Варіанти зберігання дров на ділянці

6

Запаслися дровами на зиму? як вже писав сайт rmnt, дрова бувають різними за якістю і кількістю тепла, що виділяється. Але зберігати їх в будь-якому випадку потрібно в сухому місці, за всіма правилами. Розповімо, як і де можна облаштувати місця зберігання для запасу дров на холодні місяці.

Портал rmnt.ru наводив вам приклади дровниць, які власники перетворили на витвір мистецтва, виклавши справжні картини і скульптури. Але на практиці, звичайно, для господарів найголовніше — аж ніяк не краса. Необхідно, щоб дрова були під рукою, були готовими до використання в печі, каміні, на мангалі.

Кращим періодом для заготівлі дров фахівці називають якраз середину, кінець осені і початок зими. Саме в цей час в деревині найменше вологи. Крім того, наступаючі холоди не дадуть власникам забути про те, що пора зробити запас дров. Хоча б для лазні і шашлику, якщо в будинку газове опалення.

Важливо! для зручності використання і зберігання дров критично важливо, як вони нарубані. Чим рівніше поліна, чим більше вони однакові, тим простіше скласти їх в акуратну дровницу.

Ідеальним місцем для зберігання дров стане сарай. У ньому можна облаштувати стелаж, щоб поліна не лежали купою, або просто викласти їх уздовж стін. Підлога є, дах і стіни теж — дрова будуть надійно захищені від дощів і снігопадів. Такий сарай можна використовувати не тільки під дрова, але і для зберігання різних садових інструментів — місця вистачить.

Але найчастіше власники вирішують побудувати окремий дровник. Це стає необхідністю, якщо запас потрібен великий, в сараї місця недостатньо. У такому випадку важливо дотримуватися наступних правил:

  • для дровника вибирається місце, яке не підтоплюється під час злив і танення снігу.
  • забезпечте освітлення поруч з дровником, щоб можна було брати поліна зимовими вечорами або рано вранці, коли ще не світало.
  • обов’язковий хоча б найпростіший фундамент і настил, щоб дрова не лежали на землі.
  • стіни можуть бути найпростішими, не суцільними, а з зазорами для провітрювання.
  • покрівля — що завгодно, аби не протікала. Старий шифер теж підійде.

Конструкція проста, може бути побудована з підручних матеріалів. Головне-вдало вибрати місце — щоб дрова і завозити було легко, і переносити в будинок не через всю ділянку по заметах.

Можна піти більш простим шляхом-зберігати дрова на саморобному настилі зі стійками біля стіни будинку, лазні, гаража або сараю. Якщо є звис даху, то додатковий навіс не потрібен, але для надійності можна прикрити стопки дров щільною плівкою, геотекстилем, щоб точно не промокли.

Настил під дрова можна зробити з піддонів, які, щоб не стикалися з землею, доцільно покласти на шлакоблоки або інші кам’яні опори. Пристінна дровиця хороша тим, що вже має опору ззаду, а з боків дрова можна закріпити просто двома дошками або жердинами.

Важливо! торці полін самі по собі створять красиву текстуру, дров’яна кладка не зіпсує екстер’єр будівлі, розбавить монотонність стіни. При цьому дровиця не повинна бути занадто високою, адже брати дрова ви будете саме зверху, поступово опускаючись шар за шаром.

Саморобні стійки для зберігання дров можна зробити не тільки з шлакоблоків і жердин. Відмінно підійдуть металеві труби і фітинги, якщо вони залишилися після ремонту.

Продаються готові стелажі і полиці для зберігання дров. Вартість дуже різна, в залежності від розмірів, обсягів збережених полін і декоративності. Вартість простого металевого стелажа з дахом для зберігання 1,5 м3 дров становить близько 10-15 тисяч рублів.

Відео по темі