за все з неможливістю до грама визначити наявність фарби в ємності. А за рахунок насиченості колеровочной рідини колір отриманого тону може значно змінюватися навіть при невеликому відхиленні відПропорція.

При замішуванні ручним способом рекомендується розрахувати кількість фарбувального складу таким чином, щоб одного замішування вистачило на всю площу фарбування.

При цьому слід збільшити кількість передбачуваного витрати фарбувального матеріалу на 20%, щоб його гарантовано вистачило на забарвлення.

Є варіант підбору кольору комп’ютерним способом за допомогою спеціальних програм. Можна використовувати колеровочние машини (найчастіше їх використовують емалі та лаки) або скористатися каталогами виробника пігментних рідин.

В процесі робіт можна використовувати дозатори для додавання потрібного тону в фарбу, а для отримання якісної облицювання — дрилі для розмішування фарбувального складу.

Алкідні

Алкідна фарба – суміш з лаків. Сама по собі вона густа, тому що в суміші знаходяться важкі смоли і масла. Фарба використовується тільки після змішування в розчиннику. Фарба сохне 3 дні, після чого вона не вицвітає. Підходить для внутрішнього і зовнішнього застосування.

Алкідні фарби відрізняються наступними перевагами:

 • вологостійкість.
 • догловечность.
 • низька вартість.
 • захист покриваються поверхонь від гниття.
 • не руйнується навіть при серйозних впливах.

Види кольорів, як вибрати, як розводити і як підібрати колір

Колір в фарбу додається для додання кольору, відповідного стилю приміщення.

Види паст поділяються на:

 • неорганічні;
 • органічні.

Другі зі списку володіють яскравими тонами. При цьому вибір кольорової палітри досить великий. Але, незважаючи на цей плюс, є один недолік – вони швидко вигорають під впливом сонячного світла.

Випуск неорганічних пігментів проводиться в обмежених кількостях, їх кольори тьмяні, але вони зберігають колірні властивості надовго.

Як підібрати колір для фарбування стін? для цього потрібно зробити наступне:

Вивчити пропонований каталог.при відсутності коду колірної гами не обов’язково експериментувати з отриманням тону в магазині, так як колір, отриманий таким чином, буде відрізнятися від створеного в побутових умовах.колір необхідно змішувати з невеликою порцією фарбувальної основи.при штучному освітленні приміщення рекомендується використовувати органічні пігменти, а при переважанні природного кольору – неорганічний.не обов’язково продукція зарубіжного виробника краще вітчизняної

Російські виробники випускають колеровочние пасти не менш якісні, ніж продукти закордонних колег.слід звернути увагу на шийку флакона, воно повинно бути вузьке, так буде простіше проводити дозування.палітра водоемульсійних фарб буде не зайвою при придбанні розведеного пігменту, так простіше буде зорієнтуватися, щоб отримати очікуваний відтінок.

 1. тиккрурила. Продукція цієї фірми призначена для отримання очікуваного результату після первинного розведення з основою. Всього існує більше 2000 тонів цього виробника. Виробником пропонується вибір ряду відтінків для фарбування фасадів.
 2. natural color system (ncs) – колір виконаний за стандартами шведських і норвезьких виробників. В асортименті всього 6 основних кольорів: жовтий, чорний, червоний, зелений, синій і білий. Інші тони є похідними від них. По буквах і цифрам, нанесеним на ємності, нескладно визначитися з вибором кольору.
 3. текс-це компанія, що виробляє пасти на основі пігментів, що випускаються за межами рф. Вони володіють універсальністю, використовуються для додання кольору водоемульсійним фарбам, шпаклівкам і додаються в побілку. Використовуються для внутрішніх робіт і фарбування фасадів.
 4. рогнеда — ця мережа московських організацій, що випускає продукцію для художніх цілей і додання тону фарбі, штукатурці або шпаклівці. Колір кольору цієї фірми стійкий до впливу сонця і негативних температур, а також має високу властивість адгезії.
 5. элакр – колер для фасадної фарби. Він має стійкість по відношенню до негативних факторів навколишнього середовища і стійкістю до світла. Ідеально зберігається при негативних температурах. Здебільшого фасадні фарби випускаються на білій основі, і для додання їм кольору їх потрібно розводити.

Колір білий буває чи ні? в основному виробник випускає кольорові пасти в світлих і насичених тонах, але в ряді випадків буває і білий колір кольору. Він, як правило, використовується для додання стійкості до атмосферних проявів і захисту від стирання рекламних написів і малюнків.

Як розбавити фарбу кольором

Отже, як правильно колерувати фарбу в домашніх умовах? для розведення фарбувального складу необхідно проводити роботи в наступному порядку:

 • підготувати кілька чистих ємностей для розведення кольором фарби, а також попередньої проби різних отриманих результатів;
 • налити в ємність компоненти, які необхідно змішувати, при цьому слід зафіксувати пропорції використовуваних засобів. При цьому колер слід додавати, починаючи з кількох крапель, далі поступово добиватися потрібного кольору;
 • слід ретельно перемішати колеровану фарбу, для цього можна використовувати дриль з насадкою — міксером, тоді якість розмішування буде на висоті і розлучень не буде;
 • нанести трохи засобу на поверхню і дочекатися висихання;
 • оцінити відтінок при денному світлі, якщо колір влаштовує — зафарбувати необхідну поверхню.

Основи під колеровку адаптовані для фарбування «своїми» барвниками ідеально.

