Що таке пластиковий септик, який вибрати

17

Це пластикова ємність, куди зводяться всі стічні каналізаційні води для їх переробки. Застосовується в разі відсутності або недоцільності підключення до централізованої каналізації. На сайті eurolos.ru представлені різноманітні пластикові септики.

Принцип дії схожий для більшості видів очисних споруд: спочатку стоки відстоюються, потім біологічно очищаються анаеробними або аеробними бактеріями.

У простому пристрої очищення проходить в 2 етапи: розкладання важких компонентів і вторинна стокова очищення з подальшим виведенням очищеної рідини назовні – зазвичай в дренажну систему з вентиляційним виходом (для подальшого очищення).

З яких матеріалів виготовляють септики

Пластикові септики виробляють з поліетилену, поліпропілену, склопластику.

Самий бюджетний матеріал – поліетилен низького тиску . Ротаційне формування дозволяє отримувати безшовні септики. Цим забезпечується їх герметичність, що особливо затребуване на ділянках з високим рівнем грунтових вод (угв).

На жаль, спосіб виробництва не дозволяє отримувати хоча б приблизно однакові товщини стінок – вони можуть відрізнятися вдвічі (8-17 мм). До того ж сам етилен не відрізняється особливою міцністю, тому його підсилюють: ребрами жорсткості по корпусу і внутрішніми перегородками. Утворені камери з’єднуються переливами.

плюси поліетиленових септиків:

 • стійкі до агресивного середовища, іржавіння, замулювання стінок, до характеристик грунту;
 • монолітність, безшовність;
 • великий робочий діапазон температур: -50 + 700с.

мінуси :

 • поліетилен низького тиску не особливо міцний, вимагає посилення.

поліпропіленові септики — виходять більш міцними і жорсткими, хоча теж відносяться до недорогих. Поліпропіленові листи зварюються екструзійно, що дозволяє робити на корпусі найрізноманітніші виступаючі елементи, що підсилюють жорсткість.

Поліпропілен в порівнянні з поліетиленом:

 • витримує температури до + 1400с, не схильний до температурних деформацій;
 • більш твердий і міцний.

В цілому вважається проміжним за показниками матеріалом між поліетиленом і склопластиком.

склопластикові септики 8>—>- вважаються порівняно дорогими. Зроблені з композитного матеріалу вони вже витримують тиск грунту на глибині 3 метри, де їх і вважають за краще монтувати.

плюси :

 • стійкі до будь-яких агресивних середовищ;
 • легкі;
 • антикорозійні і довговічні (до 50 років).

мінуси :

 • крихкість;
 • не найміцніший з пластиків, на практиці поліпропілен міцніше склопластику.

Переваги та недоліки септиків із пластику

Можна відзначити наступні переваги пластикових септиків:

 • простота обслуговування і експлуатації;
 • повна герметичність (на відміну від бетонних кілець, цегли та інших «народних» варіантів каналізації)
 • компактність і невелика вага;
 • безпека для навколишнього середовища, відсутність специфічних запахів;
 • можна встановити де завгодно;
 • довговічність і стійкість до корозії.

Мінуси (в основному для простих септиків):

 • менша міцність – в порівнянні з бетонними, але це повністю компенсується грамотно проведеним фахівцями монтажем;
 • необхідно надійне якоріння – легкий корпус без води може бути видавлений грунтовими водами або грунтом при спученні.

Типи пластикових очисних споруд

Для наочності розглянемо їх для різних ступенів очищення на прикладі пластикових септиків евролос, як найбільш передових російських очисних споруд для заміських будинків з постійним і сезонним проживанням:

Аераційна установка евролос про

Аераційна установка евролос про — висока ступінь очищення стічних вод (98%). Досягається за рахунок біологічного очищення стоків-складними пристроями з компресорами, аераторами і ерліфтами.

Матеріал корпусу-монолітний листовий поліпропілен. Очищена вода може скидатися або дренажну канаву, або на поверхню грунту.

