Технологія і основні етапи укладання тротуарної плитки на пісок

7-13-2021

Укладати тротуарну плитку — сучасний аналог бруківки — на пісок доцільно тільки в тому випадку, якщо доріжки робляться у дворі приватного будинку або дачі, тому що ця технологія розрахована на об’єкти з малими навантаженнями. Спершу хочу вам порекомендувати укладка бруківки львів за кращою ціною.

Плитка виглядає набагато привабливіше бетону або асфальту. Різноманітність форм і можливість фарбувати цей будматеріал в різні кольори дозволяють створювати поверхні, не тільки органічно вписуються в дизайн будь-якої ділянки, а й службовці його прикрасою.

Як правильно класти тротуарну плитку на пісок і який вам потрібен буде матеріал для укладання? Відповіді на ці та багато інших питань розповімо в нашій статті.

Переваги і недоліки

В першу чергу, давайте розберемося, чи можна класти тротуарну плитку на пісок і наскільки це доцільно.

За короткий термін доріжки з сучасної бруківки, покладеної на пісок, завоювали велику популярність. Ось основні пункти, які дають цій технології перевага:

 • піщана подушка забезпечує ефективний дренаж — під час дощу волога йде в шви між бруківкою, тому калюж на таких доріжках не буває;
 • оскільки поверхню доріжки і її внутрішня структура не є монолітами, при зрушення грунту вона не розтріскується завдяки тому, що її елементи рухливі відносно один одного
 • оскільки бруківки не прикріплена до основи, доріжка дуже проста в обслуговуванні — деформовану плиту легко можна вийняти і замінити (за умови, що в запасі є виріб такої ж форми і розміру).

Без недоліків подібні споруди також не обходяться:

 • якщо не забезпечений якісний дренаж, вода погано стікає і накопичується, з часом споруда з підставою з піску може зруйнуватися, адже вода здатна підмити що завгодно;
 • поверхня не виносить перевищення допустимих навантажень — якщо проїхатися по пішохідній доріжці на авто, результат може бути дуже плачевних;
 • власники садових ділянок часто скаржаться, що мурахи тягнуть з-під бруківки пісок в значних кількостях.

Витратні матеріали та інструменти

Перед тим як укласти тротуарну плитку на пісок, потрібно зібрати необхідний інвентар. Щоб не було простою і всі роботи виконувалися легко і якісно, заздалегідь потрібно запастися наступними інструментами і матеріалами:

 • кілочки і міцний шнур для розмітки меж доріжки або майданчика;
 • будівельний рівень;
 • трамбування (автоматична або ручна);
 • кельму;
 • гумова киянка;
 • пластмасові хрестики або тонкі дерев’яні клини;
 • поливної шланг з насадкою-душем або поливна лійка;
 • віник;
 • граблі;
 • пісок різних фракцій;
 • цемент М500.

Розрахунок кількості матеріалів

Підрахунки починають з вимірів периметрів майбутніх доріжок і підрахунку площі їх поверхні. Якщо передбачаються фігурні елементи, розташовані навколо клумб і інших об’єктів на ділянці, їх потрібно розчленувати на прості частини і також підрахувати площу поверхні.

Всі наступні розрахунки проводяться на підставі одержані цифр, які переводять в метри.

 • Кількість бордюрного каменю — це довжина всіх периметрів мінус довжина місць примикання поверхні впритул до фундаменту будівлі і іншим спорудам. У цій частині бордюром буде сам фундамент.
 • Площа що вимагається тротуарної плити — це площа всіх запланованих майданчиків і доріжок плюс 5% на підрізи. Але цей відсоток можна використовувати, тільки застосовуючи прості схеми укладання і сподіваючись на те, що вся доставлена ​​бруківка буде цілою. До того ж в процесі робіт можуть виявитися невраховані моменти, що збільшують її витрата. З урахуванням подібних нюансів до розрахункової площі слід додати 10%. Такий обсяг не призведе до надмірної переплати, зате куплених плит точно вистачить і трохи залишиться на випадок ремонту в майбутньому.
 • Скільки потрібно піску для укладання тротуарної плитки? Компоненти піщаної подушки вираховуються з урахуванням передбачуваної товщини піску під тротуарну плитку. Наприклад, для розрахунку обсягу щебеню, який буде укладатися шаром в 5 см, площа всіх доріжок і майданчиків множимо на 0,05 (це 5 см, перекладені в метри). Отримана величина вкаже, скільки кубометрів щебеню слід купувати. Точно так же проводиться і розрахунок кількості піску.