Особливості колерования різних видів лфм

Отже, як колеровать фарбу в домашніх умовах? процес поділений на такі етапи:

 • підготуйте пару-трійку пластикових ємностей.
 • відміряйте 0.1 літр основного кольору і влийте в 1 контейнер.
 • в базовий склад додайте трохи барвника, а якщо потрібно більш складний колір, то можна комбінувати різні кольори одночасно.
 • запишіть кількість застосовуваної основи( 0.1 літра), скільки додано крапель колера і опишіть результат змішування.
 • колір і основу потрібно змішати, поки ви не отримаєте однорідний тон.
 • якщо колір буде здаватися блідим, то додайте яскравості, додаючи по краплі.
 • як тільки вийде необхідний колір, варто пофарбувати невелику частину поверхні і після висихання оцініть результат при штучному і денному освітленні. Варто врахувати, що на базовій фарбі колір буде виглядати яскравіше, ніж в тарі.
 • якщо тестове змішування вийшло вдалим, то можна колеровать іншу фарбу – розрахуйте потрібну кількість пігменту, а після з отриманого результату відніміть 20%, щоб кінцевий відтінок збігся з тестовим (на великій площі колір буде виглядати яскравіше, ніж на малій).

Порядок робіт

Ручна і комп’ютерна колеровка мають ряд відмінних рис. І якщо при останній не обов’язково вдаватися в подробиці, тому що. За вас все зробить сервіс, то з правилами і порядком ручної колеровки все ж варто розібратися, якщо не хочеться зіпсувати матеріал і витратити цінний час даремно.

Колеровка фарби своїми руками

При ручному колеровке:

 1. приготуйте великі чисті ємності для змішування компонентів.
 2. розрахуйте потрібний обсяг кольору, використовуючи карту або таблицю кольорів (у кожного виробника своя). При бажанні, можна виготовити і свій індивідуальний колір. В цьому випадку особливо важливо зафіксувати пропорції кольору і основи, щоб при необхідності відтворити аналогічний тон.
 3. помістіть у відро білу основу і додайте один або кілька компонентів кольору (краще брати на 20% менше норми і поступово додавати колір). Спочатку змішайте склад вручну, потім візьміть дриль з зигзагоподібної міксерної насадкою і перемішайте фарбу до однорідної консистенції.
 4. запам’ятайте або запишіть точне співвідношення використаних компонентів. Краще відразу підготувати достатньо матеріалу на весь обсяг робіт. Оскільки отримати ідентичний склад буде неможливо.
 5. нанесіть фарбу на частину поверхні. Майте на увазі, що свіжа фарба виглядає темніше, ніж суха. А колір покриття на великій площі-світліше, ніж на малій. Є також різниця в сприйнятті кольору при природному і електричному освітленнях.
 6. якщо пробний результат влаштовує, приступайте до фарбування іншої частини поверхні.

Комп’ютерна колеровка

При автоматичному змішуванні:

 1. вибирають по каталогу колір фарби і вносять його номер в програму калібрувальної машини.
 2. програма розраховує компонентний склад покриття. У базову фарбу автоматично додається один або кілька кольорів.
 3. матеріал ретельноПеремішується до однорідності.

Таким способом можна створити більше 10 тис. Відтінків. Кольори можна додавати в усі види фарб, лаків, просочень, емалей та ін. Властивості їх при додаванні кольорових компонентів не змінюються.

Замішування вручну

Ручна колеровка має на увазі підготовку потрібних матеріалів, знадобляться ємності, засоби для перемішування. Потім виконуються наступні етапи:

 1. згідно таблиці квітів вносять потрібну кількість компонента.
 2. у ємність переливається основа, куди поступово додають відміряну кількість засобу, починають заважати вручну, далі переходять до перемішування міксером до однорідної маси.
 3. важливо записати дані кількості засобу, якщо не вистачить на фарбування всієї поверхні, необхідно буде повторити процес.
 4. тестується колір на непомітній ділянці.

важливо записати дані кількості кошти, якщо не вистачить на фарбування всієї поверхні, необхідно буде повторити процес.

Джерела

 • https://vseokraske.ru/pokraska/tipy-kolerov-i-vidy-kolerovki-kraski
 • https://kupi-krasku.ru/remont-i-materialy/koler-kraska.html
 • https://myecoteplo.com/kak-podobrat-koler-dlya-fasadnoy-kraski/
 • https://kraskistroi.ru/vidy-krasok/koler-dlya-fasadnoj-kraski.html
 • https://vtekb.ru/fasad/chto-takoe-koler-dlya-fasadnoj-kraski-i-zachem-on-nuzhen.html
 • https://aniko-gas.ru/pokraska/kak-podobrat-koler.html
 • https://kraskaton.ru/design/koler-dlya-akrilovoj-kraski/
 • https://stroyite.ru/facade-paint-tinting/
 • http://stofasadov.ru/materialy-otdelka/kraska/koler-dlya.html
 • https://ectrl.ru/steny/kakoj-koler.html
 • https://woodimart.ru/koler-dla-fasadnoj-kraski-palitra-kak-kolerovat-krasku-v-domasnih-usloviah/
 • https://kraski-net.ru/okrashivanie/ottenki/kolerovka-kraski-akrilovaya-i-vodoemulsionnaya-palitra
 • https://sashamasya.ru/kakoj-firmy-koler-luchshe/
 • https://rezipolmsk.ru/kak-zakolerovat-krasku-dlya-fasada/
 • https://ingener-pto.ru/2019/12/12/kak-podobrat-koler-dlja-fasadnoj-kraski/
 • https://domsdelat.ru/materialy/kak-kolerovat-krasku-v-domashnix-usloviyax-vybrat-pigment.html