Євролос про-сучасна інноваційна російська розробка, адаптована до російських умов. В основі технологія, яка використовується на міських очисних спорудах, але пристосована для кінцевого користувача. Струменева аерація стоків за ежекторною технологією.

Відрізняється наступними якостями:

 • міцність – циліндрична форма корпусу дозволяє витримати значно більшу ґрунтове здавлювання (в порівнянні з прямокутними) при однаковій витраті матеріалу;
 • надійність – підвищена відсутністю автоматики в технології;
 • компактність – за рахунок інтенсивних методів очищення;
 • стійкість – мікроорганізми на інертному носії дозволяють витримати скидання в септик заборонених токсичних речовин, плюс підвищують ступінь очищення;
 • ремонтопридатність-більшість вузлових елементів легко знайти в господарських магазинах.

висновок : такі установки — для заміських будинків, невеликих готелів/готелів, селищ.

Локальна станція очищення стоків

Локальна станція очищення стоків — євролос біо (очищення до 92-97%).

Це насосна автономна каналізація, що складається з 3-х відсіків. Матеріал-поліпропілен. До складу станції входять: насос, ежектор, біофільтр.

При роботі проводиться механіко-біологічна очистка. Стоки циркулюють у відсіках, неодноразово проходячи через біофільтр в біореакторі з пластиковим завантаженням. Щогодини цикл повторюється.

При відключенні електроенергії протягом 2-х діб станція працює в нормальному режимі, потім переходить в режим енергонезалежного септика. Тех. Обслуговування потрібно раз в 2 роки за паспортом, але це залежить від інтенсивності експлуатації.

висновок : універсальний варіант для постійного і сезонного проживання в заміських ділянках і котеджних селищах.

Переливний анаеробний енергонезалежний септик євролос еко (очищення до 60-70%).

Матеріал корпусу-монолітний листовий поліпропілен. Складається з 3-х відсіків, де проходить потрійне очищення: механічна, біологічна і фінішне відстоювання. Очищена вода далі повинна подаватися в дренаж на доочистку (поле фільтрації або дренажний колодязь). Енергонезалежний септик підходить тільки для установки на піщаних грунтах з низьким угв.

висновок : для непостійного проживання. Наприклад, при відвідуванні дачі тільки у вихідні.

Станція глибокого біологічного очищення євролос грунт

Станція глибокого біологічного очищення євролос грунт — для ділянок з високорівневими грунтовими водами, а також слабо вбирають типами грунту: суглинок, торф та ін компресорна аераційна установка з двома аеротенками. Очищення стоків досягає 99%.

В умовах високого угв дуже складний монтаж очисних споруд, як і відведення очищених вод. Це призвело до зміни компонування пристрою, щоб зменшити глибину виривається під нього котловану. Збільшення довжини призвело до зростання продуктивності.

Повний цикл механіко-біологічного очищення-восьмиетапний:

 1. механічна.

2-3. Біологічна: в аеробних і анаеробних умовах.

 1. відділення мулу.
 2. доочистка аеробна.
 3. фіксація відпрацювала біоплівки.
 4. знезараження і скидання очищеної води.
 5. стабілізація осаду (анаеробна).

висновок : для ділянки з підвищеним рівнем грунтової води, для болотистої місцевості.

Який пластиковий септик вибрати для дачі або приватного будинку

В першу чергу при виборі беруться до уваги умови експлуатації, вільна площа, угв і бажана ступінь очищення. А також слід орієнтуватися на продуктивність очищення, передбачувану навантаження.

Євролос біо застосуємо практично скрізь, як універсальна станція — і для будинку з постійним проживанням, і для сезонної дачі. Якщо на дачі живуть вкрай рідко, то можна вибрати євролос еко, але за умови, що угв низький і грунт добре вбирає вологу. Для болотистій місцевості або в пливуні підійде тільки євролос грунт із застосуванням опалубки при монтажі.