«великий воїн» і його армія: перемогти мурах реально!

39

Гель «великий воїн » мені порадив один з сільських знайомих ще років 5 тому. Я поскаржилася, що мурахи зовсім замучили, ніяк позбутися від них не можу — а він розповів про цей засіб, зазначивши, що сам тільки їм і рятується. Я пішла раді і жодного разу не пошкодувала — «великий воїн» дійсно працює .

«великий воїн » від мурах — це ціла лінійка засобів, фото автора

Але до недавнього часу я навіть не здогадувалася, що крім став звичним інсектицидного гелю в шприці лінійка цих засобів включає безліч інших препаратів. А дізнавшись, звичайно ж, захотіла випробувати все.

Сказано — зроблено. Випробування ще тривають, але я вже готова розповісти про свої враження. Знаю, що мурахи докучають багатьом дачникам, тому думаю, мій досвід напевно кому-небудь стане в нагоді — як і мені свого часу знадобився сусідський.

Гель «великий воїн»

Почну з цього засобу, оскільки воно давно перевірено в справі. Його основні діючі речовини-фосфороорганічні інсектициди діазинон і хлорпірифос , що володіють нервово-паралітичною дією. Харчові наповнювачі роблять препарат привабливим для мурах, і ті не тільки поїдають його на місці, але і забирають в мурашник в якості частування для личинок і маток. В результаті гине вся колонія.

Зрозуміло, відбувається це не моментально. Перші результати можна помітити через кілька днів, а повністю мурахи зникають приблизно протягом пари тижнів (іноді і швидше — залежить, мабуть, від розміру поселення і кількості особин). Правда, на звільнилася «житлоплощу» цілком можуть заселитися нові «квартиранти», але за рахунок регулярних обробок з дому нам цих непрошених гостей вдалося вижити повністю.

гель «великий воїн» від мурах, фото автора

Гель випускається в двох варіантах фасування: в шприцах по 30 г і в тюбиках по 80 г . Другий варіант економічніше і практичніше, але перший мені все ж здався більш зручним у застосуванні (хоча можливо, це просто справа звички).

Засіб ідеально для використання в приміщеннях , де його точно не змиє дощем. Застосовувала я його і в теплицях, парниках , де дуже люблять селитися мурахи. Гель легко наноситься як на вертикальні, так і на горизонтальні поверхні — я обробляла бортики грядок і стіни (в підвалі і уздовж плінтусів в будинку).

На вуличних грядках використовувати гель не дуже зручно: він змивається дощем, і його потрібно регулярно оновлювати або чекати сухої погоди. І ось тут на допомогу приходять пастки , які з успіхом вирішують проблему.

Диск-пастка «великий воїн»

Ну чому я раніше про них не знала! це просто шикарна річ, саме те, чого мені не вистачало! пастка в рази спрощує застосування гелю і розширює можливості його використання. У комплект входить 5 багаторазових дисків-пасток і маленький тюбик гелю (30 г) .

у комплекті-5 дисків-пасток і тюбик гелю, фото автора

розміщуємо приманку всередині пастки, фото автора

Накриваємо її кришкою, встановлюємо біля мурашиної стежки і фіксуємо за допомогою штирів, що входять в комплект:

встановлена в теплиці пастка, фото автора

Все! просто, як все геніальне. Приманку не змиє дощем, вона не запилиться і не розтечеться на сонці, пастку не віднесе вітром — тепер зручно боротися з мурахами не тільки вдома або в тепличних умовах, але і в саду або на городі .

Зібрати і встановити пастку — це набагато швидше і легше, ніж нанести гель на стіну або грядки, та й витрата його помітно зменшується. При необхідності всю конструкцію можна так само елементарно перенести на інше місце — це хвилинна справа. Головне-не забувати час від часу додавати «частування».

Загалом, пастки мені однозначно припали до двору, і мабуть, я придбаю ще парочку комплектів, щоб вже точно на всіх непрошених гостей вистачило. Тим більше, виникло припущення (поки не перевірене), що» заряджати » пастку можна не тільки гелем, а й іншими препаратами лінійки.

Гранули «великий воїн»

Діюча речовина цього засобу — фіпроніл , інсектицид широкого спектру дії, що відноситься до класу фенілпіразолів. Препарати на його основі застосовуються для боротьби з шкідниками, стійкими до інших груп пестицидів . Гранули випускаються в декількох видах фасування: в пакетиках по 50 г, баночках по 150 і 270 г — можна підібрати підходящий варіант в залежності від масштабу наявних проблем.

