Сучасний котедж в дусі конструктивізму: в гармонії з природою

7

Екодом з арт-об’єктами на 190 квадратних метрах-естетика конструктивізму в гармонії з мистецтвом і природою

Головне завдання, яке належало вирішити архітектору сергію нікешкіну з бюро « крупний план », — як зберегти навколишній ландшафт і створити не тільки затишний і сучасний, але і екологічний будинок. Показуємо, що вийшло.

Сергій нікешкін, архітектор

У 2008 році разом з конструктором андрієм михайловим заснував бюро «крупний план». Спеціалізується на проектуванні житлової та комерційної нерухомості в москві і регіонах. Один з найяскравіших проектів — трц біля метро «теплий стан». Проект отримав диплом союзу архітекторів росії, премію архради москви, став » кращим реалізованим проектом будівництва багатофункціональних торгових центрів і комплексів» москви в 2018 році і увійшов в шорт-лист премії waf (world architecture festival) в 2019 році.

Котедж в сучасному стилі: концепція мінімалізму, гармонії і зручності

Будинок зводився на лісовій ділянці в ларево, площею 0,2 га з деревами і ставком. Було дуже важливо максимально дбайливо вписати будинок в навколишній ландшафт, по можливості зберігши його. Територію вдалося розпланувати так, що на ній без шкоди для природи розташувався сам будинок, літня кухня з піччю, а також майстерня для творчості.

Екологічність і арт-об’єкти: дерев’яний котедж архітектора

Будинок повністю побудований з дерева (переважно сосни), самого екологічного матеріалу, який відрізняється ще й пластичністю — ідеальний варіант для втілення ідей проектувальника. Архітектору вдалося створити виразний образ в дусі конструктивізму, при цьому зберігши функціональність і особливу естетику.

У будинку легко дихається, він відмінно зберігає тепло і опалюється тепловим насосом — зручний і екологічний варіант. Радіаторів в будинку немає — для комфортного мікроклімату досить теплих підлог.

Проекти будинків з панорамним склінням: більше свободи, простору і світла

Активне використання скла додає інтер’єру проникності, повітря і простору. Панорамне скління вітальні на першому поверсі і кабінету на другому дозволяє милуватися пейзажем. Дерева і чагарники на ділянці сприяють м’якому розсіюванню світла.

Планування двоповерхового будинку: ідеальний простір для життя

Більшу частину житлового простору займає перший поверх. Тут розташовані спальня, вітальня, кухня. Другий поверх-кабінет зі скошеною покрівлею. Спочатку надбудова не була запланована, але в підсумку антресоль і скошений мансардний обсяг додали вигляду будівлі складності та оригінальності.

Арт-об’єкт в інтер’єрі: алюмінієва люстра і дивани-човни

Створені архітектором арт-об’єкти ручної роботи стали родзинкою інтер’єру. Наприклад, власноруч відлита їм з п’ятдесяти кілограмів алюмінію люстра нагадує місячне затемнення. Алюміній для люстри розплавляли в дров’яної печі, а форму заливали прямо в землі, завдяки чому фактура люстри сформована рельєфом грунту.

Дивани у вітальні господарі теж зробили самі — зі старих дерев’яних човнів, які були пофарбовані в білий колір так, щоб повністю приховати фактуру дерева.

Ну а фонтан на ділянці — не що інше, як млиновий жорнов.