Як хрущовку 56 м2 в руїнах перетворили в цукерку

39

Нашій героїні ірині (@xrushchevka) і її чоловікові довелося робити ремонт в розпал першої хвилі коронавірусу і карантину: це було непросто, але вони впоралися. Ще й без дизайнера, ще й майже вклалися в 1 млн рублів! просто браво! як парі з волгограда це вдалося, читайте нижче.

Про початок ремонту

Квартиру ми придбали у вересні 2019-го і відразу ж почали масштабний ремонт. Розкривали підлоги і робили стяжку, зносили і будували нові стіни, міняли електрику, труби — загалом, все абсолютно нове. Робітники були наші близькі знайомі, тому ми не переживали, що нас кинуть. На етапі демонтажу ми наймали вантажну машину, яка три рази, забита битком, вивозила будівельне сміття.

Весь ремонт у нас зайняв рівно півроку, бюджет спочатку закладався в мільйон рублів, але, звичайно, в ці рамки ми не увійшли. Остаточну суму не можу написати, так як ще не всі меблі куплена, та й ми вже давно перестали рахувати.

Про кухню-вітальню

Кухня маленька, всього 5,8 кв. М. Але я все одно вирішила не робити верхні ящики навпроти вікна, хотілося не захаращувати простір. Цю стіну пофарбували грифельною фарбою, на ній планувалося малювати крейдою, але за рік руки так і не дійшли.

Кухню замовляли у приватника в нашому місті (волгоград). Виготовили і встановили нам її за місяць: незважаючи на карантин, нас не підвели. А ось великі магазини меблів підставили, але не будемо про це.

Під підвіконням у нас хрущовський холодильник, його ми вирішили залишити як додаткове місце зберігання. А ось батарею зрізали, труби втопили в стіни (попередньо замінивши їх не тільки у себе, але і у сусідів зверху і знизу), зробили тепла підлога, а зверху поклали керамограніт. Також тепла підлога у нас в коридорі і в санвузлі.

Стіл з ікеа обійшовся нам в 6600 рублів і відмінно підходить за розмірами, так як поміщається навіть на кухні і ніяк там не заважає! але мені більше подобається, коли він стоїть біля вікна у вітальні. Розкладаємо ми його рідко, тільки коли приходять гості. Розмір: 80/120 на 70.

Зону тв ми вирішили виділити ламінатом в колір кухонної стільниці і підвіконня у вітальні. А для візуального збільшення простору зробили дзеркальне панно навпроти вікна. Розмір плитки — 20 на 20 см, купували в «леруа мерлен». Нам знадобилося 16 трикутників і 41 квадратик. Ціна трикутника-83 рубля, ціна квадрата-140 рублів. Разом: 7068 рублів.

Про складнощі

Складності під час ремонту нас не минули, треба було відразу купити всі матеріали, але ми купували їх поступово. А потім стався стрибок долара, і магазини помітно підняли ціни. Було дуже прикро. А ще через пару тижнів почався карантин — це був повний крах.

Половина будівельників була з області, і у них не виходило до нас приїжджати, стельовики не могли замовити матеріал на заводі, магазини працювали тільки на доставку, подивитися щось наживо і вибрати було неможливо. Але в підсумку ремонт все-таки доробили. Наприкінці квітня 2020 року ми почали переїзд.

Про санвузлі

Санвузол крихітний, всього 3,1 кв. М, але ми розмістили все найнеобхідніше.

Порада: якщо не хочете робити пластикові лючки, то зверніть увагу, як зроблено у нас. Лічильник сховали за плиткою на магнітах. За допомогою присоски плитка виймається.

Багатьох обурює наявність колонки в санвузлі, тому зазначу, що так було в будинку спочатку. У нас все зроблено відповідно до актів і норм, а газові служби регулярно приходять з перевіркою.

Про переробку коридору і коморі

На місці колишнього коридору на кухню ми вирішили зробити комору, в якій розмістили пральну машину і невеликий хозблок. Там же зберігається верхній одяг і взуття, щоб не захаращувати і без того маленький коридор. І встановлений електричний лічильник.

А на місці комори, яка була в квартирі спочатку, ми зробили робоче місце для чоловіка! стіл, до речі, робили самі із залишків кухонної стільниці і подстолья з «леруа». У підсумку стіл обійшовся в 3000 рублів. Крісло купили на оzon, дуже зручне! фірма «метта».

Про спальні

Спальня крихітна — 10 кв.м, в ній помістилися шафа, наше ліжко (180 на 200), тумба, і плануємо придбати невеликий комод. Дуже раджу купувати ліжко з підйомним механізмом, так як там просто величезне місце для зберігання. Свою ми придбали в hoff, модель називається «гарда», розмір 180 на 200 см.у неї красиві дерев’яні ніжки (їх не видно на фото) і дуже місткий короб.

Про дитячу

Дитяча у нас більше, ніж наша спальня, — 12 кв.м. У ній була встановлена ще одна комора, яку ми теж зносили. Тут крім чотирирічної доньки живе ще наша шиншила. Їм місця вистачає.

У дитячій є стелаж, в ньому стоять пластикові великі контейнери (на фото вони здаються менше). В одному «лего», в іншому фігурки, в найбільшому м’які іграшки. Там же залізниця та інша дрібниця. У стелажі частина развивашек і книги. Раніше були величезні завали іграшок, але зараз у нас все тільки за віком та інтересами. А також емоційні / пам’ятні штуки.

У вільний час дочка найчастіше малює, тому у нас ціла купа олівців і фломастерів. Все це зберігається в ящику ікеа на підвіконні. Вона його тягає по всій квартирі. Це дуже зручно. Звичайно, її улюблене місце зберігання-батут. Там і стрибає, і грає, і одяг скидає.

Фото до ремонту

Автор