Укладання паркету своїми руками

599

Підлогове покриття – один з найважливіших елементів інтер’єру. Воно несе не лише естетичну навантаження, але і за умови грамотного виконання створює затишну атмосферу в приміщенні. Найпоширенішим варіантом покриття є натуральне дерево, точніше дерев’яний паркет. Він (паркет) можна встановити практично в будь-якій кімнаті, за винятком кухні та ванної.

Укладання паркету своїми руками

Зміст статті

 • 1 Особливості процедури укладання
 • 2 Основні види паркету
 • 3 Способи укладання
  • 3.1 Укладання паркету на стяжку
  • 3.2 Монтаж паркету на лаги
  • 3.3 Монтаж на чорнову підлогу
 • 4 Технологія «плаваючої підлоги»
 • 5 Використання клею
 • 6 Як видалити плями з паркету
  • 6.1 Відео – Самостійна укладання паркету

Особливості процедури укладання

Укладання паркету своїми руками вимагає чимало сил і часу, але зате підлога, вкрита таким матеріалом, відрізняється міцністю і привабливим зовнішнім виглядом.

Увага! Паркет можна укладати як за класичною технологією (смугами), так і більш сучасним методом – плетінкою, ялинкою або сонею.

Укладання паркету своїми руками

Паркет французька ялинка

Основні види паркету

Вибір тієї чи іншої технології багато в чому залежить від виду паркету. Таких видів сьогодні є кілька.

 • Найпопулярнішим є штучний паркет. Він складається з великої кількості планок, виконаних з дерева твердих порід і сполучених допомогою спеціальних елементів – пазів і шпильок. Розміри панелей приблизно наступні: 2,2х7,5х50 див. Такий паркет можна укладати різними способами (про них в наступному пункті).
  Укладання паркету своїми руками

  Штучний паркет Груша

  Укладання паркету своїми руками

  Класифікація паркету в залежності від розпилу

 • Ламіновані вироби – це сучасний аналог натуральних матеріалів, який також можна укладати різними способами. Отже, він коштує дешевше.

  Укладання паркету своїми руками

  Ламінований паркет

 • Масивний паркет, який ще називають паркетної дошкою, відрізняється від натурального лише габаритами – 1,5х8х50 див. Матеріал коштує досить дорого, оскільки при його виготовленні використовується цільна деревина.

  Укладання паркету своїми руками

  Паркетна дошка з масиву

 • Найпопулярнішим є штучний паркет, тому в статті розглядається саме його укладання. Варто пам’ятати, що чим складніше укладання, тим більше часу вона займає і, відповідно, тим дорожче вона обійдеться.

  Укладання паркету своїми руками

  Модульний паркет

  Способи укладання

  Вибір того чи іншого способу укладання паркету залежить від типу поверхні, на якій буде проводитися монтаж. Таких способів є кілька:

  • на бетонну стяжку;
  • на лаги;
  • на чорнову підлогу.

  Розглянемо кожен з них.

  Укладання паркету на стяжку

  Укладання паркету своїми руками

  Укладання паркету на стяжку

  Для роботи знадобляться наступні інструменти (незалежно від типу покриття):

  • молоток;
  • цвяхи;
  • маркер;
  • рулетка;
  • пила;
  • електролобзик;
  • клини;
  • дриль;
  • шліфувальна машина.

  Крок 1. За допомогою електронного вимірювача вимірюється вологість поверхні (максимальний показник – 2%).

  За допомогою електронного вимірювача вимірюється вологість

  Крок 2. Поверхня грунтується за допомогою спеціального клею для паркету – на цю ґрунтовку буде укладатися фанера. Клей повинен підходити під конкретний тип ґрунтовки. Рекомендується використовувати саме каучуковий клей, т. к. він застосовується найчастіше.

  Укладання паркету своїми руками

  Ґрунтовка підлоги

  Увага! Ґрунтувального шару потрібно мінімум вісім годин для висихання. Подальші роботи можна проводити лише після закінчення цього строку.

  Крок 3. Якщо рівень вологості перевищує 2%, наноситься гідробар’єр (спеціальна влагоотталкивающая грунтовка, яку наносять у два шари з годинною перервою між ними). Перший шар бар’єру посипається кварцовим піском.

  Укладання паркету своїми руками

  Ґрунтовка влагоотталкивающая

  Крок 4. Беруться листи вологостійкої фанери товщиною 1-1,8 см, кожен з них розпилюється на чотири рівні частини. Важливо, щоб при укладанні фанери залишався шов приблизно в 5 мм.

  Укладання паркету своїми руками

  Вологостійка фанера

  Укладання паркету своїми руками

  Укладання фанери

  Увага! Горизонтальність фанерного покриття перевіряється рівнем. Якщо воно буде нерівним, то при укладанні утворюються перепади.

  Крок 5. Далі укладається сам паркет. Фанера покривається клеєм за допомогою шпателя. Дерев’яний елемент щільно фіксується монтажним пістолетом, прибивающим матеріал цвяхами.

  Укладання паркету своїми руками

  Укладання паркету

  Укладання паркету своїми руками

  Укладання паркету

  Укладання паркету своїми руками

  Художній паркет

  Крок 6. Процедура укладання закінчується шпаклівкою і циклюванням поверхні. Це можна зробити не раніше, ніж через тиждень після завершення роботи.

  Спочатку проводиться циклювання (за допомогою спеціальної шліфувальної машини), в ході якої поверхня вирівнюються і видаляє всі забруднення, які залишилися після монтажу. Далі шпаклюються тріщини, що утворилися після температурної деформації дерев’яних елементів.

  Увага! Шпаклюється вся поверхня покриття.