Обсяг відходів при укладанні бруківки сильно залежить від схеми укладання (при діагональному способі кількість відходів збільшується) і розмірів викладаємо поверхні (чим вона ширше, тим їх менше).

Підготовка до роботи

Підготовка робочої зони — важливий етап. Якісне підстава є запорукою успішності всіх інших робіт, тому спочатку потрібно провести роботи по підготовці ґрунту:

 1. Верхній шар прибрати і в грунті зробити траншею глибиною 20 см. Цей показник є умовним — універсальних рішень немає і не буде. Глибина траншеї залежить від безлічі характеристик: складу грунту і глибини промерзання, рівня грунтових вод, рельєфу місцевості. Для твердого грунту досить 20 см, для пухких грунтів глибину збільшити. Середній показник для доріжок — 20 см, а для автомобільного майданчика або проїзду траншею потрібно поглибити ще на 7-10 см.
 2. З дна траншеї ретельно прибрати коріння трави і рослин , каміння, землю промочити з лійки або шланга і пройтися по ній трамбівкою, що дозволить в подальшому уникнути просідання грунту.
 3. Дно траншеї викласти геотекстилем або агротканини. Вони не будуть затримувати воду, але і не дадуть прорости і зіпсувати доріжку залишилися в грунті корінцях і насінню. Крім того геотекстиль перешкодить взаємопроникнення материкової грунту і піску.

Покрокова інструкція

Усі наступні роботи складаються з декількох етапів, кожен з яких слід проходити з усією ретельністю, тому що від цього залежить якість і довговічність споруди. Навіть якщо на плиті було вирішено заощадити, на укладанні цього робити не варто.Якісне підстава не просяде і не деформується, буде добре пропускати вологу і витримувати передбачувані навантаження.

установка бордюрів

Бордюри є обмежувачами, що перешкоджають тому, щоб майбутній тротуар роз’їхався. Для їх установки уздовж підготовленої траншеї прокопують канавки, дно яких зміцнюють щебенем.

Порожнечі в щебені заповнюються піском. На щебінь за рівнем ставлять бордюри і закріплюють їх цементно-піщаним розчином. Не варто готовим розчином заливати все бордюри відразу — кожен зміцнюється замком з бетону індивідуально.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Після закінчення робіт висота бордюрів для забезпечення гарного водостоку повинна бути врівень або на 10-20 мм нижче верхнього краю бруківки. Висота, в першу чергу, регулюється глибиною прокопали канавок. На висихання бетонних замків даються приблизно добу , потім канавки з бордюрами засипаються грунтом до загального рівня дна траншеї.Уздовж внутрішньої сторони одного з бордюрів укладається стічний жолоб, в сторону якого потрібно буде робити ухил доріжки.

створення подушки

На геотекстиль насипається крупнофракціонний пісок шаром 5 см . Його поверхня вирівнюється граблями і рясно змочують водою. Перед наступним етапом робіт при похмурій погоді потрібно почекати добу, при сонячної досить 2-4 години.

Потім поверхню розрівнюється профілем або трубою і на неї насипається шар щебеню товщиною 10 см. Щебінь трамбують. Не можна укладати щебінь відразу на геотекстиль щоб уникнути пошкодження останнього.

Поверх щебеню насипається ще 5 см піску , який розподіляється так, щоб заповнити всі порожнечі. Цей шар потрібен для расклінцовкі щебеню і виведення підстави «в нуль». Поверхня знову трамбується, проливається водою (в результаті чого пісок частково піде в проміжки між гравієм) і вирівнюється.

В результаті вийде ідеально рівна подушка, на яку і належить укладати плити.