Восени готуємо парник до весни і використовуємо взимку: як?

40

Якщо у вас на ділянці є парник, то не досить просто у вересні-жовтні викопати овочі з грунту, роботи належить значно більше. Крім того, від парника взимку теж може бути користь!

  • етапи з підготовки парника до зими
  • як використовувати парник з користю в міжсезоння? 3 варіанти
  • дезінфекція теплиці

Етапи з підготовки парника до зими

1. Приберіть всі рослинні залишки в парнику

Це найпростіше і те, що в принципі роблять завжди все дачники. На цьому етапі просто вирвіть з корінням всі кущі томатів, перців, баклажанів, огірків і т.д.

При цьому важливо видалити всі рослинні залишки з самої теплиці. не треба залишати хворі листя і плоди гнити всередині. Це тільки додасть вам проблем зі шкідниками і хворобами на наступний рік.

Полікарбонатний парник восени

2. Посійте сидерати

Це зробити можна тільки в тому випадку, якщо ви рано прибрали урожай, приблизно у вересні. Якщо ж ви прибираєте залишки врожаю в жовтні, то сіяти вже пізно і цей етап можна спокійно пропустити.

Якщо ж ви все-таки встигли посіяти сидерати, то закрийте їх в грунт в цьому ж році, не залишайте до весни.

3. Перекопайте грядки глибиною на багнет лопати

Перекопайте грунт, щоб зруйнувати притулку шкідників і дати грудкам землі краще промерзнути взимку.

4. Оновлення грунт на грядках

Щорічна повна заміна грунту в теплиці — це, звичайно, утопія. Але якщо є можливість її проводити хоча б раз на 3 роки — робіть. У будь-якому випадку, треба щорічно додатково вносити в грядки свіжий компост. Грунт в теплицях дуже швидко виснажується, піклуватися про його поліпшення потрібно постійно.

Також корисно по осені в тепличні грядки внести перепрілий коров’ячий гній (перепрілий протягом 4 місяців) — це ідеальне органічне добриво для тепличних культур.

Під огірки гній краще вносити навесні, при цьому використовуйте тільки повністю перепрілий коров’ячий гній. Не до кінця перепрілий гній призведе до збільшення кількості хвороб і шкідників в теплиці.

Детальніше про роботи з грунтом в теплиці читайте наш матеріал>>>

5. Зніміть полікарбонат з опор

Це потрібно зробити тільки в тому випадку, якщо ваша теплиця стоїть поруч з будинком: сніг, що сходить взимку з даху може легко поламати не тільки крихкий полікарбонат, але і самі опори теплиці, навіть посилені металеві конструкції.

Щоб цього уникнути, верхній полікарбонат краще зняти. Його можна зберігати в скрученому стані на вулиці.

Полікарбонат перед зимою знімайте тільки зверху, бічний полікарбонат знімати не потрібно.

Зберігання полікарбонату взимку від однієї теплиці в другій теплиці)

і ще трохи корисних посилань по темі:

Готуй теплицю з осені. Корисні поради

Теплиця: правила установки

Чим обладнати теплицю

Теплиці: фундамент, каркас, покриття

Як використовувати парник з користю в міжсезоння? 3 варіанти

Теплицю з незнятим полікарбонатом або з постійним цілорічним склінням можна використовувати всесезонно!

1. Посадіть на грядки цибулю або посійте редис в зиму

Якщо ви не вносити на грядки свіжий гній, то по краю грядки можна посадити цибулю. Тоді по весні ви отримаєте самий ранній урожай зеленої цибулі.

Осіння посадка цибулі в теплицю на ранню вітамінну зелень

Крім того, можна посіяти в зиму редис.

2. Використовуйте теплицю для збереження малозимостійких рослин в кашпо

Якщо ви вирощуєте цибулинні в кашпо, то на зиму кашпо можна прикопати в теплиці. Там горщики з цибулинами прекрасно перезимують.

Також в теплиці можна зберегти контейнери з полуницею. При вирощуванні садової суниці в кашпо, ви можете отримати її самий ранній урожай, вже в кінці травня — на початку червня.

Кашпо з суницею на зимівлі в полікарбонатному парнику.

3. Використовуйте теплицю в якості зимового сараю

Якщо ви вирішите використовувати теплицю в якості зимового сараю або тимчасового дровяника, то покладіть на грядки тимчасовий підлогу! зробити це треба обов’язково, щоб захистити землю від ущільнення і дати їй можливість «дихати».

Використання парника в якості зимового дровяника

Дезінфекція теплиці

Довговикористовувану теплицю можна обробити зсередини сірчаної шашкою. Це потужний дезінфікуючий засіб, ефективний проти всіх інфекцій і шкідників. Обробити теплицю сірчаної шашкою можна і по весні, мінімум за тиждень до посадки рослин.

Також після збору врожаю всі конструкції в теплиці можна обробити мідним купоросом (від грибних інфекцій). Але сірчана шашка ефективніше, так як дим проникає в усі щілини, часто недоступні для обробки за допомогою обприскувача.