Шведський підхід до облаштування будинку: 6 основних правил

19

Напевно ви вже чули, що шведи відчувають себе особливо щасливими. Це через вміння створити навколо себе правильну обстановку! розповідаємо, як це зробити

Шведи — майстри балансу. В інтер’єрі вони дотримуються дивовижну міру: не надто багато, не дуже мало. Затишок, але не безлад. Мінімалізм без фанатизму. Дізнатися секрети шведського підходу можна з книги «що таке лагом» видавництва міф. Ми заглянули туди і знайшли шість способів, які допоможуть облаштувати власний в скандинавському стилі.

Шведський стандарт

Декор шведського будинку — це правила стриманості. Стіни світло-сірого або білого кольору: так простір стає світліше і з’являється настрій рівноваги і безтурботності. У шведському будинку ви не знайдете химерних або кричущих орнаментів — тільки спокійні кольори, декоративні елементи і форми.

Меблі розставляють так, щоб в кімнаті залишався «повітря», а око зупинявся на кожному предметі окремо. Ніяких нагромаджень: ви повинні бачити красу кожної речі. Так будинок перетворюється в маленький оазис, який вкриває від суєти зовнішнього світу і народжує почуття прекрасного.

Расхламление

У шведів вроджена тяга до мінімалізму і повна відсутність накопичення. У будинку немає зайвих предметів або старих речей, які захаращують простір. Шафа, забитий старими светрами, коробками, зошитами, посудом… Нам так складно позбавлятися від цих предметів. Але потрібно, адже мотлох має негативні властивості: він викликає тривогу, сором і провину. Більше мотлоху-більше стресу.

Як зрозуміти, що вам пора позбавлятися від мотлоху?можливо, вам здається, що кожна річ в будинку-значуща. Насправді це не так. Дайте відповідь на кілька питань, які допоможуть зрозуміти, чи пора викинути зайве:

  • у вас вдома є шафа (або навіть кімната) для речей, які ви не використовуєте;
  • якщо ви хочете знайти якусь річ, вам потрібно більше п’яти хвилин;
  • як тільки думаєте, що друзі можуть прийти без запрошення, ви відчуваєте стрес через прибирання;
  • у вас багато речей, які ви не використовуєте і які навіть не радують вас.

Можливо, ви теж практикуєте шведський підхід і у вас вдома немає нічого зайвого. Але якщо хоча б два пункти зі списку про вас, є над чим попрацювати.

П’ять способів позбавити будинок від мотлоху:

  • кожен день робіть прибирання не менше 10 хвилин. Але не варто відразу братися за глобальну задачу і робити все відразу, так ви швидше втомитеся;
  • заведіть коробки для речей — «залишити», «віддати» і «викинути». Можна додати і четверту категорію — «сумніваюся»;
  • дотримуйтеся правила » одну річ купую-одну викидаю»;
  • зберігайте туалетні приналежності в контейнері. З паперами дотримуйтесь правила «одного торкання» — коли документ потрапляє вам в руки, виконайте потрібні дії (оплатіть рахунок, поставте підпис), приберіть або ж викиньте його;
  • не забудьте зберегти пам’ятні речі. Відведіть окрему коробку під дитячі малюнки, важливі для вас сувеніри та листівки.

Практичність і сенс

Шведи знають толк в практичною, красивою і недорогий меблів. Вони не поспішають купувати предмети, а шукають функціональні речі зі змістом: наприклад стильне крісло, в якому зручно сидіти і читати; зелені рослини, які очищають повітря; деталь декору, що піднімає настрій.

При цьому вони не забувають і про практичність: багато речей володіють декількома функціями. Наприклад, в дивані є система зберігання, кавовий столик — з підносом для напоїв і кошиком для журналів. Так необхідність купувати багато речей відпадає. А менше речей-більше «повітря» і простору.

Нове + старе

У швеції є традиція — екскурсія по дому для тих, хто вперше прийшов у гості. І якщо ви пройдетеся по шведському будинку, то виявите, що господарі часто змішують в одному інтер’єрі різномасту меблі. Вони знаходять баланс і гармонійно поєднують сучасні та вінтажні речі. Ось незвичайна дизайнерська лампа стоїть на комоді 1950-х років — і інтер’єр виглядає не надто химерним і не надто богемним. Все в міру.

Природні матеріали

Мінімалістичні інтер’єри часто критикують: вважають, що вони занадто стримані і незатишні. Цей недолік легко виправити, якщо підійти до справи творчо. Як шведи, які використовують природні матеріали.

Справа в тому, що швеція покрита лісами: в країні близько 25 національних парків. Море і гори тут також на відстані витягнутої річки. Тому в інтер’єр шведи додають маленькі елементи природи: камінь, дерево, фетр, шкіру і шерсть. На крісла вони кладуть овечі шкури, на ліжку — вовняні ковдри, на підлогу — ганчіркові килимки, а на дерев’яні столики ставлять зелені кімнатні рослини.

Світло

Основа скандинавського інтер’єру — торжество денного світла. Шведи дуже уважно ставляться до освітлення. Вдень вони вважають за краще природне світло, тому не вішають штори або вибирають фіранки з прозорого матеріалу. А ввечері в багатьох шведських будинках переважає м’який золотистий світло. Він робить інтер’єр затишним, особливо зимовими та осінніми вечорами. Щоб наповнити будинок таким світінням, потрібна лампа з колірною температурою 2 700 к.

Важливо не тільки купити правильні лампи, але і розташувати їх в стратегічно вірних місцях. Джерела світла можна заховати, щоб їх не було видно. Низ стіни і кути кімнат — підсвічувати м’яким теплим світлом. А простір зверху, ближче до стелі, залишити відносно темним.