Водяна тепла підлога своїми руками: підбираємо матеріали і схему монтажу

10-22-2019

Варіанти облаштування водяної теплої підлоги своїми руками: обладнання, яке вам потрібно, варіанти укладання труб, матеріали та поетапний план робіт. Хочемо порекомендувати https://teplovens.com.ua/montazh-teployi-pidlogy-lviv/

Обігрів теплими підлогами має масу переваг, в порівнянні з іншими видами опалення: економія вільної площі, економія ресурсів, відсутність протягів, здоровий клімат в будинку. Крім цього, водяні системи інтегруються в опалення, де використовуються альтернативні джерела енергії: тепловими насосами, сонячними батареями, конденсаційними котлами.

Перед тим як ви приймете рішення змонтувати водяну теплу підлогу своїми руками, дізнайтеся в своєму ЖКГ про те, які дозволи вам будуть потрібні, і чи є взагалі можливість встановити водяне опалення в підлозі в вашому домі при існуючій опалювальній системі. Якщо дозволи отримані – можете приступати до робіт.

МАТЕРІАЛИ І ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ВОДЯНОЇ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

ТРУБИ. Оптимальний діаметр труб для водяної системи – 2 см. Матеріали: посилений («зшитий») поліетилен або багатошарові (металізовані), бажано з антикисневим покриттям. Труби з синтетичних матеріалів краще, так як вони простіше в монтажі, гладкі всередині і не провокують появу електрохімічної корозії. Розрахувати метраж труби досить просто: при кроці між трубами в 20см, на 1м ^ 2 опалювальної площі буде потрібно 5 погонних метрів труби. Максимальна безперервна довжина «петлі» в системі 80-120 м.

Також враховуйте те, що біля огороджувальних (зовнішніх) стін і вікон на відстані метра труби укладаються щільніше (10-15 см). Також врахуйте майбутнє розташування меблів: якщо в плані монтаж стаціонарного шафи, то під ним не варто прокладати опалення. Важливі параметри: допустимі максимальна і робоча температури теплоносія, робочий тиск. Рекомендовані параметри: + 100 °С, 10 бар (± 1 бар)