Відмінності систем фільтрації повітря в місті і за містом

41

Матеріали і технології переглядів: 179

Система фільтрації повітря oxy 3

Чисте повітря — основа гарного самопочуття і здорового сну. Щоб дихати вільно і не страждати від впливу забруднюючих речовин, доводиться встановлювати системи очищення повітря в приміщеннях, де ми проводимо більшу частину часу. Особливо це актуально для великих міст, де зміг, кіптява, шкідливі випаровування і вихлопи присутні у великій кількості.

У чому відмінності між системами фільтрації повітря в місті і за його межами і як підібрати оптимальний варіант для конкретних умов, розповідає експерт школи ремонту «леруа мерлен».

Варто відзначити, що системи фільтрації актуальні не тільки для загазованих місць. Очевидно, що в межах міста і в безпосередній близькості до великих автомагістралей і промислових підприємств повітря насичене шкідливими компонентами, які накопичуються в організмі і негативно впливають на здоров’я.

Однак системи очищення важливі і за містом, де екологічна ситуація набагато більш благополучна. Справа в тому, що фільтри захищають не тільки від забруднень, але і від алергенів — наприклад, пилку квітучих дерев і чагарників, які ростуть скрізь, в тому числі далеко від мегаполісів.

Крім того, в новобудовах, які зараз передаються покупцям найчастіше без обробки, потрібен захист від будівельного пилу, тому що з усіх боків повним ходом йдуть ремонтні роботи.

Системи тонкої фільтрації перешкоджають попаданню в приміщення грибка, вовни, цвілі, стійких запахів і тютюнового диму.

Фільтри для вентиляції

Системи очищення у вентиляційних отворах затримують частинки різного розміру в залежності від встановленого в них фільтра. Такі системи потрібні завжди і скрізь — в квартирі, на дачі, в офісі, на виробництві. Чим тонше фільтрація, тим менше пилу, бактерій і алергенів буде в приміщенні.

механічний фільтр являє собою металеву сітку, яка затримує великі частинки (шерсть тварин, згустки бруду і пилу). Це найпростіший варіант, який поодинці не дуже ефективний, тому його рекомендується використовувати в комплексі з іншими системами очищення (наприклад, з мобільним побутовим очищувачем повітря).

вугільний фільтр використовують в приміщеннях з підвищеною вологістю-наприклад, у ванній або на кухні. Фільтр складається з вугільних пористих пластин, які добре утримують летючі компоненти жиру і пари. Цей варіант теж краще використовувати не окремо, а в поєднанні з системою грубої фільтрації. Так, ефективність витяжки на кухні істотно підвищиться, якщо вбудувати в неї вугільний фільтр.

Але не забувайте, що цей фільтр важливо вчасно міняти, поки накопичені в ньому речовини не досягли критичної кількості-тоді фільтр сам стане джерелом забруднення.

hepa (high efficiency particulate absorption) — самий просунутий варіант фільтрації, призначений для тонкого очищення. Фільтр складається з волокнистого матеріалу, який вловлює найдрібніші частинки. Періодично потрібно чистка пилососом і заміна 2-3 рази на рік.

Припливна установка tion o2 standard

Побутові очисники повітря

Сучасні переносні очищувачі повітря містять кілька фільтрів (в тому числі hepa) і відмінно справляються зі своїм завданням, утримуючи частинки до 5 мікрон. Принцип їх роботи-суха чистка повітря, коли вхідний потік проходить через кілька ступенів очищення — від грубої до найтоншої.

Інший тип — повітряні мийки . Це пристрої, які пропускають кімнатне повітря через спеціальні вологі елементи, що затримують забруднення. Повітря як би «миється» в цьому випадку, тому що проходить через зволожений фільтр.

Крім того, зараз в гіпермаркетах для дому в широкому асортименті представлені пристрої, які поєднують функцію очищення з іонізацією (насичення киснем) і зволоженням повітря. Такого апарату досить для підтримки комфортного мікроклімату в квартирі і офісі.

Одне з найефективніших пристроїв — припливний очищувач повітря (бризер) . Він монтується на стіну і засмоктує повітря з вулиці. Комплексна система фільтрів забезпечує надійне очищення від сезонних алергенів, бактерій, пилу і запахів.

Принциповий пристрій вентиляційної установки oxy 3

Як підійти до вибору?

У забруднених районах міста (поблизу промзон і транспортних вузлів) рекомендується установка комплексної системи очищення повітря в приміщенні, особливо якщо там живуть маленькі діти і алергіки. У цьому випадку можна поєднувати припливний бризер, системи витяжної фільтрації і станцію для зволоження і іонізації повітря .

У заміському будинку не обов’язково влаштовувати багатоступеневу систему очищення. Там повітря і так набагато чистіше, ніж в місті, і такий підхід просто недоцільний. Досить вентиляційних фільтрів у вологих приміщеннях і витяжки на кухні.

Але якщо в сім’ї алергіки, краще встановити припливний бризер, який не пропустить в приміщення пилок, пух та інші алергени. Зазвичай такого пристрою достатньо для ефективного очищення, і всі зможуть зітхнути з полегшенням. Прилад забирає повітря з вулиці або працює з тим, що вже є в приміщенні (режим ви вибираєте самі), живиться від мережі і управляється зі смартфона.

Що б ще почитати?