гранули «великий воїн», фото автора

Незважаючи на те, що засіб віднесено до 4 класу небезпеки, його не рекомендується використовувати при обробці дитячих майданчиків, пасік і ділянок, на яких розміщені сільськогосподарські культури. Застосовувати ці гранули будинку я б теж не ризикнула — у мене дуже допитливі котики, які неодмінно захочуть дізнатися, що це тут таке цікаве господиня в мисках по кутах розставила.

Словом, фактично область застосування засобу виявляється досить обмеженою: його можна засипати в щілини між плитками на садових доріжках, вимощення і т.п. Допускається розсипати препарат безпосередньо на мурашники — але з урахуванням перерахованих обмежень.

Гранули не втрачають своїх властивостей, якщо їх змочити водою і наносити у вигляді пасти — однак це затія досить клопітка і трудомістка. Напевно, варто було б спробувати, прояви наші мурахи стійкість до діючих речовин гелю, а так… З іншого боку, завдяки такій особливості можна не турбуватися, що під дощем засіб втратить ефективність.

область можливого застосування гранул виявляється досить обмеженою, фото автора

В результаті за допомогою гранул я позбулася мурах, які влаштувалися під цеглою, огороджувальними вуличний мангал. Але де і як їх ще можна безпечно застосувати в наших умовах, поки не придумала. Хоча вже під час підготовки цього огляду прийшла ідея: мабуть, препарат цілком підійде для засипання в пастки замість гелю. Тоді його використання, наприклад, в підвалі або в квітниках обійдеться без ризику для цікавих тварин і птахів. Треба перевірити…

Лак «великий воїн»

На цей засіб я покладала великі надії, поки не прочитала інструкцію. Припускала, що лак — речовина, стійке до опадів, а значить, придатне до використання в саду. Але на жаль…

Діюча речовина препарату-циперметрин , широко застосовуваний інсектицид і акарицид з групи піретроїдів. Він ефективний не тільки проти мурах, але і проти тарганів, клопів, бліх, іксодових кліщів, личинок мух і комарів. І це, безумовно, великий плюс .

Мінус-висока токсичність цієї речовини, яка накладає серйозні обмеження. І мова не тільки про запобіжні заходи при роботі з препаратом.

лак «великий воїн» призначений для використання в приміщенні, фото автора

Інсектициднийлак «великий воїн» не рекомендується наносити на ті елементи конструкцій, до яких ви згодом будете торкатися руками (дверні та віконні ручки, перила і т.п.). У теплицях і парниках його застосування допускається-але я не дуже добре уявляю, як це зробити з урахуванням всіх обмежень, адже огорож грядок, біля яких, власне, і люблять селитися мурахи, складно не торкнутися при роботі.

Крім того, в інструкції зазначено, що сонячні промені знижують ефективність лаку і період його захисної дії — тобто, використовувати цей засіб в теплицях все-таки недоцільно, застосовувати його слід в приміщеннях .

А ще лак не можна наносити на кору дерев : він здатний викликати її опік і відмирання. Я-то якраз розраховувала використовувати цей препарат для боротьби з мурахами на плодових… Ну що ж, значить, в саду буду використовувати стійкі до всіх негараздів пастки. Їх цілком можна розставити під деревами, щоб мурахи по дорозі прихоплювали частування — гель або, наприклад, сироп.

Сироп «великий воїн»

Діюча речовина інсектицидного сиропу — стара добра бура (тетраборат натрію) , перевірене поколіннями засіб від мурах і тарганів. Рідина нетоксична і в цілому безпечна, її можна застосовувати, в тому числі, в саду і на городі.

інсектицидний сироп «великий воїн«, фото автора

Правда,» формат» кошти для мене виявився не зовсім вдалим. Сироп-приманку рекомендується наливати в нехарчові ємності, які потім розміщують на мурашиних стежках або безпосередньо біля мурашників. Але препарат при цьому потребує захисту від сонця і опадів — тобто, ні в саду, ні в теплицях миски з сиропом просто так не розставиш (хоча інструкція подібний варіант використання допускає). А вдома котики … Та й мурахи в приміщеннях закінчилися-нікого пригощати.

Думаю, є сенс спробувати налити сироп в пастки —Можливо, як і у випадку з гранулами, це стане вдалим рішенням. Неодмінно випробую такий варіант в саду.