Спецодяг для абразивоструминної обробки поверхонь

11

Сайт rmnt розповідав, як проводиться абразивна обробка поверхонь, в тому числі металевих. Це досить складний з технічної точки зору процес, а головне-небезпечний. Тому без спеціального одягу не обійтися, розповімо, що саме потрібно майстру.

Нагадаємо, що суть абразивної обробки поверхонь полягає в тому, що дрібні частинки — необов’язково пісок — подаються під великим тиском з додавання води або без неї. Частинки з силою вдаряють по деревині, металу, інших матеріалів, видаляючи старе покриття, іржу і так далі, проходить процес якісної, повноцінної очищення. В процесі роботи дрібні і тверді частинки, звичайно, будуть розлітатися в різні боки, відскакуючи від поверхні. З цієї причини майстру, що працює з піскоструминними, абразивоструминними апаратами в обов’язковому порядку потрібен захист.

У костюм абразивщика, піскострущийка, в обов’язковому порядку входять:

  • комбінезон. З поясом, який фіксує одяг щільно на талії.
  • шолом із захисним забралом з оргскла і капюшоном, щоб убезпечити обличчя, очі, волосся, але при цьому забезпечувати видимість під час роботи.
  • робочі рукавички, про різновиди яких писав портал rmnt.ru. Для абразивоструминних робіт просто бавовняні не підійдуть, потрібні більш міцні, як краги для зварників.

До взуття особливі вимоги не висуваються, хіба що роботи проводяться на висоті і слизьких поверхнях, де потрібна особлива стійкість.

Особлива увага приділяється вибору комбінезона. Зрозуміло, він повинен підходити майстру за розмірами і забезпечувати свободу руху. Шиються комбінезони для абразивоструминних робіт з бавовни зі вставками з спилковой шкіри там, куди найчастіше потрапляють тверді частинки. На рукавах і брюках внизу обов’язкові щільні манжети на гумці, щоб пил не потрапляла під одяг.

Шви подвійні, а блискавка комбінезона захищається клапаном на липучці. Підкладка з бавовняної тканини забезпечує вентиляцію, служить фільтром від пилу і вбирає піт. Є утеплені моделі для роботи у вуличних умовах взимку.

Важливо! є справжні скафандри, які застосовуються тільки на виробництві, коли мова йде про особливо агресивних і небезпечних для людини абразивних матеріалах.

Костюми для абразивоструминних робіт пропонують багато вітчизняних виробників. Вартість одного комбінезона зі спеціальними вставками досягає 7 тисяч рублів, плюс окремо шолом з маскою приблизно за дві тисячі рублів, найдешевше коштують робочі рукавички — близько 1,5 тисячі рублів.

Важливо зберігати спецодяг в провітрюваному шафі, розвішувати після використання. В цілому комбінезон з щільної бавовни зі вставками можна просто випрати в домашніх умовах. На виробництві, згідно з правилами, такі костюми раз на півроку відправляють в хімчистку.

Відео по темі