  Щоб колір шпаклівки збігався з кольором паркету, спеціальну рідину змішують з деревної пилом.

  Укладання паркету своїми руками

  Покриття паркету лаком

  Крок 7. Після висихання шпаклівки залишається провести фінальну обробку – лакування. Спочатку приміщення захищається від протягів, вимикаються всі електроприлади, здатні вплинути на рівень вологості. Паркет лакується у кілька шарів: перший – грунтове – необхідний для збереження натурального кольору матеріалу, другий – фінішний – наноситься лише після повного висихання базового шару.

  Укладання паркету своїми руками

  Способи укладання паркету

  Увага! Паркет може бути використаний не тільки в декоративних цілях, але і для приховування трубопроводів (про це нижче).

  Монтаж паркету на лаги

  Укладання паркету своїми руками

  Монтаж паркету на лаги

  Паркетне покриття можна сформувати не тільки на бетонній стяжці, але і на лагах. Такий спосіб укладання має певні переваги, серед яких:

  • відсутність зайвої вологи в приміщенні;
  • підвищені звуко — і термоізоляційні властивості по причині того, що зазори між лагами можна заповнити тим чи іншим ізолятором;
  • можливість прокладки комунікацій;
  • висока швидкість проведення монтажних робіт.

  Технологія укладання в даному випадку практично нічим не відрізняється від описаної вище, хіба що фанера кладеться не на стяжку, а на лаги.

  Укладання паркету своїми руками

  Монтаж паркету на лаги

  Монтаж на чорнову підлогу

  Такий спосіб укладання паркету найдешевший і простий у виконанні, в першу чергу тому, що немає необхідності в створенні бетонної стяжки або установки лаг. Але і цей спосіб має свої особливості і нюанси, про які обов’язково потрібно знати, щоб отримати якісний результат.

  Укладання паркету своїми руками

  Укладання паркету на чорнову підлогу

 • Чорнову підлогу виготовляється з шпунтованої деревини.
 • Він не повинен вібрувати або видавати звуки при експлуатації, тобто при ходьбі.
 • Його поверхня повинна бути рівною (монтажний рівень в допомогу).
 • Дошки повинні бути надійно зафіксовані як вертикально, так і горизонтально.
 • Поверхня підлоги слід покрити антисептичним засобом.
 • Всі описані варіанти укладання повинні проводитися лише після завершення ремонтних робіт у приміщенні. Має пройти мінімум тиждень по завершенні ремонту, здатного вплинути на рівень вологості. Сама вологість при роботі не повинна перевищувати 55-60%, а температура в кімнаті – 20-24ᵒС.

  Увага! Всі описані способи укладання виконувалися по технології механічного кріплення. Але є й інші технології, про яких теж варто знати.

  Технологія «плаваючої підлоги»

  Схемы укладки паркетной доски «Черс» с замковым соединением «плавающим» методом

  Схеми укладання паркетної дошки «Черс» з замковим з’єднанням «плаваючим» методом

  В такому випадку не використовується клей, тому монтаж проводиться приблизно в два рази швидше. У кожній планці з одного боку зроблений паз, а з іншого – шип. Подібний спосіб фіксації називають клік-системою. «Плаваюча підлога» дуже практичний, до того ж у разі переїзду покриття можна буде демонтувати.

  Увага! Іноді на паркетних дошках виникають пошкодження. При використанні «сухого» технології пошкоджену дошку легко замінити навіть без допомоги фахівця.

  Укладання паркетної дошки способом «плаваюча підлога»

  Використання клею

  Укладання паркету своїми руками

  Укладання паркетної дошки на клей

  Ця технологія відрізняється тим, що пази з шипами склеюються між собою. Головне, про що потрібно знати – не можна купувати клей на водній основі, інакше матеріал незабаром деформується.

  Клей потрібно наносити по всій довжині кожного паза. Якщо був обраний діагональний монтаж, то робота починається з кута, а якщо поздовжній, то від дальньої щодо вхідних дверей стіни.

  Укладання паркету своїми руками

  Паркетний клей Ecowood

  Увага! Діагональний монтаж виглядає більш естетично, але вона пов’язана з великою кількістю видатків (отже, обійдеться дорожче) і складнощами при монтажі.

  Як видалити плями з паркету

  При подальшій експлуатації покриття можуть з’явитися плями, які не піддаються миттю вологою ганчіркою. Для видалення таких плям використовуються спеціальні засоби, але є і народні методи – більш щадні і не менш ефективні.

  Укладання паркету своїми руками

  Як видалити плями з паркету

 • Свіжа пляма крові можна видалити ганчіркою, просоченою холодною водою. Якщо кров засохла, то у воду додається невелика кількість аміаку і вже потім змочується ганчірка.
 • Чорні смужки від взуття легко видаляються нейлонової тканиною – потрібно тільки трохи потерти поверхню.
 • Воскове пляма попередньо заморожується, потім акуратно зчищається пластиковим шпателем. На залишки воску кладеться м’який матеріал і проглаживается праскою.
 • Для видалення жувальної гумки або фарби можна використовувати виключно спеціальні чистячі засоби. При цьому важливо заздалегідь ознайомитися з інструкцією, оскільки самодіяльність призведе до необоротної псування матеріалу.

  Укладання паркету своїми руками

  Як видалити плями з паркету

 • Для видалення лаку для нігтів використовується суміш води з ацетоном.
 • Увага! Неприйнятно використання ацетону в чистому вигляді.

  Укладання паркету своїми руками

  Паркет

  Для більш детального ознайомлення з технологією укладання подивіться наведений нижче відеоматеріал.

  Відео – Самостійна укладання паркету