Укриття багаторічників на зиму-які і чим?

11

Вкриваємо багаторічники

У нашому регіоні істотні похолодання і заморозки трапляються в листопаді, тому і укриття багаторічників на зиму проводжу на початку – середині цього місяця, керуючись прогнозом погоди. Цими роботами починаю займатися, коли денна температура тримається ще на позитивних відмітках, а вночі вже трохи підморожує.

Такі зимостійкі мелколуковічние рослини, як мускарі, проліски, рябчики, пушкінії, проліски і крокуси, не вкриваю. Ці культури, посаджені у вересні, встигають добре вкоренитися і стійко переносять зимові негаразди без додаткового укриття. Утеплюю тільки ті екземпляри, які посадила в жовтні.

Якщо по осені саджу нові голландські сорти лілій, тюльпанів, нарцисів та інших цибулинних, неодмінно їх вкриваю сосновим ялиновим гіллям. Зверху накидаю на грядку плівку і викладаю на неї стебла кукурудзи і топінамбура, щоб її не віднесло вітром. Цю процедуру проводжу в суху погоду, коли земля вже трохи підморожена.

Знаю, що деякі квітникарі викопують на зиму кореневища сортових флоксів і зберігають їх в підвалі. На мій погляд, робота ця вельми трудомістка, тому я поступаю іншим чином.

З настанням стійких похолодань я висипаю на кожен кущ цієї культури по відру землі. Стебла рослин спеціально не обрізаю, щоб по весні було легко відшукати кожен екземпляр і відгребти від них мульчу. Обрізку старої наземної частини флоксів проводжу також навесні.

Укрийте ці рослини на зиму! які квіти і як краще укрити на зиму

watch this video on youtube

Такі морозостійкі багаторічники, як астильба, багаторічна астра, люпин, хоста та ін., не вимагають додаткового укриття на зиму. Однак у другій половині осені я мульчують грунт під цими культурами шаром перегною 2-5 см, щоб прикрити їх ростові бруньки, які мають тенденцію наростати догори.

Так само поводяться бруньки старих півоній, тому має сенс на кожен кущ цієї квітки насипати по відру землі або перегною, а навесні їх разокучіть. А ось молоді півонії, висаджені на потрібну глибину, не вкриваю, тому що вони і так відмінно зимують.

На моїй дачі росте кілька сортів примул. Під них восени підсипають невеликий шар перегною, а також накидаю на них лапник. Але не для того, щоб захистити їх від вимерзання, а щоб уберегти від набігів мишей, які кілька разів пошкоджували мої посадки, вигризаючи у примул соковиту серцевину.

Більшість лілійників, що ростуть в саду, не вкриваю. Однак деякі високодекоративні сорти, такі як шторм оф центр і черрі валентина, все ж для профілактики утеплюю товстим шаром мульчі.

Незважаючи на те, що іриси вважаються морозостійкими квітами, деякі бородаті сортові екземпляри у мене все ж підмерзали. Тому тепер для них роблю» сухе укриття», прикриваючи їх ялиновим гіллям, а потім плівкою.

Якщо укрити багаторічники завчасно, вони після нетривалих осінніх заморозків і подальшого потепління можуть випріти під такою «шубою». Тому, проводячи ці процедури в своєму квітнику, в першу чергу слід керуватися погодними умовами, які досить істотно відрізняються в різних регіонах нашої країни.

Обрізка і підготовка до зими багаторічників-відео

Обрізка і підготовка до зими багаторічників. Коли обрізати? як мульчувати? що вкривати?

watch this video on youtube

© автор: ірина кудріна, м воронеж

інструмент для майстрів і майстринь, і товари для дому дуже дешево. Безкоштовна доставка. Є відгуки.

Нижче інші записи по темі » як зробити своїми руками — домогосподарину!»

Будемо друзями!